Genital Daraltma veya Vajina Daraltma Ameliyatı Hakkında Merak Edilen Her Şey

Genital daraltma yani Vajinoplasti, vajinal doğum veya yaşlanma nedeniyle gevşek olan bir vajinayı sıkılaştırmayı amaçlayan bir prosedürdür. Bazı cerrahlar, bu işlemin hassasiyeti bile artırabileceğini iddia eder. Ancak bu bir savdır. Vajinal dokuların gerilebileceği doğru olsa da, vajinal dokuyu kendiliğinden cerrahi olarak sıkmak, cinsel istekleri arttırmayı garanti edemez.

Çünkü arzu, uyarılma ve orgazm, duygusal, ruhsal ve kişilerarası faktörler kadar estetik olarak şartlandırılmış, çok kişisel tepkilerdir. Ek olarak, cinsel hassasiyet otomatik olarak kişinin daha fazla zevke yol açmaz. İşlem sonrası vajina daraltma işlemi yapıldığı için ilişki sırasında hafif acı hissedilebilir.

Zamanla, vücut değişir. Bazı kaslar ve cildin bölümleri eskisinden daha fazla gevşeyebilir. Vajina yaşlanma sürecinin bu doğal bölümünden ve vajinal doğumdan etkilenebilir. Zamanla kaybolan vajinayı sıkılaştırıcı bir prosedürle ilgilenenler vajina daraltma işlemini tercih ederler. Bu işlem sayesinde cinsel ilişkiden aldıkları hazzın daha fazla olduğunu iddia edenler de olmuştur ancak bu durum bilim dünyasında henüz kanıtlanmamıştır. Kişinin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesini sağlayan vajina daraltma işleminin kişisel sağlık üzerinde de pek çok olumlu etkisi vardır. Eğer Genital Bölge Büyük Dudak Küçültme istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz.

 Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti, vajinayı sıkılaştırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Vajinoplasti, kasları güçlendirmek, fazla dokuyu kesmek yoluyla, kadınların çocuk sahibi olduktan sonra vajinanın gevşemesine neden olan veya tüm yaşamları boyunca büyük vajinal çapları olan kadınlara yardımcı olabilir. Vajinoplastinin amacı, cinsel ilişki sırasında duyuyu arttırmak için vajinaya gerginlik ve elastikiyet kazandırmaktır.

Vajinal sıkma ameliyatı, diğer vajinal gençleştirme teknikleri ile ilişkilidir. Genellikle bir veya iki saat süren, genel anestezi altında yürütülen ve bir gece kalmayı içeren kısa bir işlemdir. Ameliyat, vajen duvarının güçlendirilmesinden ve daraltılmasından sorumlu olan vajinanın dış çevresinde bulunan kasların sıkılmasından oluşur. Bu gelişmiş kas tonusu, elastikiyet ve vulva kontrolünü sağlar. Dikişler ameliyattan iki hafta sonra kendiliğinden düşer ve cinsel ilişki işlemden bir ay sonra yapılabilir.

Plastik cerrahi ile vajinayı saran dudaklar üzerinde tek başına vajinoplasti ile yapılabilir. vajina daraltma yapan doktorlar büyük, dış vajinal dudaklar veya küçük iç vajinal dudakların boyutunu veya şeklini değiştirir, genellikle onları küçültür veya aralarındaki asimetriyi düzeltir. Rekonstrüktif cerrahi, vücut bölümünün işlevini iyileştirirken, kozmetik cerrahi, temel olarak normal anatominin estetiğini değiştirir. Bir cerrah, burun deliklerini daha iyi nefes almanıza ya da burnunu yeniden şekillendirmenize yardımcı olacak şekilde yeniden yapılandırabilir.

 Doğum Önemli Etken

Kadınlar, hamilelik sırasında fetüsün tüm ağırlığını taşımak zorunda kalır ve bundan acı duyarlar. Bu, pelvik kaslarının normalden daha fazla kilo alması gereken dokuz aylık bir süredir. Bu, pelvik kasların gerginliği, bölgedeki ton kaybı ve mesane ile sorunlara neden olur. Ayrıca, bu şikayeti olan kadınlar veya eşleri için cinsel ilişkiler tatmin edici değildir.

Tüm bunlara ek olarak, dokuz aylık gebelikten sonra, bebeğin doğumundan ve vajinal kanaldan çıkmasından dolayı dokular bozulur. Dahası, doğum zorsa, jinekolog, bebeğin çıkmasına yardımcı olmak için perine kasını kesebilir. Doku iyileşmesi tamamlanmadığında, kadınlar vajinal ve perivaginal kasların kesilmesi nedeniyle cinsel ilişki sırasında sorun yaşayabilir. Bu durumda, kadınlar cinsel ilişkilerden zevk almayabilir. Stres ve endişe ile karşı karşıya kalır. Bu alanda kasları iyileştirmek için tasarlanmış çok sayıda fonksiyonel tedavi ve egzersiz vardır. Ancak, çoğu zaman çalışmazlar çünkü kaslar tamamen tahrip olmuştur.

 Kadınlar Neden Vajina Sıkılaştırma Ameliyatına Girer?

Son yıllarda, vajinoplasti, vajina daraltma ve vajina tasarlama prosedürleri olarak tanımlanan bir grup kozmetik cerrahi haline geldi. Plastik cerrahlar ve jinekologlar, kadının güzellik, öz güven ve gibi kendini iyi hissedeceği işlemleri uygulayarak ameliyatları gerçekleştiriyorlar. Kadınlar için büyük bir problem olan bu işlem vajinal duvarın sıkılmasını içerir. Bu işlem cerrahi veya cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilir. Bu prosedür için adaylar genellikle vajinal duvarları doğum nedeniyle hasar görmüş olan kadınlardır.

İşlem genellikle vajinal kanalın kas içermeyen üst üçüncü alanında yapılır. Bu bölge kas içermediğinden egzersizlerle sıkılaştırılamaz. Yaklaşım, vajinanın önceden var olan fincan bölgesinin hacmini doğumla zarar görmüş olan hacmini azaltmaktır. Doğum sırasında vajinanın alanı hasar görebilir. Vajina daraltma yapan doktorlar bu alanda, altta yatan kasları sıkılabilir. Bu işleme arka onarım adı verilir ve gerektiğinde vajinoplasti ile birlikte yapılır.

Kadınlar genellikle vajinoplasti ile birlikte yeniden şekillendirmeyi de tercih ederler. Vajinal duvarları kaybetmenin en yaygın nedenleri ise hamilelik ve doğum, menopoz, yaşlanma ve doğal kalıtsal koşulları içerir.

 Sorun Sadece Estetik Değil

Vajinoplasti için ideal adaylar; sıkı vajinal duvarlara sahip olmak isteyenler, sık idrara çıkarak acı hissedenler, orgazm sorunu yaşayanlar, vajinal kuruluk nedeniyle rahatsızlık hissedenlerdir. Vajinoplasti mi labiaplasti mi düşünmeniz gerektiğine karar vermek için, rekonstrüktif cerrahi ile kozmetik cerrahi arasındaki farkı anlamak önemlidir. Vajinoplasti ameliyatının ilk adımı, genel anestezi veya bilinçli sedasyon olabilen anestezi uygulamaktır. Daha sonra vajinanın çapını azaltmak için vajinanın arkasını sıkılaştırma ameliyatı yapabilir. Ayrıca fazla vajinal astar kesebilir, perine sıkılaştırabilir ve destek dokular güçlendirebilir.

 Vajinoplasti Hassasiyeti Artırıyor mu?

Bu prosedürün duyarlılığı veya zevki arttırdığını iddia eden bazı cerrahlar var. Sızdırmazlık veya hassasiyetin kendisinin daha iyi seks, uyarılma, arzu veya artan orgazmlara yol açacağını kanıtlamak zordur. Çünkü cinsel zevk doğrudan vajinanın boyutuna veya şekline bağlı değildir. Son yıllarda muazzam bir popülerlik kazanan bu işlem vajinal dokuların görünme şeklini değiştirir. Vajinal sıkma ameliyatınızdan sonra vajinal kanalda belirgin şekilde daha sıkı bir his olduğunu fark edeceksiniz. Bu işlem idrar kaçır sorununa da çözüm olacaktır. Vajinal sıkma ameliyatının sonuçları kalıcıdır. Belirli bir süre sonra vücut eski haline dönmez.

Vajinanın Gevşeme Nedenleri

Doğum nedeniyle, ağırlık dalgalanmaları, menopoz ve yaşlanma, yumuşak dokular ve dış ve iç vajenin derisi, işlevsel ve estetik komplikasyonlara neden olan elastikiyetini kaybedebilir. Cerrahi olmayan vajina daraltma, cinsel işlev bozukluğu ve vajinal kuruluk ile komplikasyonları gidermek için iç vajinayı güçlendirmek için bir radyofrekans enerjisi kullanır. Termal enerji ile bu gençleştirme, vücudun doğal kollajen üretim tepkisini uyarmak için iç ve dış vajinal dokuyu ısıtmak suretiyle çalışır. Ameliyata bir alternatiftir, ancak ameliyat kadar etkili değildir.

 İdeal Adaylar Kimlerdir?

Vajinal bölgenizde gevşekliğin olması, çoğu estetik olmayan bir dizi soruna neden olabilir. Cilt çok gevşek olduğunda, cerrahi müdahale gerekebilir. Gevşek vajina, vajina daraltma yapan doktorlar tarafından yeterince erken tedavi edilirse, zayıflamış pelvik tabanı olan kadınlar sorunun ciddiyetini azaltabilir. Vajinal nem, cinsel ilişki sırasında duyum kaybı ile ilgili ağrılarınızı azaltarak sağlığınızı iyileştirebilir. Gevşek ya da buruşuk labia ya da vulva estetik bir sorun olabilir, ancak durum sizi rahatsız ediyorsa, uygun aday olup olmadığınıza bakmanız gerekir.

 İşlem Sonrası Sizi Neler Bekliyor?

Genital Daraltma  işleminden sonra, tedavinizi izleyen birkaç saat boyunca kızarıklık, şişme ve hafif rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Bunun geçici olduğunu ve günlük rutininizle ilgili olabileceğini unutmayın. En iyi sonuçlar için, bir aylık aralıklarla üç kez kontrole gitmelisiniz. Birçok hasta her seanstan sonra sonuçları görürken, bazılarının bir farkı görmesi üç ay kadar sürebilir. Doktorunuz rahatsızlığı gidermek için ağrı kesici ilaçlar ve ayrıca enfeksiyonu önlemek için antibiyotikler reçete edecektir. Hastaların çoğu birkaç gün içinde rahatça yürür.

 Vajinal Sıkma, Genital Daraltma Ne Zaman Önerilir?

Yıllar içinde vajinal kollajen, elastin, östrojen konsantrasyonları azalır. Bu değişiklikler vajina duvarlarının elastikiyetinde ve gerilme kuvvetinde bir azalmaya neden olarak bir gevşeme etkisi yaratır.

Sık cinsel ilişkiye girme gibi vajina duvarlarında bahsedilen gerilme kuvvetinin kaybına neden olan başka nedenler de vardır. Pek çok kadın, özellikle de evli ve birden fazla doğum yapmış olan kadınlar, ilişkilerinin cinsel yönüyle ilgili güvenlerini yitiriyorlar. Çoğu zaman, bu eşine cinsel zevk verme açısından yetersizlik duygusundan kaynaklanıyor. Vajinadaki kası güçlendirmek için yapılan cerrahi bir prosedür olan vajina daraltma benlik saygısı meselesine yanıt niteliğindedir.

Bununla birlikte, vajinoplasti veya vajinal sıkma, annelere doğal çocuk doğumunun getirdiği komplikasyonun düzeltilmesi için tamamen rekonstrüktif cerrahi prosedürü olarak kullanılmıştır. Kozmetik bir prosedür olarak kullanılan bu işlem, vajinal kanaldaki yumuşak dokuları ve kasları cinsel işlevi geliştirmek için sıkılaştırarak vajina daraltma işlemidir.

 İşlem Ne Kadar Sürer?

Genital Daraltma tedavisi sadece vajinal kanalı sıkmakla kalmaz, aynı zamanda kolajen üretimini ve bölgedeki kan akışını da uyarır, böylece bölgede daha iyi yağlama sağlar. vajina daraltma yapan doktorlar işlemden sonra cinsel aktiviteye girmeniz için 6 hafta beklemenizi önerir. İşlem, çoklu doğal doğumlu kadınlar için önerilmektedir.

Aynı zamanda çocuk doğum sırasında alınan travma nedeniyle vajinal duvarlarında geniş hasar almış hastalar için önerilen işlemdir. İşlem, vajinal gevşemenin kapsamına ve hem ön hem de arka vajinal duvarların tedavi edilip edilmemesine bağlı olarak yaklaşık 1-2 saat sürecektir.

İşlem, hastanın tercihine bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılabilir ve bu aynı zamanda labiaplasti, kızlık zarı onarımı gibi diğer genital cerrahi ameliyatları ile birlikte yapılabilir.

 Prosedürden Sonra Ne Beklenir?

Genital Daraltma Ameliyatla yapılan vajinal sıkma prosedüründen sonra, hastalar daha iyi cinsel deneyim bekleyebilirler. Hastaların çoğu, ilişkilerinin cinsel yönü konusunda daha emin olduklarından değişikliklerden çok memnundurlar.

Diğer insanlar bu prosedürün sadece kozmetik amaçlı olduğunu düşünebilse de, kadının kendisi için yaptığı ve doğru olanı seçtiği sürece, kendisini iyi hissetmesini sağlayacak her şeyi yapma hakkıdır. vajina daraltma yapan doktorlar idrar tutamama şikayeti olan kadınların da fayda gördüğünü belirtmişlerdir.

 Neden Özel Klinikler Seçilmeli?

Estetik cerrahi endüstrisine sunulan yeniliklerle, cerrahi işlemlerinizi daha güvenli ve daha etkili bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacak en yeni teknik ve teknolojilerle güncel olan klinikler tam kapsamlı hizmet sunar.

  •  Tıp camiasının kozmetik prosedürlerin çoğu için asıl kaygı risklerin faydalardan daha ağır basmasıdır. Ancak kliniklerde bu riskler cerrahların uzmanlığı ile büyük ölçüde en aza indirilmektedir. Bunun yanı sıra, özellikle doğada kozmetik olan bazı prosedürlerin hastalar için daha fazla gizlilik gerektirir. Arkadaşınızın yanınızda kalabileceği, ancak koltukta uyumak zorunda kalacağı hastanelerin aksine, kliniklerde arkadaşınızı aynı odada ücretsiz olarak yanınıza alabilirsiniz ve resepsiyon alanından hemşire ve doktorlar talep edilebilir.
  •  Vajinal kaslar genellikle doğumdan sonra gevşeyip zayıflar veya yaşlanma veya kilo kaybı nedeniyle sıkılığını kaybedebilir. Vajinal sıkma ameliyatı, vajinanızın hislerini ve işlevlerini değiştirerek daha fazla sıkılık ve kontrolü geri getirebilir. Vajinal sıkma ameliyatı vajinal duvar onarımı veya labia azalması ile birlikte yapılabilir.
  •  Ameliyata geçmeden önce tam olarak bilgilendirilmek için ücretsiz danışma merkezlerinden bilgi alabilirsiniz. Konsültasyonunuzda, mevcut cerrahi seçenekleri ve vajinal sıkılaştırmanın ihtiyaçlarınız için en uygun prosedür olup olmadığını tartışmak için bir kozmetik cerrahla görüşebilirsiniz.
  •  Cerrahinin tüm yönleri hakkında, iyileşmeden ve bakımdan beklediğiniz sonuçlara kadar sorular sorabilirsiniz. Ayrıca yolculuğun her aşamasında sizinle birlikte olacak hasta bakımı koordinatörünüzle tanışabilirsiniz. Size finans seçenekleri, beklenen zaman çizelgesi, cerrahi tesisler ve kapıdan kapıya taşıma hizmetleri hakkında kişisel bir maliyet teklifi ve bilgi verilebilir.

 Kararınızı Verdikten Sonra Ne Olacak?

Konsültasyon sırasında, kendinizi hazır hissederseniz, ameliyat için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Estetik cerrahi büyük bir adımdır. Daha fazla araştırma yapmak ve kararınızı düşünmek için zaman ayırmak isteyebilirsiniz. İşlemi yaptıracağınız klinikten prosedürünüz ve bakım sonrası işlemler hakkında kapsamlı bilgi sağlayan bir hasta bilgilendirme kitapçığı isteyebilirsiniz. Bu önemli bir kaynaktır ve hastalardan içerdiği ayrıntılı bilgileri okumaları istenebilir.

 Ameliyat Ne Zaman Yapılmalı?

  • Zamanla zayıflayan gevşek kası sıkılaştırmak için
  • Doğum, menopoz sonrasında
  • Kalıtsal gevşek vajinal durumuyla karşı karşıya kalındığında
  • Vajinal ağrı veya idrar kaçırma tedavisinde
  • Zayıf vajinal kas nedeniyle gecikmiş orgazmla karşılaşılması durumunda ameliyat yapılabilir.

 Ameliyat Aşaması

Genital Daraltma Ameliyatı gününüzde, deneyiminizi olabildiğince konforlu hale getirecek ve işlemden önce tekrar cerrahınızla görüşeceksiniz. Vajinal sıkma ameliyatı vajinanızın arkasındaki gerilmiş kasların çözülebilir dikişlerle kısaltılmasını ve fazla derinin atılmasını içerir. Bu, vajinal kasları ve çevresindeki yumuşak dokuları sıkılaştırır ve vajinanızın çapını küçültür. Vajinal sıkma ameliyatı genellikle genel anestezi altında yaklaşık bir saat sürer. Vajinadaki kaslar ve bağlar zayıfladığında mesane, barsak ve rahim desteksiz kalabilir ve vajinal duvardan içeri girmeye başlayabilir. Ameliyat vajinanın daha sıkı ve rahat hissetmesini sağlayabilir ve idrarla ilgili yaşadığınız sorunlar çözülebilir.

 Her İki Bölgeyi Daraltabilirsiniz

Genital Daraltma Ameliyatı ile ön ve arka vajinal gençleştirme işlemini bir arada yaptırabilirsiniz. Ön vajinal gençleştirme, geniş bir vajinal boşluğu daraltmak için mesanenin altındaki kasları ve vajinanın önündeki dokuları onarır. Bu prosedürü seçen kadınlar vajinal ilişki sırasında vajinal his kaybı yaşayan kadınlardır. Arka vajinal gençleştirme işlemi bir vajinal boşluğu daraltmak için rektumun üst kısmındaki kasları ve dokuları vajinanın arkası boyunca onarır. Bu prosedürü seçen kadınlar, vajinal ilişki sırasında vajinal duyum kaybı yaşarlar ve vajinalarının çok gevşek ve boşluklu olduğunu hissederler.

 Ameliyat Sonrasında Yaşananlar

Hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olmak için işlemi yaptırdığınız klinikteki personeller size yardımcı olacaktır. Vajinal sıkma ameliyatı için prosedürün ardından bir gece ameliyatınızın yapıldığı hastanede kalmanız gerekir. Her hastaya, cerrahının tavsiyesi ile geliştirilen kişisel bir bakım planı verilir. Hastanedeyken size ağrı kesici ve evinize döndüğünüzde ağrı ve rahatsızlığı yönetme konusunda öneride bulunulur. Ameliyattan bir hafta sonra işe dönebilir ve dört hafta içinde tamamen iyileşebilirsiniz. İyileşmenize bağlı olarak bir ila iki ay boyunca cinsel ilişkiden kaçınmanız gerekir. Genital Estetik açısından bu tür uygulamalar önemli olmaktadır.

 Ne Kadar Sürede İyileşme Sağlanır?

Estetik Genital Daraltma ameliyatı, gevşek kasları ve dokuları sıkmayı, vajina çapını daraltmak için fazla vajinal derinin çıkarılmasını, daha küçük ve daha sıkı bir açılma ve vajinal kanal oluşmasını amaçlar. Daraltma vajinanın tüm uzunluğu boyunca yapılır. Deneyimli estetik cerrahlar tam kapsamlı onarımlar yapmaktadır. Vajinal cerrahi ile yeni bir vajina oluşturmak yaklaşık 2 saat sürebilir. Genel bir anestezi altında yapılabilen bu işlem kimi durumlarda lokal anestezi ile de gerçekleşebilir. Cerrahlar vajinoplastiğinizi gerçekleştirmek için hassas cihazlar kullanır. Bu teknoloji, çevredeki doku ve yara izinin minimum seviyede görünmesini sağlar. Son teknoloji ürünlerin kullanılması sayesinde ameliyat sonrası ağrı daha az olur, iyileşme ise daha hızlıdır. Tüm cerrahi prosedürlerde olduğu gibi iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir. İşlem sonrası yaklaşık bir hafta inzivaya çekilmeniz önerilir. Bir aydan sonra spor yapmaya başlayabilirsiniz. Tam ve etkili sonucu görmek içinse iki ay kadar beklemeniz gereklidir.

 Ameliyat Sonrası Özel Bir Bakıma İhtiyaç Var Mı?

Genital Daraltma Ameliyatı sonrası bandaj gerekmez, ancak alan günde iki kez dikkatlice yıkanmalıdır. Kişisel hijyen hızlı iyileşme için son derece önemlidir. İki hafta boyunca bol iç çamaşırı giymelisiniz. Böylece sizi sıkan ve rahatsız eden giysilerden uzaklaşmış olursunuz. İç çamaşırı tercihlerinizde nefes alan pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Polyester kumaşlardan uzak durmalı ve iç çamaşırınızı sıklıkla değiştirmelisiniz.

 Bakım Sonrası Yapılacaklar

İşlemi yaptıracağınız klinik, size tam bir rahatlık sağlamak için tüm kozmetik cerrahi prosedürlerinde tam bir tedavi sonrası destek paketi sunmalıdır. Vajinoplasti riski düşüktür, ancak herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, komplikasyonlar olabilir. Bunlar arasında kanama, enfeksiyon, zayıf iyileşen yara olabilir. Böyle durumlarda ikinci bir ameliyata ihtiyaç duyulabilir. Ameliyatınızın olabildiğince güvenli olması ve hedeflerinize ulaşmanız için pek çok başarılı vajinoplasti prosedürü gerçekleştirmiş nitelikli ve deneyimli bir cerrah seçmektir.

 Vajinal Daraltma Ameliyatının Maliyeti Ne Kadardır?

Bir vajinoplasti, zayıflamış vajinal kasların neden olduğu bu memnuniyetsizliğin kök nedenini ele alarak yardımcı olabilir. Vajinanın yumuşak dokularını onararak ve kanal boyunca kasları sıkılaştırarak vajinanın çapı azaltılabilir. Bu da, ilişki sırasında sürtünmeyi artırabilir ve bu da her iki partner için daha yüksek düzeyde bir cinsel tatmin sağlar. Vajinal daraltma ameliyatı maliyeti, işlemin kapsamı nedeniyle hastadan hastaya değişmektedir. Kişiselleştirilmiş maliyetiniz, bakım sonrası da dahil olmak üzere tüm ilişkili maliyetleri karşılayacaktır. Vajinal daraltma ameliyatının tam maliyetini belirlemek içinse danışma programına katılmalısınız. Herkesin talepleri farklı olduğundan yapılacak işlemler de birbirinden farklılık gösterecektir. Donanımlı klinikler konsültasyonunuz sırasında, benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve mümkün olan en iyi sonuçları veren kişiselleştirilmiş bir tedavi planı geliştirecektir. Bu noktada, tedavinizle ilgili maliyetleri net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 Vajinal Daraltma Daha İyi Seks Performansı Sağlar Mı?

Bu sorunun yanıtını kendinize sormanız gerekir. Daha sıkı bir vajina sizi daha seksi ve kendine güvenen hissettirir mi? Vajinal sıkılaştırma işleminizden beri partnerinizin size karşı tutumunun değiştiğini düşünüyor musunuz? Tüm bu sorulara ‘evet’ cevabı verdiyseniz, vajinal sıkılaştırma sizin için harikalar yaratmış demektir. Milyonlarca kadın doğum, yaş ve özgüvenini azaltan nedenlerden dolayı cinsel ilişkiden haz alamaz. Eğer vajinal daraltma işleminde psikolojik olarak olumlu etkileniyorsanız sadece cinsellikte değil, yaşamın her alanında mutlu bir birey olabilirsiniz.

 İşlemler Vajinal Kuruluğa İyi Gelir Mi?

Yaşlandıkça doğal olarak östrojen kaybetmeye başlarız. Bu durum vajinal duvarların incelmesine neden olabilir. Buna vajinal atrofi denir. Bu değişiklik sıklıkla menopoza eşlik eder ve vajinal kuruluk, ağrılı ilişki ile sonuçlanır. Vajinal duvarları gençleştirerek, mukoza dokusunu ve vajinal yağlamayı iyileştirerek kuruluğa çözüm bulabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda sağlıklı yeni dokuyu uyarır, böylece daha yüksek bir bağışıklık kazanırsınız.

 Ameliyatın Yan Etkisi Var Mı?

Kadınlar, her tedaviden sonra artan vajinal duyum ve zevk yaşamaya hazırlanmalıdır. Vajinal yağlama gelişebilir ve orgazm daha yoğun hale gelebilir. Hekiminizin sizinle görüşeceği bu prosedürle ilgili nadir riskler vardır. Bazı kadınlar sadece bir veya iki gün boyunca sulu bir akıntı veya lekelenme yaşayabilir. Ancak bu durum geçicidir. Vücudunuzda beklenmeyen bir tepkiye karşılaşmanız durumunda derhal cerrahınızla görüşmeli ve muayeneye gitmelisiniz.