Ameliyatsız Meme Büyütme İşlemi

Ameliyatsız Meme Büyütme; Kadınların tamamı için en önemli uzuvlarından biri her zaman göğüsleri olmuştur. Yüzyıllardan beri güzel kadın tasvirleri içinde dikkat çekici ölçülerde göğüsler yer almıştır. Çoğunlukla genetik faktörlerden dolayı kadınların birçoğu istedikleri göğüs ölçülerine sahipler. Küçük göğüsler kadınların en büyük sıkıntıları arasında. Öz güven kaybı vb. şeylere bağlı olarak sorunlar yaşanmaktadır. Küçük göğüslü kadınların bazıları bu durumdan kurtulmak istemlerine rağmen ameliyat endişesinden dolayı uzak durmaktalar. Bu alanda gerçekleştirilen yenilikler ile meme büyütme, ideal göğüs ölçülerine ulaşmak için ameliyat olma zorunluluğu ortadan kalkmış durumda.

İlaçlar İle Göğüs Büyütmek Mümkün Mü?

Göğüs ölçülerinden memnun olmayan fakat ameliyat olmaktan çekinenlerin herhangi bir bilimsel temele dayanmayan ürünlerden uzak durması gerekmektedir. Bu vb. metotlar zaman ve para kaybı yaşattıkları gibi sağlık açısından da zararları söz konusu olabilir. Piyasada sürekli göğüs ölçülerini değiştirdiği iddia edilen farklı ürünler ortaya çıkmaktadır. Krem vb. özelliklerdeki ürünlerin göğüsleri büyütmesi bilimsel olarak imkansızdır. Bu şekilde bir seçeneğe yönelmek zaman ve para kaybı yaşattığı gibi fiziksel rahatsızlıkları da tetikleyebilir. Bu nedenle bu gibi bilimsel temeli olmayan şeylerden mutlak suretle uzak durmak gerekiyor. Bu hatalar istenilen beden ölçülerini sağlamadığı gibi istenmeyen yan etkiler ile büyük kalıcı sorunları da tetikleyebilir.

İlaçlarla Ameliyatsız Meme Büyütme Yapılabilir Mi?

Küçük meme ölçülerinden rahatsız olanların ilk araştırdıkları şeylerden biri memeleri ameliyat ortamından uzakta büyütebilmek. Meme büyütmenin sadece ilaçlar ile sağlanması mümkün değildir. Memenin ilaç ile büyütülebildiğinin düşünülmesi meme yapısı hakkında bilgi sahibi olmayanların bir hatasıdır.

Göğsü Meydana Getiren Temel Şeyler

Göğüs temelde iki şeyden oluşmaktadır. Yağ ve süt bezeleri. Göğüslerin büyük ya da küçük olması yağ ve süt bezelerinin seviyesi orantılıdır. Herhangi bir ilaç ile süt ve yağ bezelerini arttırmak çok mümkün değildir. Bazı hormon takviyeleri süt ve yağ bezelerini arttırıcı etkiye sahip olup beraberinde bazı olumsuzlukları da getirmektedir. Bu tür hormon takviyeleri vücudun farklı noktalarında kontrol edilemeyen sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Doğum sırasında hormonlarda ki değişimlere bağlı olarak göğüslerde süt bezeleri artmakta bu da göğüslerin daha belirgin ve büyük olmasına neden olmaktadır.

Kilo alma ile bağlantılı olarak memelerde belirli bir oranda büyüme görülebilir. Fakat memenin her koşulda büyümesi için süt bezelerinin ya da yağ dokularının artması gerekiyor. Aksi durumda memelerin büyüme gibi bir durumu söz konusu olamaz. Ameliyatsız olarak göğüs büyütme adı altında ki ilaçlar vücut yapısını normalden farklı bir müdahale olduğu çeşitli handikapları da beraberinde getirmektedir. Kanser vb. birçok rahatsızlık bu dengesiz, bilinçsiz takviyeler ile tetiklenme ihtimali taşımaktadır.

Ameliyatsız Meme Büyütme Mümkün Müdür?

Son yıllarda ortaya çıkan gelişmeler ile herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın meme büyütme gerçekleştirilmektedir. Bu gibi bir yöntem ile meme büyütme düşünenlerin yardımı mutlaka bu alanda uzman bir estetik cerrahtan alması gerekmektedir. Herhangi bir bilimsel kaynağa dayanmayan ilaç vb. metotlar ile meme büyütme söz konusu değildir. Bu gibi alternatif yöntemlerin vücut sağlığına birçok olumsuz yan etkisi söz konusu olabilir. Vücuda uyum sağlayan bir maddenin kontrollü bir ortamda enjekte edilmesi ile herhangi bir eksi durum söz konusu olmadan ameliyatsız meme büyütme gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin yapılan kişiye bir çok avantajı söz konusudur. En önemli handikabı ise kalıcı olmamasıdır. İşlemin kişiye göre değişen bir süre söz konusu olsa tahmin edilen kalıcılık süresi altı senedir. Altı sene sonrası işlem etkisini kaybedecektir.

 Bu işlem Bir Operasyon Mudur?

Estetik cerrah aracılığı ile yapılan göğüs büyütme işlemi steril, önlemlerin alındığı bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Meme büyütme için yapılan operasyon ortalama 45 dakika sürmektedir. İşlem tamamlandıktan hemen sonra göğüslerde fark ortaya çıkmaktadır. Ameliyatsız meme büyütme işlemi ortalama 6-7 sene etkisini devam ettirmektedir. İşlemde az da olsa bir lokal anestezi söz konusu olmasına karşın herhangi bir dikiş işlem sonrasın pansuman söz konusu değildir.

 İşlem Maliyeti Nedir?

Ameliyat olmaksızın meme büyütme işlemleri için maliyetleri kişiye ve istenen şeylere göre değişmektedir. Kullanılan dolgu malzemesi vb. birçok etken fiyatları etkilemektedir. Hastadan, beklentilere kadar pek çok şey kullanılan dolgu malzemesinin miktarını ve doğrudan fiyatları etkilemektedir. Meme büyütme ameliyatları ile karşılaştırıldığında çok daha makul rakamlar söz konusudur. Özellikle ameliyata gerekli bütçeyi ayıramayan kişiler için ideal bir seçenek haline gelmektedir.

 İşlem Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Ameliyatsız meme büyütme işlemleri için herhangi bir ekstra bakım, pansuman söz konusu değildir. İşlemden sonra estetik cerrahın bir kontrolü söz konusudur. Bunun dışında işlemin yapıldığı gün kişi gündelik işlerine geri dönebilmektedir.

 İzsiz Meme Büyütme Mümkün Müdür?

Meme büyütme işlemlerinde cerrahi yöntemleri tercih edenleri yaşadıkları en büyük sorunlardan biri işlem sırasında açılan kesilere bağlı olarak ortaya çıkan izlerdir. Kesilere bağlı olarak ortaya çıkan izler zaman içinde azalsa da bir iz söz konusudur. Cerrahi operasyon ile gerçekleştirilen meme büyütme işlemlerinde silikon maddenin yerleştirilmesi için genellikle meme ucu, koltuk altı gibi yerlerde 3-4 cm büyüklüğünde kesiler açılmaktadır. Ameliyatsız meme büyütme işlemleri için herhangi bir iz söz konusu değildir kesinlikle.

Bu işlemin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Herhangi bir cerrahi operasyon olmaksızın yapılan meme büyütme işleminin etkisi ortalama 6-7 sene olmaktadır. Memelere enjekte edilen madde geçen süre içinde deformasyona uğramakta, etkisini kaybetmektedir. Bir süre sonra da vücut bu maddeyi emmektedir. Bu emilmeden dolayı kesinlikle bir yan etki görülmemektedir.

İşlem Hangi Kişilere Uygulanmaktadır?

Ameliyat olmaksızın gerçekleştirilen meme büyütme işlemlerinde en az on sekiz yaşında olmak gerekmektedir. On sekiz yaşından küçükler için bu işlem önerilmemektedir. Meme büyütme işleminden önce kişinin belirli kontrollerinin yapılması bu işleme uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Ameliyatsız meme büyütme işlemlerinde mutlaka doktor tavsiyeleri göz önünde bulundurulmalıdır.

İşlem Sırasında Ağrı Olur Mu?

Cerrahi operasyon ile meme büyütme işlemlerinden sonra hastada az olsa bir ağrı görülmektedir. Ameliyatsız meme büyütme işlemleri ortalama 45 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Bu işlem sırasında hastaya hiçbir şey hissetmemesi için çok az da olsa bir lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında hiçbir şey hissetmemektedir. Herhangi bir ağrı vb. şey söz konusu değildir.

İşlemden Sonra Ne Zaman Taburcu Olurum?

Ameliyatsız meme büyütme işlemlerinin en önemli artılarından biri işlemden hemen sonra taburcu olma imkanını olmasıdır. İşlemden hemen sonra hasta gündelik hayatında ki aktivitelere geri dönem imkanına sahiptir. İşlemi yapan hekimin kontrolü altında kişinin bir hafta gibi bir süre ağır aktivitelerden uzak durması daha iyi olacaktır.

Kilo Almak Ameliyatsız Meme Büyütme İçin Uygun Mudur?

Göğüs boylarından şikayet edenlerin bir kısmı kilo olarak meme büyütmenin söz konusu olup olamadığını merak etmektedir. Kilo alarak göğüste yer alan iki temel şeyden biri olan yağ dokusunu arttırmak ve meme ölçülerini büyütmek mümkün olabilir. Fakat bu seçenek kontrol edilebilir bir seçenek değildir beraberinde de birçok olumsuzluğu getirmektedir. Alınan kilo vücutta fazladan yağ birikimine, sarkmalara neden olmaktadır. Kilo alma sırasında kişinin vücudun neresinde ne kadar kilo alacağını kestirmesi söz konusu olamaz. Bunun ile beraber yağ dokusu artan göğüslerin istenen ölçüye gelip gelemeyeceği de bilinemez.

Kilo alarak göğüs ölçülerini değişmek isteyenler sağlıklarını da riske atmaktalar. Kilo verme ile beraber göğüsler yine küçüldüğü gibi bu sefer deforme olmaktadır. Kilo almak tek taraflı söz konusu olmamaktadır. Göbek, bacak, kalça bölgelerinde alınan yağlar estetik açıdan olmak üzere pek çok konuda olumsuzluk getirmektedir. Bu nedenle göğüs ölçüsünü değiştirmek isteyenlerin kesinlikle tercihleri kilo almak olmamalıdır.

Meme Büyütme Fiyatları

Ameliyat olmaksızın yapılan meme büyütme işlemlerinde tek bir fiyat vermek söz konusu değildir. İşlemin yapılacağı kişinin yaşı, fiziksel yapısı, istenen meme ölçüsü vb. birçok şey fiyatları değiştirmektedir. İşlem için tam bir fiyat almak isteyenlerin öncelikli olarak işlemi yapacak estetik cerrah tarafından kontrol edilmesi, ihtiyaçların tam olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın meme büyütme işleminde işlemden önce muayene olup net bir fiyat almak söz konusudur. Meme büyütme ameliyatları ile rakamlar karşılaştırıldığında rakamlar çok daha makuldür.

Ameliyatsız Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Son yıllarda en çok ilgi gören estetik operasyonlardan biri olan ameliyatsız meme büyütme operasyonlarında en iyi seçeneklerden biri İsveç Kliniktir. Bu işlemde göğse planlı şekilde jel formunda bir madde enjekte edilmektedir. Bu madde aqua falling adlandırılmaktadır. Üç boyutlu bir yapısı olan maddenin içeriğinde sentetik linner, poliamitten üretilen, tuzlu suya benzeyen sodyum klorit çözeltisi olan hidrofilik bir jeldir. Ameliyatsız meme büyütme operasyonu için kullanılan jel madde başka bölgelerin belirginleştirilmesinde de dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Bu jel kalça, bacak vb. bölgelerin belirginleştirilmesinde de kullanılmaktadır. Bu madde aynı zamanda vücudun farklı noktalarından ki deformasyonlarda da kullanılmaktadır.

İşlem memenin alt bölümüne bu jelin steril bir ortamda, kontrollü şekilde enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Bu enjekte işlemi sonrası memelere daha dik ve dolgun bir görüntü sağlanmaktadır. İşlem sırasında operasyonun yapıldığı kişiye hafif bir lokal anestezi uygulanmaktadır. Ameliyatsız meme büyütme işlemi ortalama 60 dakika içinde tamamlamaktadır. Sürenin azlığı ya da çokluğu işlem yapılacak kişinin yaş, özel durumu vb. şeylerine göre değişkenlik göstermektedir.

Estetik cerrah daha önce belirlenen bir noktadan memeye jel formundaki maddeyi enjekte etmektedir. İşlem sırasında uygulanan anestezi sayesinde işlem yapılan kişi hiçbir şekilde ağrı hissetmemektedir. Ameliyatsız meme büyütme operasyonun en önemli artılarından biri etkisi işlemden tamamlanır tamamlanmaz göstermesidir. Ameliyat ile meme büyütme işlemlerinde görülen handikapların hiçbiri bu seçenekte görülmemektedir. Hastanede kalma, kesi izi vb. hiçbir şey söz konusu değildir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Ne Zaman Yapılır?

  • Bu işlem göğüs ölçülerinden memnun olmayan bu konuda öz güven eksikliği yaşayan kişilere yapılmaktadır. Bu sayede kişinin kendine güveni arttırılmaktadır.
  • Göğüs bedenlerinden şikayet eden 1-2 beden değişim isteyen kişilere uygulanmaktadır. Ortalama 60 dakika içinde göğüs ölçüsünde bir iki beden büyüme sağlanmaktadır.
  • Göğüs sarkma sorunu hafif olan ve bundan memnun olmayan kişilere uygulanmaktadır.
  • Göğüslerin dik durmasını, diri olmasını isteyen fakat ameliyatlardan çekinen kişilere uygulanan bir tekniktir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Kalıcı Olur Mu?

Göğüs ölçülerinden memnun olmayan daha büyük göğüslere sahip olmak isteyenlere kalıcı olarak sunulan seçenek meme büyütme ameliyatıdır. Göğüs ölçülerinden memnun olmayan kişiler bazen çeşitli sebeplerden dolayı cerrahi operasyonlardan uzak durmaktadır. Ameliyatsız meme büyütme işlemi kalıcı bir seçenek değildir. Buna karşın ortalama altı yedi sene kullanma imkanı söz konusu. Bu süre sonrasında dolgu için kullanılan malzeme deforme olmakta etkisini kaybetmektedir vücut tarafından tamamen emilmektedir. Bu seçeneğin en önemli avantajı işlemin tekrar tekrar yapılabiliyor olmasıdır.

Ameliyatsız Meme Büyütme İçin Kullanılan Dolgu Maddesinin Yan Etkisi Olur Mu?

Ameliyatsız meme büyütme işlemlerinde kullanılan malzemenin adı aqua filling adı verilen maddedir. Bu madde ile ilgili onlarca bilimsel araştırma yapılmıştır. Araştırmalar kullanılan malzemenin vücuda her hangi bir yan etkisi olmadığı anlaşılmıştır. Hangi vücut yapısı olursa olsun maddenin bir yan etkisi söz konusu değildir. İsteyen herkes ameliyatsız meme operasyonu ile istedikleri ölçülere kavuşabilir. Araştırmalar doğrultunda herkes herhangi bir çekince olmaksızın bu seçeneği değerlendirebilir. Vücut tepki vermeksizin ortalama altı yedi sene içinde dolgu için kullanılan maddeyi tamamen emmektedir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cerrahi operasyonlardan sonra hastanın birkaç gün hastanede kalması, gözetim altında kalması söz konusu olabilir. Bu işlemin belirli bir süre iyileşme süreci söz konusudur. Ameliyatsız meme büyütme işlemleri için böyle bir durum söz konusu değildir. İşlem yapıldıktan birkaç saat içinde hasta işlem yapılan klinikten ayrılabilir. Cerrahi meme büyütme işlemlerinde birkaç gün dinlenmek gerekmektedir. Ameliyatsız meme büyütme işlemlerinde bu gibi bir durum söz konusu değil. İşlem tamamlandıktan hemen sonra işlem yaptıran kişi hemen gündelik işlerine geri dönme imkanına sahipler.

Operasyon Sonrası Oluşan Şişlik

Ameliyatız meme büyütme işlemlerinde işlem sonrası memede bir süre şişlik olabilir. Bu etki kişiye göre değiştiği gibi ortalama bir hafta sürmektedir. Meme büyütme işlemi sonrası ortalama bir hafta süren şişkinliğin işlemin kendisi ile herhangi bağlantısı söz konusu değildir. Bu durumun ortaya çıkmasının temel nedeni işlem sırasında uygulanan lokal anestezidir. Lokal anestezi nedeniyle bir miktar şişlik her gün azalmak suretiyle bir hafta gibi bir süre de ortadan kalkmaktadır.

Operasyon Sonrası Nasıl Çamaşır Kullanılmalı

Bu operasyondan dikkat edilmesi gereken şeylerden biri kullanılması gereken iç çamaşırı ile ilgili. Sıkı bir sütyen ile lokal anesteziden dolayı ortaya çıkan şişkinlikten büyük oranda kurtulmak mümkündür. Cerrahi operasyon olmaksızın dolgu ile meme büyütme işlemlerinden sonra İsveç klinik hekimlerinin kişinin ortalama yedi gün zorlayıcı aktivitelerden uzak durmasını önermektedir.

Süt Bezeleri Zarar Görür Mü?

Meme büyütme dolgu operasyonu ile ilgili merak edilen en önemli unsurlardan biri de işlemden ötürü süt bezelerine zarar gelip gelmediğidir. Bu operasyondan dolayı kesinlikle süt bezeleri olumsuz etkilenmez. Göğüs başlarında herhangi bir sıkıntı gözlemlenmez. İşlemin emzirme, süt oluşumu gibi şeylerde tespit edilmiş herhangi bir zararı söz konusu değildir. Göğüs ölçülerinden memnun olmayan kişilere ilk önerilen silikon seçeneğidir. Bu seçenek uzun ömürlü, kalıcı bir seçenektir. Kimileri cerrahi operasyonlara mesafeli yaklaşmaktadır. Bu kişiler için en iyi seçenek ameliyatsız meme büyütme seçeneğidir.

Ameliyatsız  Meme Büyütme’de Sıkça Sorulan Sorular

İşlem Süt Vermeyi Ne Kadar Etkiler?

Meme süt ve bezleri ve kanallarından oluşmaktadır. Kontrolsüz şekilde yapılan bir çok işlemden dolayı bu bezeler, kanallar zarar görebilir. Bu işlemde böyle bir zarardan söz edilemez. İşlem doğrudan meme dokusunun altında gerçekleştirilmektedir. Jel formundaki dolgu maddesi meme dokusunun altında enjekte edilirken meme başındaki kanalları etkilememektedir. Bu nedenle emzirme, süt oluşumu ile ilgili herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir. İşlemi yaptıran kişiler normal şartlar altında rahatlıkla çocuk emzirebilir. Bu konuda işlemi yapacak hekim ayrıntılı şekilde bilgilendirme yaptırmaktadır.

İşlemin Yan Etkileri Nelerdir?

Cerrahi olarak gerçekleştirilen meme operasyonlarında anestezi başta olmak üzere pek çok etkenden dolayı olumsuzluklar söz konusu olabilir. Şoka girme, alerji, enfeksiyon düşükte olsa gerçekleşmesi olası sorunlardır. Ameliyatsız meme büyütme operasyonlarında herhangi bir kesi vb. şey söz konusu olmadığı için bu gibi handikapların hiç biri görülmemektedir. İşlemin iyileşme süreci yanında bu gibi olumsuzluklara imkan tanımaması da sık sık tercih edilmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs ölçülerinden şikayet edenlerin ilk tercihleri arasında yer alan ameliyatsız meme büyütme işlemi daha pek çok nedenden dolayı tercih edilmektedir. Ameliyatsız meme büyütme seçenekleri içinde ilk kullanılan Aquafilling’dir. Bu madde çok kolay ve kısa süre içinde enjekte edilmektedir. Bu seçenekte estetik operasyonda olduğu gibi herhangi bir kesi açılması, dikiş olması söz konusu değildir.

İşlem Sonrası Süreç Nasıldır?

Ameliyatsız dolgu maddesi ile yapılan meme büyütme işleminde kişiye işlem sırasında herhangi bir şey hissetmemesi için az miktarda lokal anestezi uygulanmaktadır. Anestezi ile birlikte işlem kişiye göre değişim gösterse de ortalama otuz ile altmış dakika arasında bir süre içinde tamamlanmaktadır. Hasta kesinlikle bu süre zarfında herhangi bir şey hissetmez, herhangi bir ağrı söz konusu değildir. İşlem tamamlandıktan sonra da işlem yapılan kişi herhangi bir ağrı vb. şey hissetmemektedir. Cerrahi operasyondakinin tam tersine işlemden hemen sonra hasta gündelik işlerine devam etmektedir. İşlem ve anesteziye bağlı ödemde birkaç gün içinde ortadan kalkmaktadır. Ekstra bir durum şüphesi olduğunda herhangi bir olumsuzluk riski olduğu düşünüldüğünde hekim ile hemen iletişime geçmek gerekmektedir.

Fiyatlara Göre Nasıl Değişmektedir?

Bu şekilde meme büyütme işlemlerinde kontrollerden önce net bir rakam vermek kesinlikle söz konusu değildir. Rakamlar büyütme işleminin yapılacağı kliniğe göre değişmektedir. Aynı zamanda hekimin bu konuda ki uzmanlığına göre de bir değişim söz konusudur. Ameliyatsız meme büyütme işlemlerinde fiyatlar işlem yaptıran kişinin durumu enjekte edilecek dolgu maddesinin türü ve oranına göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için ayrı ayır fiyatlar söz konusu olduğu için yardım alacak kişinin önceden kontrolden geçmesi gerekmektedir.

Ameliyatsız Meme Büyütmede Kullanılan Aqufilling Nedir?

Estetik işlemlerde en çok kullanılan dolgu maddelerinden biri aquafilling maddesidir. Bu madde sadece cerrahi operasyon olmaksızın yapılan meme büyütme işlemlerinde değil daha pek çok estetik işlemde kullanılmaktadır. Vücuda en iyi uyum sağlayan dolgu maddelerinden biri olarak görülmekte ve sık sık kullanılmaktadır. Dolgu maddesi olarak kullanılan bu madde ile bacaklarda doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan çarpıklıkların düzeltilmesi sağlanabilmektedir. Vücutta rahatsızlık hissi yaratan kalça, basen, bacak gibi birçok noktada bu maddenden yararlanılmaktadır. Kullanılan dolgu maddesi ile yer yer ortaya çıkan pürüzlerde ortadan kaldırılmaktadır.

İşlemde Kullanılan Aquafilling Güvenli Midir?

Uzun zamandan beri estetik işlemlerde kullanılan bu madde 2004 tarihinden biri ameliyatsız meme büyütme işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu güne kadar bu madde ile ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Araştırmalar bu maddenin insan vücuduna herhangi bir yan etkisi olduğunu kanıtlayamamıştır. Madde başta meme büyütme işlemleri olmak üzere birçok estetik işlemde herhangi bir şüpheye yer vermeden kullanılmaktadır. Araştırmalar insan vücuduna uyum sağlayan bu maddenin herhangi bir yan etkisi olmadığını göstermektedir.

Aquafilling Dolgu Maddesinin İçeriği Nedir?

Bu madde vücuda tam olarak uyum sağlaması amacıyla jel formdadır. Çok rahat bir şekilde enjekte edilme özelliği taşımaktadır. Maddenin içeriği su bazlı hidroliktir. Dolgu maddesi aynı zamanda sentetik lineer poliamidten adı verilen bir birleşimden oluşmaktadır. BU madde uzun yıllar vücutta formunu koruma özelliği taşımaktadır. 7 yıl gibi uzun bir zamanda bu formu koruma özelliği taşımaktadır. Bunun dışında başka dolgu maddeleri de kullanılsa en popüler en iyi sonuçları veren madde bu seçenektir.

Aquafilling Avantajları Nelerdir?

Göğüs ölçülerinden memnun olmayıp estetik operasyonlardan çekinenler için en iyi seçenek durumundadır. Diğer bir avantajı ise gündelik hayata geri dönme iyileşme sürecinin olmaması kişinin hemen işlerine geri dönmesi. Ameliyatlardan çekinenler kadar böyle bir operasyona zaman ayıramayanların da tercihi Aquafilling seçeneğidir. Aquafilling meme büyütme ameliyatlarına göre çok daha uygun maliyetlere sahiptir. Bu da göğüs ölçülerinden memnun olmayan fakat bu işlem için yeteri kadar para bütçe ayıramayan kişiler içinde ideal bir seçenek haline gelmektedir. İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmemesi de son derece avantajlı bir durumdur. Madde vücuda herhangi olumsuz etki bırakmadan emilmesi, emildikten sonra herhangi bir iz bırakmaması da bu maddenin avantajları arasında yer almaktadır.

Ameliyatsız Büyütülen Meme Dokunulduğunda Anlaşılır Mı?

Göğüs ölçülerinden memnun olmayan ve daha büyük, diri göğüslere sahip olmak isteyen kadınların ameliyatsız meme büyütme seçeneği ile ilgili en önemli endişeleri bu seçeneğin doğal bir dokusunun olup olmamasıdır. Olması gerekenden daha sert ya da yumuşak bir dokunma hissi vermesi başlıca endişeler arasındadır. Kullanılan malzeme, kullanılan teknikler herhangi bir dokunma hissi ile ameliyatsız meme büyütme işleminin anlaşılmasını imkansız hale getirmektedir. İşlemden sonra kesinlikle normal şartlar altında bunun tespiti söz konusu değildir. İşlemi yaptıran kadınlar istedikleri takdirde en yakınlarından, eşlerinden bile bunu saklayabilir. Anlaşılması söz konusu değildir.

Göğüste Oluşan Kızarıklık Kalıcı Olur Mu?

Ameliyatsız meme büyütme işlemi sırasında kullanılan iğne ile bağlantılı olarak göğüste bir kızarıklık söz konusudur. Bu kızarıklık çok kısa süre içinde ortadan kalkmaktadır. Sadece birkaç gün içinde bu işleme bağlı herhangi bir iz söz konusu değildir. Meme büyütme ameliyatlarında kısıtlayıcı noktalardan biri de bir süre için iç çamaşırı seçiminde ekstra tercihlerin yapılmak zorunda olmasıdır. Ameliyatsız meme büyütme işleminde kadınlar işlemden önce kullandıkları iç çamaşırlarına işlemen sonra da devam edebilir. Sütyen seçiminde herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Özel durumlarda doktor önerisi ile sadece birkaç gün sıkı sütyen seçilmesi söz konusu olabilir. Bunun dışında ekstra bir çamaşır kullanımı kesinlikle söz konusu değildir. Bu özelliği ile kadınlara büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

Memedeki Dolgunluk Kaybolduğunda Ne Olacak?

Kadınların en büyük endişelerinden biri göğüslerin istenen formlarını kaybetmesidir. Kadınların tamamında kilo alıp verme ile bağlantılı olarak zamanla göğüsün formunu kaybetmesi, sarkma bilinen kabul edilen bir gerçektir. Kadınların başta göğüs olmak üzere herhangi bir doldu işleminden sonra da bu gibi olumsuzluklar ile karşılaşacağını düşünmesi son derece doğal bir durumdur. Ameliyat olmaksızın uygulanan meme büyütme işlemi ortalama altı yıl sürmektedir. Bu süre sonrasında kullanılan dolgu maddesi vücut tarafından tamamen emilmektedir. Kadınlar bu süre sonrasında dolgun görüntünün kaybolduğu göğüslerde bir sarkma söz konusu olacağını düşünmektedir.

Ameliyatsız Meme Büyütme İşleminde Meme Sarkar mı?

Bu işlemden sonra dolgunluk görüntüsü ortadan kalktıktan sonra kesinlikle bir sarkma görülmemektedir. Yapılan işlemin göğse herhangi bir yükü söz konusu değildir. Bu da vücut tarafından maddenin emilmesinden sonra herhangi bir sarkma vb. şeyin olmasın engellemektedir. Meme işlemden ötürü bir esneme yaşamadığı için sarkmada söz konusu değildir. Ameliyatsız meme büyütme işleminin etkisi geçtikten sonra göğüste herhangi bir sarkma görülmediği gibi göğüs eski işlemden önceki formuna geri dönmektedir. Seçeneğin herhangi bir yan etkisinin olmaması ve daha pek çok özelliğinden dolayı herhangi bir çekince söz konusu olmadan kullanılabilmektedir.