Kızlık zarı dikimi; Kızlık zarı tıp literatüründe hymen olarak biliniyor. Yunan mitolojisinde ise düğün tanrısı ve evlilik olarak biliniyor. Kızlık zarı yüzyıllardır namus ve bekaretin simgesi olarak görülmüştür. Ülkemiz genelinde de himen bekaret ve namus kavramı olma özelliğini kısmen yitirmiş olsa da hala bu kavramları içeren bir olgu olmaya devam ediyor. Bu nedenle bu zarın dikimi konusu toplumsal anlamda etik olması ya da olmaması konusunda hala tartışma konusu olarak dikkat çekiyor.

Kızlık zarının fizyolojik anlamda işlevi bugüne kadar tam anlamı ile açıklanamamıştır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre özel bir görevinin olmadığı vurgulanıyor. Ancak son yıllarda yapılan araştırmalarda kızlık zarının vajina içerisine dışarıdan gelebilecek mikroorganizma ve bakterilere karşı vajinayı koruduğu bildirilmiştir.

NEDEN BİZ?

Kısa Sürede Operasyon

Merkezimizde 10 – 20 dk içerisinde kızlık zarı dikimi işlemi tamamlanmaktadır. Normal hayatınıza 2/3 saat içerisinde dönebilirsiniz. Kızlık zarı dikimi operasyonu kısa sürede bitmektedir.

En modern – En Son teknoloji

Estetik merkezimizde tüm cihazlarımız en son teknoloji cihazlardır. Uygulamalardaki kullandığımız yöntemler en modern yöntemlerdir.

% 100 Kanama Garantili 3 Kat Flep

Kızlık zarı dikimi işlemlerimizde kanama garantisi veriyoruz. 3 Kat flep yöntemi kullanıyoruz.

Profesyonel Destek

Kızlık zarı dikimi işlemi öncesinde ve sonrasında tüm sorularınızı ve merak edttiklerinizi 7/24 çekinmeden sorabilirsiniz. Tüm süreç boyunca profesyonel destek alabilirsiniz. 

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi ameliyatları top alanında hymenoplasty olarak biliniyor ve dünya genelinde genital estetik operasyonları arasında gösteriliyor. Kızlık zarının dikimi işlemleri kalıcı ve geçici yöntemler ile yerine getiriliyor. Kalıcı kızlık zarının dikimi ömür boyu etkisini gösteren bir yöntemdir. Bu yöntem;

Geçici olarak kızlık zarı dikimi ise evlenmeden önce 1 ile 7 gün arasında yapılan bir yöntemdir. Kızlık zarı diktirme işlemleri uygun cerrahi teknikler ile ve konusunda uzman jinekologlar aracılığı ile yapıldığında başarı şansı oldukça yüksek oluyor.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılıyor?

Kızlık zarının yırtılması birçok etkenden dolayı meydana gelebiliyor. Evlenmeden önce yaşanan cinsel ilişki, genital bölgeye alınan ağır bir darbe, trafik kazaları gibi etkenler kızlık zarının yırtılmasına neden olan etkenlerin başında geliyor. Bu nedenle birçok kişi kızlık zarı diktirme işlemleri ile ilgili tıbbi bilgiler bu işlem için başvuru yapıyorlar.

Kızlık zarının dikimi

Özellikle kızlık zarı tamiri ve onarımı konusu estetik ameliyatlar bölümüne girdiğinden kısa süren operasyonlar ile yerine getiriliyor. Yırtılan zararın yırtılan bölgesinden dikilmek suretiyle bütünlüğünün sağlanması sağlanıyor. Özellikle toplumsal baskılar nedeni ile evlilik hayali kuran ve evlenmesine kısa bir süre kalan kadınların kızlık zarı konusundaki tedirginlikleri de bir hayli yüksek oluyor. Mutluluklarının erkenden son bulmasını istemeyen birçok kadın evlenmeden çok kısa bir süre önce bu zarın dikimi yöntemlerinden yararlanarak herhangi bir sorun yaşamamayı istiyorlar.

Kalıcı Kızlık Zarının Özellikleri Nelerdir?

Evlenmelerine çok kısa bir süre kalan kişiler geçici kızlık zarının dikimi yaptırırken evlilik planları olmayan kişiler ise genellikle kalıcı kızlık zarı operasyonlarını tercih ediyorlar. Kalıcı kızlık zarı yapılan uygulamanın kalitesine göre uzun yıllar devam eden bir etkiye sahiptir. Bunda yapılacak olan cerrahi teknikler ile operasyonu gerçekleştirecek hekimin tecrübesi de büyük rol oynuyor. Kızlık zarı operasyonlarından hemen sonra kişiler normal yaşantılarına devam edebiliyorlar. Herhangi bir yan etki durumu söz konusu yoktur.

Kızlık zarı yapısı itibari ile mukozal bir tabakadan meydana geliyor. Kızlık zarı her insanda farklı özelliklerde olabiliyor.

Kızlık zarının birbirinden farklı türleri olmasından dolayı her türün de kendisine has özellikleri bulunuyor.

Bazı kızlık zarı türleri dayanıklı bir yapıya sahipken bazı türleri oldukça hassas yapıda olması ile dikkat çekiyor.  >>> DEVAMINI OKU 

Kızlık Zarı ve Kızlık Zarı Dikimi ile İlgili Sık Sorulan Sorular

 Bu zamana kadar yapılan bütün kızlık zarı dikimi başarılı olmakta ve herhangi bir sorun çıkmamaktadır. Her ne kadar kızlık zarı diktirmek isteyenler bir korkuya kapılsa da, bu korku yersizdir. Kızlık zarı dikimi işlemi başarılı bir şekilde son bulmaktadır ve diktiren kişiler ne dikim sırasında, ne de dikimden sonra bir rahatsızlığa kapılmamaktadır.

 Kızlık zarı diktirmek isteyenlerin muayenesi de, dikimi de gizli kalmaktadır. Kayıtlar hiç kimse ile paylaşılmamakta ve kişilerin gizliliği esas alınmaktadır. Bilgilerinin hiç kimse ile paylaşılmayacağını bilen kadınlar, muayeneye ve dikime gönül rahatlığı ile gelmektedir. Muayene sırasında istenen bilgiler, zorunlu prosedürden dolayı alınmakta ve hiç kimse ile paylaşılması söz konusu değildir.

 Dikilen kızlık zarının durduk yere bozulması gibi kulaktan doğma bilgiler insanları korkutmaktadır. İşin uzmanı tarafından dikilen kızlık zarlarının durduk yere bozulması veya cinsel ilişki sırasında kanamaması gibi bir durum söz konusu değildir. Kulaktan doğma bilgilere itibar etmemek ve yersiz korkuya kapılmamak gerekir. Kızlık zarını diktirenler, herhangi bir endişe duymadan eskisi gibi rahat hareket edebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi için, lokal anestezi ve ya hafif bir genel anestezi verilerek, işlemin konforunun artırılması sağlanır. Anestezi vasıtasıyla yapılacak olan işlemler esnasında hasta hiçbir şey hissetmez.

 Dolayısıyla dikim esnasında ağrı ya da acı hissi yoktur. Gerek kalıcı , gerekse geçici yöntem vasıtasıyla kızlık zarı dikim işlemi sonrasında doktorunuzun bazı basit tedbirlere uymak, iyileşme süreci konforu bakımından önemli yarar sağlıyor.

Kızlık zarı diktirmek isteyen kadınların en büyük korkuları, diktirleri zarın cinsel ilişkiye giren kişiler tarafından anlaşılmasıdır. Cinsel ilişkiye giren kadınların partnerleri, kesinlikle kızlık zarının dikildiğini anlamamaktadır. Cinsel deneyimi çok olan erkekler bile, ilişkiye girdikleri kadınların kızlık zarı dikip dikmediğini anlamamaktadır. Başarılı bir kızlık zarı tamiri, kadınların kendilerini güvende hissetmesini sağlamaktadır.

 Kendi kendine cinsel doyuma ulaşmak isteyen kadınların başvurduğu mastürbasyon, dikilen kızlık zarına herhangi bir zarar vermemektedir. Kızlık zarını diktiren kadınlar, mastürbasyon sırasında tensel dokunmayı abartmamalı ve içine bir şey sokmaya kalkışmamalıdır. Onun dışında sürtünerek yapılan mastürbasyon, kızlık zarı için herhangi bir tehlike arz etmemekte ve yapılmasında bir sakınca yoktur.

Kızlık zarının dikilmesi sırasında hastaya anestezi uygulandığı için ağrı hissi olmaz.

Dikim sonrasında da ameliyat dokusunun iyileşme sürecinde ağrı ve acı hissi olaşabilir fakat bu acı, doktorunuzun yazacağı ağrı kesicilerin alınmasıyla birlikte kolaylıkla azaltılabilecek seviyede olmaktadır.

 Kızlık zarının dikimi için belirli bir süre içerisinde olma gibi bir durum söz konusu değildir. Kızlık zarı yırtıldıktan 20 sene sonra bile dikilmesi mümkündür. Nikah olmadan veya cinsel ilişkiye girmeden 5-10 gün önce gelinmesi yeterli bir süredir. Evlilik tarihlerinin ne zaman olacağını bilmeyen veya sırf kendi için kızlık zarı diktirmek isteyenler için kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmaktadır.

 Kızlık zarı dikimi günümüzde büyük başarıya ulaşmıştır. Herkes, aradan ne kadar zaman geçerse geçsin kızlık zarını diktirebilmektedir. Yalnız her kızlık zarına uygulanacak yöntem farklı olmakla birlikte bunun nedeni kızlık zarlarının yapısal durumudur. Teknik ne kadar değişirse değişsin, kadınlar kızlık zarını istedikleri zaman diktirebilmektedir. Hatta evli kadınlar bile evlilik yıldönümü gibi özel günler için kızlık zarlarını diktirmektedir.

 Gerçekleştirilen kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra, dikim yapılmış olan bölgenin son derece temiz tutulmasına özen gösterilmesi büyük önem taşır. Genital bölgeyi nemlendirecek nitelikte dar olan kot ve naylon içeren giysilerin tercih edilmesinden kaçınılması son derece büyük öneme sahiptir. Ayrıca operasyon sonrası genital bölge temizliğinin, ılık suyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 Cerrahi her müdahalede olduğu gibi ufakta olsa bir risk söz konusudur. Diğer operasyonlar ile karşılaştırıldığında risk oranı yok denecek seviyededir. Müdahale sonrası dikkat ederek, verilen talimatlara tan olarak uyularak. Olası riskleri de ortadan kaldırmak mümkün. Müdahale öncesi işlem yapılacak kişinin herhangi bir handikap oluşmasını engellemek için bazı kontrollerden geçirilmesi gerekiyor.

Kızlık zarı tamiri, çocuk sahibi olmak isteyen kadınları olumsuz anlamda etkilememektedir. Çocuk konusunda herhangi bir riski olmamakla birlikte kadınların bu konudaki endişesi yersizdir. Kızlık zarı tamiri herhangi bir hormona etki etmemekte ve kadınların çocuk sahibi olma istekleri başka nedenlerden dolayı bir durum söz konusu değilse, gerçekleşmektedir.

 Geçici olarak yapılan kızlık zarı operasyonlarında tıbbi muayene de bunu anlamak mümkün olmaktadır. Kalıcı olarak yapılan müdahalede, kızlık zarı dikiminde tıbbi olarak bunu tespit etmek neredeyse mümkün değildir. Kızlık zarı dikimi gerçekleştikten sonra tıbbi koşullar dışında herhangi birinin kızlık zarı dikiminin gerçekleşip gerçekleşmediğini tespit etmesi kesinlikle mümkün değildir.

 Kızlık zarı dikim işlemi yaptırmış olan bir kişinin, böyle bir operasyonu geçirip geçirmediği, ameliyatın kalıcı ve ya geçici dikim yöntemiyle yapılmış olup olmadığından bağımsız olarak, gerçekleştirilecek jinekolojik bir muayene ile anlaşılması mümkün olmaktadır. Tabi ki de bunun anlaşılabilmesi için yapılacak olan muayenenin cinsel ilişki öncesinde yapılmış olmasının gerekliliği söz konusudur. Cinsel birliktelik sonrasında gerçekleştirilecek jinekolojik muayenelerde bunun anlaşılması mümkün olmamaktadır.

 Kızlık zarının dikilmesi ile ilgili bir sınırlandırma olmamaktadır. Sadece bir kez dikilebildiği gibi talep edildiği takdirde birkaç kez daha dikebilmektedir. Kızlık zarı ameliyatı, kızlık zarını eskisi gibi yapmak için tamir edilmemekte, cinsel ilişki sırasında kan gelmesini sağlamak için tamiri gerçekleşmektedir. Bu yüzden birkaç kez dikilmesinin herhangi bir zararı veya sakıncası yoktur.

 Her ikisi de sıkça kullanılan teknik olmakla birlikte kadının kızlık zarı hangi tekniğe uygunsa o uygulanmaktadır. Lazer veya cerrahi yöntem de kızlık zarı tamirinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Sanılanın aksine lazer yönteminin herhangi bir zararı yoktur ve kadının kızlık zarı lazer yöntemine uygunsa, lazer kullanılabilmektedir.

 Gerçekleştirilecek olan kızlık zarı dikimi işlemi için, kendinizi hazır hissettiğiniz ve adet döneminde olmadığınız herhangi bir gün idealdir. Kalıcı ya da geçici kızlık zarı dikimi tekniklerinden hangisinin yapılmasının daha uygun olduğuna ise ilişkinin tarihine göre karar verilmektedir. Bunun nedeni ise, hangi tekniğin hasta için daha doğru sonuç vereceği ve daha sağlıklı olacağıdır. Çünkü kişinin özel durumuna bağlı olarak uygulanacak olan yöntem değişiklik gösterecektir.

 Ağrısız bir işlem olan kızlık zarı tamiri, lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. 15 ile 20 dakika arasında işlem sona ermekte ve kadın herhangi bir acı veya ağrı hissetmemektedir. Tamir sona erdikten sonra kadınlar, herhangi bir yardım ihtiyacı duymaksızın evlerine veya iş yerlerine gidebilmektedir. Tamir sırasında ve sonrasında da herhangi bir acı hissetmeyen kadınlar, son derece memnun ayrılmaktadır.

Eğer kızlık zarı dikim işlemi geçici yöntemle yaptırılacaksa, bunun için en uygun zaman birlikteliğin ve ya düğüne en fazla 10 gün kalan sürede yapılmasıdır. İşlem düğüne ne kadar yakın zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilirse o kadar iyi olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi için ise herhangi bir süre yoktur.

 Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde flep tekniğini kullanılmaktadır. Kızlık zarının bozulmasının üzerinden 10 yıl geçmiş olsa dahi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Evlilik tarihiniz henüz belli değilse kalıcı kızlık zarı dikimi işleminin yaptırılması hasta için daha uygun olacaktır.

Kızlık zarı dikimi sonrası hastanın dikkat etmesi gereken en önemli hususların başında, operasyon bölgesinde enfeksiyon oluşmasının önüne geçmektir. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. İşlem sonrası bir süre ortak olarak kullanılan tuvaletlerini kullanılmaması, kontrol süresi boyunca hastaya izin verilinceye kadar denize ya da havuza girilmemesi, ameliyat sonrası pansumanları aksatılmadan yapılması, ilaçların düzenli olarak kullanması ve bölgenin kuru tutulmasına özen gösterilmesi gelmektedir. İyileşme süreci boyunca, bölgede terleme yapmayan ve çok sıkı olmayan kıyafetlerin tercih edilmesi yararlı olacaktır. Tanga ve ya string yerine geniş kesim pamuklu iç çamaşırlarının tercih edilmesi önemli bir konudur

 Kızlık zarı dikimi işleminin yapılmasından sonraki 3 haftalık süreç sonrasında, kontrol yapılarak başarı şansı konusunda fikir verilmektedir. Buna göre %99 oranında yapılan işlem başarılı olmaktadır. Her olasılığa karşı işlem yapılan hasta, düğün öncesinde kontrole çağrılmaktadır. Böylelikle işlem sonucu garanti altına alınmaktadır.

 Hasta yaptırmış olduğu dikim işlemi sonrasında ne zaman isterse o zamandan sonra ilişkiye girme imkanına sahiptir. Yani hasta dilerse yaşamının herhangi bir sürecinde sorunsuz bir şekilde ilişkiye girebilir. Bu durum ömür boyu sürebilmektedir. Hasta işlemi yaptırdıktan sonra illaki belirli bir süre içerisinde evlenerek ilişkiye girmeye zorunlu durumda değildir.

KIZLIK ZARI DİKİMİ İLE İLGİLİ HASTA YORUMLARI

Melis
Melis
Uzman Bir Doktor
Read More
Kızlık zarı diktirme operasyonu hakkında çok endişeliydim. Ancak endişe ettiğim gibi olmadı. Doktor bey hastalarına karşı çok güler yüzlü. İşinde gerçekten uzman olduğu anlaşılıyor. Operasyonum başarılı oldu. Çabuk iyileştim. Bir hafta sonra düğünüm var. Teşekkürler.
Yüksel
Yüksel
Ağrısız Acısız Kızlık Zarı Dikimi
Read More
Merhabalar, Kafamı sürekli meşgul eden kızlık zarı dikiminin bu kadar kolay ve acısız olacağını tahmin bile edemezdim. Doktorum sayesinde evlilik yaşamıma mutlu bir adım attım. Evliliğimin ilk gününün sorunsuz geçmesini sağlayan doktoruma çok teşekkür ediyorum..
Şenay
Şenay
Artık Her Şey Daha Güzel
Read More
Yıllar boyunca evleneceğim kişi kızlık zarına takarsa ne olacak diye dertlendim. Böyle başarılı doktorların olduğunu ve işlemin bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum. Her kadının kolaylıkla yaptırabileceği bir işlem, tabii ki bu başarıda doktorlarımın da büyük payı var.
Sezen
Sezen
Artık Hiçbir Zar Dert Değil
Read More
Çok kısa süre içerisinde doktor bey kızlık zarımı dikti. Sonrasında tekrar muayeneye çağrılmadım, klinikle bağlantımı kestim. Böylece hiç kimse bir şey anlamadan bu operasyonu tamamlamış olduk. Kendimi işinin ehline bıraktığım için çok mutluyum, çok teşekkür ederim.
Suzan
Suzan
Artık Rahatça Evlenebilirim
Read More
Çocukken bir kaza sonucu kızlık zarım yırtıldı şimdi evleneceğim ve ilk gece ne yapacağımı düşünürken doktor beyi keşfettim. Kızlık zarı ile ilgili merak ettiğim bütün sorulara yanıt verdi ve bu konuda herhangi bir endişem olmaması ile ilgili bilgilendirdi. Artık hiçbir endişem olmadan evlenebilirim.
Previous
Next
Neslihan
Neslihan
Başarılı Klinik Hizmetleri
Read More
İki hafta önce bu klinikte bir operasyon geçirdim. Kızlık zarı diktirme işlemi gerçekten çok kısa sürdü. Operasyon öncesi ve sonrasında doktordan gereken bilgilendirmeleri aldım. Doktor bey gerçekten çok ilgiliydi. Ve problemsiz bir süreç yaşadım. Her şey için teşekkürler.
Derya
Derya
Başarıyla Gerçekleşen Kızlık Zarı Dikimi
Read More
Kızlık zarı dikiminin gerçekten işe yarayıp yaramayacağı ile ilgili endişelim o kadar çoktu ki, ne yapacağımı bilmiyordum. Doktor beyin sayesinde bir aile ortamı hissettim ve hiç yabancılık çekmedim. Bu kadar basit ve kısa olacağını bilseydim, seneler evvel gelirdim.
Cennet
Cennet
Basit Bir İşlemdi
Read More
Kızlık zarı diktirme işleminin daha zor olacağını düşünmüştüm. En büyük kaygım da evlendiğimde eşim tarafından bunun fark edileceği düşüncesiydi. İşlem son derece basit geçti. lokal anestezi uygulandı. Sonrasında çabuk iyileştim. İlk gecemde kanama oldu ve eşimle bir sorun yaşamadık. Teşekkürler.
Cansu
Cansu
Basit Ve Sorunsuz Bir Operasyon
Read More
Kızlık zarı diktirme operasyonum sorunsuz geçti. Operasyonun sonrasında da hiçbir problem yaşamadım. Öncesinde çok kaygılıydım ve gergindim. Bazı sorunların olacağını düşünüyordum ama olmadı. Bu basit işlemin sayesinde hayatım kurtuldu. Doktor beye sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum.
Aleyna
Aleyna
Bekaretime Tekrar Kavuşmuş Gibiyim
Read More
Seneler önce yaşadığım bir olaydan önce bekaretimi kaybetmiştim ve asla evlenemeceğimi düşünüyordum. Malum Türkiye'de gerdek gecesi kan gelmeyen hiçbir kadının mutlu bir evlilik sürmesi mümkün değildi. Doktor beyin klavuzluğu ve başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği kızlık zarı dikimi sonrasında sanki seneler önce yitirdiğim bekaretime kavuşmuş gibiyim. Ne kadar teşekkür etsem o kadar az ama iyiki varsınız doktor bey.
Previous
Next

KIZLIK ZARI TÜRLERİ

KIZLIK ZARI DİKİMİ AMELİYATI

Play Video