Genital Dudak Küçültme  – Vajinal Estetik Uygulamalarda 

Genital dudak küçültme ; Fiziksel görüntüyü etkilenmemesi nedeniyle zaman zaman önemsenmese de vajinadaki şekilde bozukluk cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir. Vajina daraltma ameliyatı ise vajinal problem nedeni ile sıkıntı yaşayan hastalar için kurtarıcı özelliktedir. Peki tam olarak vajina nedir ve neden bu denli hayatı etkiliyor? Kadınlarda döl yatağı olarak da bilinen genital organın iç kısmında kalan bölge vajina olarak tanımlanabilir.

Cinsel ilişki sonrasında dölleme döneminde embriyonun ilk oluştuğu kısım da burasıdır. Embriyonun gelişmesi ve fetüs haline gelerek doğumun gerçekleşmesi de yine aynı bölgede oluşuyor. Vajinanın asıl görevinin doğum olmasına karşın cinsel ilişkinin sağlanması açısından vajina önemli bir organdır. Fakat özellikle normal doğum sonrasında vajinada sarkma ve yapısal bozukluklar ortaya çıkabiliyor. Bu durum doğum sayısının artmasına bağlı olarak ileri boyutta ki sağlık sorunlarına sebep olabiliyor.

Sarkma sorununu yaşayan kişiler öncelikle vajina küçültme yapan doktorlar tarafından muayene ediliyor. Sonrasında gerekli tedavi yöntemi uygulanıyor. Hastanın durumuna göre bazı durumlarda ameliyatsız tedavi yöntemleri de uygulanabiliyor. Fakat rahatsızlık ileri düzeyde ise ameliyat ne yazık ki tek çözümdür. Başarılı bir operasyonun ardından 3 gün gibi bir süre içerisinde sosyal ve çalışma hayatına dönebilirsiniz. Bir aylık süre sonunda ise denize ya da havuza girmeniz de hiçbir sakınca yoktur.

Vajina Daraltma Ameliyatını Kimler Yapar?

Vajinada ortaya çıkan sarkma ya da genişleme sadece kadınlar için bir problem olmakla kalmıyor. Cinsel hayatı etkilemesi nedeniyle partneri de dolaylı olarak etkileyen bir sorundur. Bu neden ile vajina daraltma ameliyatı aslında tahmin edilenden daha da önemli bir uygulamadır. Doğum sonrasında ortaya çıkabileceği gibi hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak da sarkma oluşabilir. Alt vajinadaki gevşeme ise daha çok, fazla cinsel ilişki nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Sebep ne olursa olsun vajina küçültme yapan doktorlar jinekologlar’dır. Sadece vajina küçültme değil aynı zamanda sarkma veya dudak küçültme ameliyatı kadın doğum uzmanlarınca yapılır.

Vajina daraltma ameliyatları tıbbi literatürde vajinoplisti olarak da anılmaktadır. Vajinoplisti cerrahi operasyon olduğu için ameliyat öncesi ve sonrası hastaların dikkat etmesi gereken konular vardır. Estetik açıdan olduğu gibi fonksiyonel açıdan da önemli olması bakımından vajina küçültme yapan doktorlar alanında uzmanlaşmalıdır. Sizlere verdiğimiz küçültme ameliyatı hizmetlerinde alanında bir numara olan doktorlar ile çalışıyoruz. Alanında uzman olmayan ve daha önce daraltma operasyonu yapmamış olan hekimler ile çeşitli sorunlar yaşanabilir. Bu tür problemler ile karşılaşmadan rahat bir süreç geçirmeniz için gerekli tüm şartları sağlıyoruz.

Genital Dudak Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?

Son zamanlarda fazlasıyla talep gören estetik operasyonlar arasında yer alan vajina küçültme ameliyatıyla hayatınıza şekillendirebilirsiniz. Sizlere verdiğimiz hizmetlerin öncesinde operasyondan beklentilerinizi öğrenmek için görüşme yapıyoruz.

Fiziksel tatmin bakımından olduğu kadar psikolojik olarak iyi hissetmek açısından vajina sarkması önemli bir rahatsızlıktır. Bu bağlamda küçültme operasyonlarını tek yönlü olarak düşünmemek gerekir. Cinsel bakımdan tatminsizlik yaratan sarkma ve gevşeme basit bir ameliyat ile ortadan kalkabilir. Kadınlar açısından olduğu kadar erkekler bakımından da cinsel haz artışı oluşacaktır.

Sarkma, kadınların cinsel birliktelik esnasında ağrı problemleri ile karşılaşmasına neden olabiliyor. İlişki esnasında vajinadan konsantrasyonu bozan sesler ortaya çıkabiliyor. Bu da yine vajinanın gevşemesine bağlı bir sorundur. Fonksiyonel açıdan ve estetik olarak deformasyonu giderilen vajinay’a sahip kadınların öz güveni de artıyor. Operasyon, pek çok açıdan kadının kendini iyi hissetmesine temel oluşturacaktır. Bizler de vajina küçültme yapan doktorlar içerisinden en iyileri ile sizleri buluşturuyoruz.

Genital Dudak Küçültme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Sıklıkla uyguladığımız ve başarılı sonuçlar aldığımız daraltma operasyonları sağlıklı bir cinsel hayatı beraberinde getiriyor. Ameliyat, öncesi ve sonrası ile bir bütün oluşturmaktadır. Bu nende ile ilk muayeneden taburcu işlemlerine kadar komplike bir süreçten bahsediyoruz. Süreç ise ilk muayene ile başlıyor.

Uzman kadromuzdan yardım istemeniz ile birlikte aynı gün ilk muayeneniz yapılmaktadır. Muayene, konforlu hasta odalarında ve steril bir ortamda gerçekleştiğinden kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Tek kullanıma sahip olan jinekoloji aletleri ile ağrısız ve acısız bir muayene süreci gerçekleştirilmektedir. Muayene sonrasında istek yaptığınız şikayete bağlı olarak gerekli olan tüm testler ve tahliller yapılır. Bu testlerin sonucuna da bağlı olarak bir sonraki adım uzman doktorunuz tarafından belirlenecektir. Testler sonrasında yapılan hasta görüşmeleri ile uygulanması gereken adımlar ve doktor tavsiyeleri sizinle paylaşılmaktadır. Ameliyat ile vajina başlangıç noktasından iç kısma doğru yaklaşık 3 cm uzunlukta daraltma yapılır.

Vajina ise ortalama 2 cm çapa kadar daralır. Dikiş izleri ise görülmez. Böylece vajinanın görüntüsünde hiçbir bozulma söz konusu olmuyor. Ameliyattan 3 gün sonrasında duş alabilirsiniz.Her gün özellikle pek çok hasta küçültme çözümleri için kliniğimize başvurmaktadır. Çünkü bu sorun sağlık açısından ziyade cinsel birlikteliği sanıldığından fazla düzeyde etkiliyor. Bizler de bu konuda sizlere farklı seçenekler ile yardımcı oluyoruz.

Vajina Daraltma Ameliyatının Riskleri ve Taburcu

Vajina daraltma ameliyatı öncesinde hastalarımız ile izlenecek yol hakkında bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Görüşme esnasında vajina küçültme yapan doktorlar, hastanın sorularını net olarak yanıtlamaktadır. Ameliyat ile ilgili en çok merak edilen konuların başında anestezi geliyor. Küçültme ameliyatı, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyatlar hastanın ve vajinanın durumuna da bağlı olarak yaklaşık bir saat kadar sürüyor.

Daraltma vajinanın arka duvarına doğru yapılıyor. Operasyon sonrasında alt duvarda kalan çift taraflı pelvik kasları birbirine daha yakın bir hale geliyor. Böylece daralma meydana gelir ve sarkma sorunu ortadan kaldırılmış oluyor. Alanında başarılı uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen ameliyatlar tam donanımlı ameliyathanelerde gerçekleştirilmektedir. Bu da enfeksiyon riskini ortadan kaldırıyor. Ameliyat risk faktörleri bakımından kanama gibi sorunları bünyesinde barındırabiliyor.

Risk faktörlerinden biri de vajinanın gereğinden fazla daraltılması olarak karşımıza çıkar. Fazla daralan bir vajina, cinsel ilişkiye girememe gibi sorunları beraberinde getirecektir. Fakat vajina anatomisini her yönü ile tanıyan doktorlarımız bu riskin oluşmasına imkan vermiyor.

Ameliyat sonrasında hasta genellikle oluşabilecek komplikasyonlar dikkate alınarak gözlem altında tutulur. Bu süre bir ya da hastanın genel durumuna bağlı olarak iki gece olabilir. Sonrasında hastanın son kontrolleri yapılarak taburcu işlemleri gerçekleştirilir.

Genital Dudak Küçültme Ameliyatı Sonrası ve İyileşme Süreci

Vajina daraltma operasyonundan sonra hastalar özellikle hijyene büyük önem göstermek durumundadır. Aksi takdirde enfeksiyon riski ortaya çıkar. Bu da uzun süre sıkıntı yaşama ihtimalini doğurabilir. Taburcu olacak hastalara küçültme ameliyatı yapan doktor tarafından gerekli olan tüm uyarıları yapmaktadır. Uyarılara dikkat ettiğiniz takdirde sorun yaşam ihtimaliniz minimize oluyor. Buna bağlı olarak da iyileşme sürecinin daha hızlı olduğu görülüyor.

Hijyeni tam anlamı ile sağlayabilmek açısından ise dikişler için pansumanın düzenli bir biçimde yapılması gerekiyor. Ayrıca ameliyat sonrasında kısa süreli de olsa dikişlerden kaynaklı ağrılar ortaya çıkabiliyor. Bu ağrıların en aza indirgenmesi için ise hekiminiz tarafından reçete yazılacaktır.

Reçetenizde bulunan ilaçları düzenli almanız da iyileşme süreciniz açısından dikkate değer bir konudur. Ayrıca ameliyat sonrasında sağlıklı bir süreç geçirmenizi sağlayacak kurallar yazılı olarak sizinle paylaşılmaktadır. Ameliyat esnasında uygulanan özel teknik sayesinde dikişleri aldırmanıza gerek kalmıyor. Çünkü dikişler kendiliğinden yaklaşık olarak iki hafta içerisinde düşecektir.

Ameliyatın üzerinden geçen bir aylık süre içinde ise vajina normal formuna dönmüş oluyor. Ameliyat sonrası merak edilen konulardan biri de cinsel ilişkidir. Ameliyat bölgesinin bir ay gibi bir sürede kendine geldiği düşünülürse bu süre boyunca ilişkiden uzak kalmak gerekir. Vücudun tam anlamı ile kendini toparlayabilmesi için ise en az 45 günlük bir süre gerekiyor.

Vajinal Ameliyatlar Kesin Çözüm Verir Mi?

Vajina daraltma ameliyatından 15 gün sonra doktor kontrolünüz yapılacaktır. Fakat bu süre içerisinde normalin dışında bir durum ile karşılaşmanız halinde direkt doktorunuzla iletişime geçmelisiniz. Bir ay sonunda yapılacak olan kontrollerde ise operasyonu yapan doktorunuz dahi yapılan işlemin izlerini fark etmeyecektir. Böylece operasyon geçirdiğiniz kesinlik fiziksel açıdan belli olmayacaktır. Bu da kendinize olan öz güvenin artmasına yardımcı olacak.

Hastalarımız genellikle ameliyat sonrasında yeniden bir sarkma sorunu ile karşılaşmaktan çekinmektedir. Bilindiği gibi sarkma ya da gevşeme sorununun temel nedenini doğumlar oluşturmaktadır. Eğer normal yoldan bir doğum yapılırsa kısmen de olsa kaslarda sarkma meydana gelebiliyor. Fakat bu sarkma ilki kadar belirgin ve hayatı olumsuz etkileyecek yönde olmayabiliyor. Bu gibi bir sorun ile ameliyat sonrasında karşılaşılması halinde egzersizler çoğu zaman yeterli gelebiliyor. Fakat yapılan doğum sayısının da sonucu etkilediğini unutmamanızda yarar bulunuyor.

Sarkma normal doğum yönteminde meydana geleceği için sezeryanla yapılan doğumda bir sorun yaşanmamaktadır. Bu neden ile hastaların operasyonu tüm yönleri ile değerlendirmesinde yarar bulunuyor. Böylece ameliyat öncesi ve sonrasında neler ile karşılaşılacağı da net olarak bilinir. Fakat ameliyat sonrası hem erkekte hem de kadında cinsel haz eskiye nazaran büyük oranda artış gösterecektir.

Genital Dudak Küçültme ve Vajina Küçültme Ameliyatı ile Birlikte Yapılan Uygulamalar

Vajina sarkması ile birlikte ortaya çıkan sorunlardan biri de idrar torbası ve barsak sarkmasıdır. Bu gibi sorunlarda vajina küçültme ameliyatı ile ortadan kaldırılabiliyor. Fakat bunların dışında iç dudak küçültme işlemi de yapılabiliyor.

Labioplasti olarak da bilinen iç dudak küçültme işlemi genital bölge estetiğinde önemlidir. Sarkma sorunu yaşayan hastalar tarafından da Labioplasti operasyonu sıklıkla talep edilmektedir. Vücudu daha genç ve sağlıklı tutmak için son yıllarda diğer estetik operasyonlar kadar genital estetik de talep görüyor. İç dudak küçültme ameliyatları da bunlardan sadece biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu operasyon vajina daraltma operasyonu esnasında yapılabildiği için hastaya ek bir külfet yüklemiyor.

Ekip olarak bizler diğer genital bölge operasyonlarında olduğu gibi Labioplasti operasyonlarında alanında en iyileriyle çalışıyoruz. Siz de küçültme ameliyatı ile birlikte iç dudak daraltma işlemini de yaptırmak istiyorsanız talebinizi doktorunuz ile paylaşmalısınız. Böyle bir talepte bulunmayan hastalarımızın kontrolleri sonrasında ihtiyaç olması halinde doktor tavsiyeleri yapılmaktadır. Bu sayede tek bir operasyon ile birden fazla genital sorundan kurtulmuş oluyorsunuz.

Labioplasti, hastanın vajinal bölgesindeki dokunun durumuna bağlı olarak yapılmaktadır. Doku, operasyon için uygunsa uygulama tek seans içerisinde tamamlanabiliyor. Böylece hasta aynı süreci ikinci defa yaşamak durumunda kalmıyor. Kasların birbirine yaklaşması ve daralması özellikle cinsel bakımdan çiftlere pozitif katkı sağlayacaktır.

Genital Dudak Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?

Labioplasti, daha çok iç dudak estetiği olarak bilinse de iç ve dış dudağı kapsıyor. Fakat dış dudak estetiği iç dudak estetiğine nazaran daha az rastlanan bir durumdur. Yine de gerekli olduğu hallerde uygulanabilir ve olumlu sonuçlar alınabilir bir işlemdir. Labioplasti yani dudak küçültme ameliyatı vajen girişini düzeltmek için yapılıyor.

Genellikle vajina dudak küçültme yapan doktorlar, aynı operasyonda birden fazla sorunu sonuçlandırmaktan yanadır. Dudak küçültme uygulaması daha çok vajen girişinin normalden daha büyük olması halinde yapılıyor. İri, kırışık ya da sarkmış dudaklar için de aynı uygulama yapılabiliyor. Bu işlem iç dudağı kesilmesi ile yapılmaktadır. Genital estetiği içerisinde son yıllarda sıklıkla uygulanan bu işlemi yine jinekologlar yapıyor. Özellikle dış genital bölgesinden kaynaklı bir rahatsızlığınız bulunuyorsa tek başına da dudak küçültme talep edebilirsiniz.

Dudak küçültme operasyonlarından yararlanabilmeniz için vajina sarkması ameliyatı olmanıza gerek bulunmuyor. Tabi ki Labioplasti ameliyatı estetik bakımdan önemli olsa da işlevselliğini de göz ardı etmemek gerekiyor.  Vajina sarkması ameliyatı gibi lazerle uygulanan iç dudak ameliyatları da merkezimizde uzman doktorlarca gerçekleştirilmektedir. Daha önce aynı ameliyatı olmuş fakat istediği sonuca ulaşamamış hastalarımız için düzeltme ameliyatı yapılabiliyor. Süreç çoğunlukla sizin tercihleriniz doğrultusunda devam etmektedir.

İç Dudak Neden Normalden Daha Büyük?

Bazı kadınlarda özellikle genetik sebeplere ve anatomik yapıya bağlı olarak iç dudağın büyük olduğu görülebiliyor. Normalin üzerinde büyük olması ya da geniş olması doğuştan kaynaklanmaktadır. Bu durum sonradan ortaya çıkan bir problem değildir. Görüldüğü gibi iç dudağın büyük ve geniş olması bir hastalık belirtisi değildir.

Mantar ya da enfeksiyon nedeni ile kronik bir tahriş söz konusu olabilir. Tahriş sebebiyle ise kırışıklık ya da sarkma sorunu ortaya çıkabiliyor. Sonradan oluşmasının başka nedeni ise doğum esnasında dudakların çekilmiş olmasıdır. Normalden geniş dudak, sadece kadınlar için değil partnerler için de sorun olan durumun çözümü vardır. Uzman kadromuz genital bölge estetiği bakımından öncü niteliğindedir. Yaşa bağlı olarak da pek çok kadında görülebilen iç dudak sarkması günümüzde kalıcı olarak tedavi edilebiliyor.

Siz de iç dudak sarkması yaşıyorsanız uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Labial asimetri de yine iç dudak sarkmasının başka bir türü olarak karşımıza çıkıyor. Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan tek taraflı simetri bozukluğu oluşabiliyor.

Labial asimetri ameliyatları ve vajina dudak küçültme yapan doktorlar başarı odaklı çalışıyor. Özellikle bisiklet ya da trafik kazaları asimetrik bozuklukların temelini teşkil ediyor. Tarafımıza başvuran hastaların pek çoğunun geçmişinde bir kaza hikayesi bulunuyor.

İç Dudak Küçültme Ameliyatı Öncesinde Süreç Nasıldır?

Vajina estetiği arasında yer alan iç dudak küçültme ameliyatı öncesinde doktorlarınızdan süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Ameliyat öncesinde bunun bir öz güven artmasına sebep olacağını bilmeniz gerekiyor. Çünkü iç dudak küçültme operasyonları cinsel hazzı artırmaya yönelik değildir. Bunun yanı sıra sağlık açısından da ciddi sorunları beraberinde getirmez.

Operasyon, hastalarda psikolojik olarak bir rahatlama sağlayacaktır. Böylece cinsel ilişki esnasında kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bu katkı bile pek çok kadının iç dudak operasyonu yaptırmasında önemli sebepler arasında yer alıyor. Mutlu hissetmek operasyon için aslında yeterince geçerli bir sebep olarak görülebilir. Yaşın da ilerlemesi ile birlikte görülen vajinal sarkmalar dudak küçültme operasyonları için büyük bir fırsat oluşturuyor.

Cinsel ilişki esnasında daha konsantre olmanıza da yardımcı olacaktır. Ameliyat özellikle idrar yollarında görülen sorunları da büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. Ameliyat öncesinde hastalarımız ile yaptığımız görüşmelerde şikayetleri net olarak algılanır. Muayene ve testler de bu doğrultuda devam edecektir. Daraltma ile olması halinde vajina dudak küçültme yapan doktorlar tek seansla iki işlem yapar. Ameliyat sonrası ise aynı sorun ile yeniden karşılaşmazsınız. Evlilik planı yapanların düğün tarihinden en az 2 ay önce işlemi yaptırmasında yarar var.

Genital Dudak Küçültme ve Vajinal Dudak Ameliyata Hazırlık İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Vajinal dudak küçültme ameliyatları genellikle kısa bir süre içerisinde tamamlanan ve kolay operasyonlardır. Fakat her ameliyatta olduğu gibi bunun için de bir takım hazırlık süreci bulunuyor.  Vajinal dudak küçültme ameliyatı için genellikle sabah saatlerini tercih ediyoruz. Bu işlem için öncelikle ameliyat için size bir gün ve saat verilmektedir. Sadece dudak küçültme ameliyatı yapılacak ise bir gece önceden kliniğe yatış yapmanıza gerek bulunmuyor. Ameliyat günü hazır bulunmanız yeterli olacaktır.

Tabi ki işlem öncesinde dikkat etmeniz gerekenler size belirtilecektir. Bu işlemlerin başında ise genital bölge temizliği gelmektedir. Genital bölgenin operasyon öncesinde tam anlamı ile tıraşlanmış olmasını sağlamalısınız. Bunun yanı sıra operasyon öncesinde duşunuzu da almanızda yarar bulunuyor.

Vajinal dudak küçültme ameliyatında genel anestezinin yanı sıra lokal anestezi de uygulanabiliyor. Her iki durum için farklı hazırlık süreci uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile yapılacak olan uygulamalarda tok karnına gelmenizde bir sakınca bulunmuyor. Fakat genel anesteziyi tercih ediyorsanız 8 saatlik bir açlık süresi olması gerektiğini unutmamalısınız. Özellikle operasyondan bir gün önce saat 23.59’dan sonra bir şey yememenizde yarar var. Ayrıca bu süre içerisinde su da dahil olmak üzere sıvı tüketmemelisiniz.

Tüm bu detaylar vajina dudak küçültme yapan doktorlar tarafından sizler ile paylaşılacaktır. İlaç kullanıyorsanız ameliyat öncesi belirtmeyi unutmayınız.

Genital Dudak Küçültme Kimlere Yapılır?

Vajinal dudak küçültme ameliyatı yaptırmak isteyenler için belli bir sınırlama bulunmuyor. Özellikle en çok merak konusu bakirelerin dudak küçültme operasyonu geçirip geçiremeyeceğidir. Önceden doğum yapan kadınların yanı sıra bakireler de operasyon yaptırabilir. Buna bağlı olarak genç kızlar da şekil bozukluğundan rahatsız iseler işlemi yaptırabilir.

Dudak küçültme ameliyatı kızlık zarına zarar vermiyor. Kızlık zarı ile estetik uygulamanın yapılacağı yer arasında ortalama 3 cm ile 4 cm arasında fark bulunuyor. Bu ameliyat kesinlikle normal doğum yöntemi ile doğum yapmaya engel değildir. Ayrıca sezaryen ile de doğum yapmak isteyen kadınlar için bir engel teşkil etmiyor.

Basit ve kısa süreli bir ameliyat gibi görünse de alanında uzman doktorlar ile çalışmanız başarıyı beraberinde getirir. Aksi halde yapılacak yanlış bir uygulama şekil bozukluklarının artmasına neden olabilir. Vajinal dudak ameliyatı, dış görünüşü etkilediği için işleme yabancı doktor tarafından yapılması doğru olmayacaktır. Siz de işin uzmanları ile çalışmak ve kısa süre içinde normal yaşantınıza devam etmek istiyorsanız bizimle iletişim kurun.

Ameliyat öncesinde, herhangi bir rahatsızlığınız yoksa yaptırmanız gereken bir laboratuar testi de bulunmamaktadır. Fakat kronik hastalığınız ya da ilaç alerjiniz var ise bizimle paylaşmanız gerekir. Eğer bu tür özel durumunuz varsa birtakım testler istenebilir. Bunun dışında isteyen her kadın bu estetikten yararlanabilir.

Vajinal Dudak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajinal dudak küçültme operasyonları, çoğunlukla bir saat gibi bir süre içerisinde tamamlanabiliyor. Fakat bu işlem içerisinde vajinal sarkmanın düzeltilmesi de bulunuyorsa süre kısmen uzayabilmektedir. Deri germesi ve daraltma işlemleri ile birlikte yapılan dudak küçültme sonrasında vajina estetik görüntü kazanıyor.

Ağrıya karşı aşırı bir hassasiyetiniz bulunuyorsa hafif uykulu bir anestezi ile işlemin tamamlanmasını sağlıyoruz. Ameliyat esnasında genellikle lokal anestezi uygulanıyor. Bu durumda sizin rahat bir süreç geçirmeniz için rahatlatıcı müzikler dinlemenizi sağlıyoruz. Panikleyen bir yapıya sahip olan hastalarımıza anestezi esnasında rahatlatıcı bir iğne yapıyoruz. Böylece hem genel anesteziye maruz kalmıyorsunuz hem de acı ya da ağrı hissetmiyorsunuz. Ameliyat tamamlandıktan sonra ise aynı gün taburcu işlemleriniz yapılmaktadır.

Dudak estetiğinde de kendiliğinden eriyebilme özelliğine sahip dikişler kullanılmaktadır. Böylece hastalarımızın bir de dikiş aldırmak durumunda kalması engellenmiş oluyor. Ameliyat sonrasında ise herhangi bir şekilde pansuman yapma durumu söz konusu değildir. Fakat ameliyatlı bölgenin bir süre sadece pomatlar ile kapalı kalması gerekiyor. Bölgenin bir süre açık kalması iyileşmenin daha kısa ve hızlı bir sürede olmasını sağlar. Süreç kontroller ile doktorlarımız tarafından yakından takip edilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz zaman doktorunuz ile iletişime geçme imkanına sahipsiniz.

Vajinal Dudak Estetiği Ameliyatı Sonrasında Süreç Nasıldır?

Ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasında da süreç oldukça kolay işlemektedir. Ağrısız bir ameliyattan sonra hayatınıza kaldığınız yerden hemen devam edebilirsiniz. Ameliyat gününü dinlenerek geçirdikten sonra ertesi gün dilerseniz çalışma hayatınıza başlayabilirsiniz.

Günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Fakat dikişlerin tam anlamı ile iyileşmesi için bir haftalık bir sürece ihtiyaç vardır. İlk birkaç günlük dönemde şişlikle birlikte hafif bir ağrı yaşanması da oldukça doğaldır. Bu ağrılardan ise doktorunuzun verdiği ilaçlar ile kurtulabilirsiniz. Özellikle 4. Gün ile birlikte ağrı şikayetleriniz de ortadan kalkacaktır.

Bir haftalık süre tamamlandıktan sonra ise istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kıyafetleri de rahatlıkla giyebilirsiniz. Ameliyattan sonra geçen bir aydan sonra ise tamamen iyileşme tamamlanır. Bu süre sonunda dikişlere dair de bir görsel bozukluk kalmayacaktır. İyileşme artık kimsenin anlamayacağı biçimde tamamlanır. Genital bölge estetiğinde izler genellikle kısa süre içerisinde iyileşerek yok olur.

Vajinal dudak ameliyatından sonraki 4 hafta cinsel ilişkiye girmemek gerekiyor. 4 haftanın tamamlanması ile cinsel birliktelik yaşanmasında sakınca bulunmuyor. Ameliyat sonrasında idrarınızı yaparken de herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Bazı durumlarda iç ve dış dudakların ikisi de normalden büyük olabiliyor. Bu gibi durumlarda iki işlem aynı anda yapılabiliyor.

Vajinal Estetik Ameliyatlarının Orgazma Etkisi Nedir?

Genital estetik kimi zaman cinsel hazzı artırmayı sağlarken kimi zaman da psikolojik rahatlık sağlıyor. Her iki durumda da cinsellik açısından çiftlere doyum hissi yaşatıyor. Fakat vajina daraltma operasyonları sonrasında cinsel haz alma duygusu daha fazla fark ediliyor.

Daralan vajinanın cinsel birliktelikteki etkisi çiftlerin mutlu olmasına yardımcı oluyor. Fakat sadece bir estetik bozukluğu olarak bilinen vajinal dudak küçültme operasyonu ise haz duygusunu artıran bir işlem olarak kabul görmüyor. Bu uygulama sadece kişilerin kendini daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Gerek labioplasti gerekse de vajina daraltma operasyonları tamamen hastaya özel olarak planlanmaktadır. Çünkü her hastanın şikayeti ve doku yapısı birbirinden farklıdır. Kişinin beklentileri de dikkate alınarak uzman görüş ile bu planlama yapılmaktadır.

Genital bölgenin dış yüzeyinde yapılacak bir takım uygulamalar ile bebeksi bir görüntü yakalamak da artık mümkün oluyor. Her ne kadar vajina dudak küçültme yapan doktorlar tecrübeli olsa da ameliyatlar risk barındırabilir. Bu risklerin en büyüğü ise enfeksiyon ve kanamadır. Fakat donanımlı ve steril bir ortamda yapılan operasyonlar riski minimize diyor. Vajinal estetik ameliyatları için şehir dışından gelerek de yararlanabilirsiniz.

Gelişiniz ile birlikte hemen muayene tamamlanır. Sonrasında ise hemen operasyon başlatılır. Böylece zaman kaybı gibi bir sorun yaşamazsınız. Fakat gelmeden önce mutlaka telefon ile iletişime geçip randevunuzu almanız faydalı olacaktır. Şehir dışından gelenler aynı gün operasyonu tamamlayarak geri dönme imkanı elde edebiliyor.