Meme Büyütme ; Estetik bir görüntü, sağlık ve daha pek çok nedenden ötürü en çok tercih edilen cerrahi operasyonlardan biri meme ameliyatlarıdır. Çok dikkatli yapılması gereken bir operasyondur. Farklı metot ve seçeneklerin söz konusu olduğu bir estetik operasyondur. Göğüsleri büyütme, büyük göğüslerin küçültülmesi, meme dikleştirme ve meme ucundaki çöküklüğün (göçüklüğün) düzeltilmesi meme başındaki çöküntünün onarılması ve jinekomasti erkek göğüs büyütme operasyonu göğüs cerrahi operasyonları arasında yer almaktadır.

Sağlık açısından olduğu kadar güzel bir görüntü elde etmek içinde en sık tercih edilen göğüs operasyonları son dönemde çok rahat yapılabilen işlemler arasında yer almaktadır. Kolay bir cerrahi operasyon olmasına karşın işlemi yapan kişinin alanında uzman olması alınacak neticenin başarılı ve kalıcı olması için son derece önemlidir. Aksi durumda birçok handikap ile karşı karşıya kalınabilir.

 Meme Büyütme Ameliyatı

Kadınların yüzyıllardan beri estetik görüntüsünü simgeleyen, kadınları çekici, dikkat çekici yapan şeylerden biri göğüsleri olmuştur. Göğüs kadınlar için annelikte bir sembol olduğu gibi cinsellik ve daha pek çok konuda da sembol olmuştur. Kendini çekici hissetmek isteyen kadınların en çok üzerinde durdukları konulardan biri düzgün göğüslerdir. Göğüs ölçülerinden memnun olmayan kadınlarda birçok psikolojik sorun ortaya çıkabilir. Böyle bir olumsuzluk ile karşı karşıya kalmak istemeyen kadınlar için meme büyütme ameliyatı en iyi alternatiflerden biridir. Meme büyütme ameliyatı ile kalıcı olarak estetik özgüven veren göğüslere sahip olmak mümkündür.

 Ne Zaman Meme Büyütme Ameliyatı Yapılır?

Normalden küçük göğüsleri olduğunu düşünen kadınlara bu operasyon yapılmaktadır. Kalça, bel gibi uzuvlar ile göğüs orantısını yakalamak için yapılan operasyonlardan biridir. Gebelik sonrası annelerin göğüslerinde bir hacim kaybı söz konusudur. Bu durumun düzeltilmesi için göğüs büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Çoğu kadının iki göğsü arasında boy farkı vardır. Bu farkı kapatmak için göğüs büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Genetik nedenlerden dolayı, doğuştan göğüs olmaması, kanser vb. rahatsızlıklardan dolayı memenin alınması gibi durumlar ile karşı karşıya kalanlar meme büyütme operasyonu yaptırmaktadır. Daha önce her hangi bir nedenden dolayı meme protezi kullanan kişinin protezleri ile ilgili yaşadığı sorundan ötürü meme büyütme ameliyatı olabilir.

Meme Büyütme Estetiğinde Hangi Kesi Daha Az İz Bırakır?

Göğüsün uç kısmındaki kesi daha iz bırakacaktır. Zaman içinde işlem sırasında yapılan kesi ten ile aynı rengi ile aynı rengi aldığı için ayırt edilmesi daha zor hale gelir.  İstenen Her Büyüklükte Protez Kullanılabilir Mi? Meme büyütme ameliyatı olacak kişiye mümkün olduğunda vücudu ile orantılı en iyi seçenek sunulur. Çok büyük vücudu ile orantısız protezler bir süre sonra sırt ağrısı gibi sorunları beraberinde getirmektedir.

Meme Büyütme

 Meme Rekonstrüksüyonu Nedir?

Göğüslerde yapılan onarım işlemine denir.  Meme Büyütme Ameliyatı Zamanla Sarkma Meydana Getirir Mi? Bu operasyonda kullanılan silikon protezler sarkma söz konusu olmayacak ağırlıktadır. Olası bir sarkma anca yaşlanma süreci ile ilgili olabilir.  Meme Büyütme Sadece Silikon Protezle Mi Yapılır? Meme büyütme için bu tek seçenek değildir. Tercihe göre diğer bir alternatif memeye yağ enjekte edilmesidir.  Meme Büyütme Estetiği Sonrasında Ne Zaman İşe Gidebilir? Fiziksel olarak güç gerektirecek işlerde çalışanların tam olarak işe başlaması 4 haftayı bulmaktadır. Aksi durumda 1 hafta gibi bir süre de işe dönmek mümkündür.

Meme büyütme Estetiği Ne Zaman Duş Alınabilir?

Operasyonu gerçekleştiren doktor herhangi bir sorun görmediği sürece operasyondan 3 gün sonra duş almakta herhangi bir sakınca yoktur.  Meme Büyütme Estetiği Kaç Yaşında Yapılabilir? Bir kadının göğüs gelişimi aktif olarak 17 yaşına kadar devam etmektedir. Meme büyütme operasyonları için 17 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Bu yaştan sonra isteyen herkese operasyon yapılmaktadır.  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Mamografi Çektirilebilir Mi? Meme büyütme vb. cerrahi operasyonlar 2000’den sonra son derece gelişti. Artık yapılan işlemden sonra mamografi çektirmenin bir sakıncası yoktur.

 Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır?

Memelerin büyütülmesi için yapılan cerrahi operasyon iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Birince metot silikon olarak bilinen parçanın göğse istenen boyu verecek ebatta yerleştirilmesi iledir. Diğer yöntem ise yağ enjeksiyonu ile sağlanmaktadır. Göğüsler bir kadının özgüveni için en önemli şeylerden biridir. Çeşitli sebepler ile deformasyon görülebilir, doğuştan gelen faktörler nedeniyle göğüsler istenen boyutta olmayabilir. Bu gibi durumlar nedeniyle mutsuz olmak yerine her kadın meme büyütme operasyonu ile özgüven kazanabilir, istediği göğüslere ulaşabilir.

 Meme Büyütme Ameliyatı İçin Kullanılan Protezler Güvenli Mi?

Yapılan araştırmalara, klinik incelemeleri sonucunda kullanılan silikon malzemenin herhangi bir kanser hastalığına ya da başka bir soruna neden olmadığı kanıtlanmış durumdadır. Bu araştırmalar sayesinde 17 kasım 2006 itibariyle meme büyütme vb. ameliyatlarda kullanılan silikon protezlerin kullanım izni verilmiştir. Silikon protezin serbest olması alınan izinler meme büyütme ameliyatı vb. operasyonları yaptıracak kadınlarda büyük bir güven sağlamaktadır. Meme büyütme gibi operasyonlardan dolayı göğüslerinde silikon protez bulunan kadınlara kanser gibi rahatsızlıkların tetkiki için manyetik rezonans, meme ultrasonografisi gibi seçenekler sunulmaktadır. Silikon protez kullanan kadın sayısında ki artış ile mamografi çeken merkezlerde meme büyütme operasyonu yapılan kadınlara tetkikler yapılmaktadır.

 Silikon Meme Protezleri

Meme büyütme ameliyatlarında en çok tercih edilen metotlardan biri olan silikon p rotez kendi içinde de ayrılmaktadır. Silikon protezler kendi içinde içerik, yüzeysel yapı ve şekil olarak ayrılmaktadır. Tercihler kadının beklenti ve ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.

Şekli Yönünden Meme Protezleri:

Şekli yönü ile ayrılan silikon meme protezleri kendi için iki ana kategoriye ayrılmıştır.

  •  Damla protez
  •  Yuvarlak protez

Yuvarlak protez olarak tabir edilen protezler yatay ve dikey tabanları birbirine eşit olan silikonlardır.  Damla silikonlarda ise böyle bir eşitlik söz konusu değildir. Dikey çap tabana göre daha uzun olmaktadır. Damla silikonlarda bu değişiklik yükseklik ve alt kutup içinde geçerlidir. Damla silikonlar daha fazla tercih edilmektedir kadınlar ve hekimler tarafından. Bunun başlıca nedeni yapı olarak doğal görünmesi bunun sonucunda da daha doğal memeler elde edilmesini sağlamasıdır.

İçerik Bakımından Meme Protezleri:

İçerik olarak değişen ayrılan protezlerde kendi içinde iki ana gruba ayrılmaktadır. İsteğe beklentilere göre kullanılan içerik değişmektedir.

  •  Serum fizyolojik içerikli olan protezler ( salin)
  •  Silikon içerikli protezler

Göğüslerin büyütülmesi için yapılan operasyonlar silikon olarak adlandırılan madde içeriği ile iki ana kategoriye ayrılmaktadır. Ham maddesi tuzlu olan silikon ve ham maddesi silikon olan protezler.

Yüzey yapısına göre meme protezleri:

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezler yüzey olarak ta kendi içinde ayrılmaktadır.

  •  Düz yüzeye sahip protezler
  •  Pürtüklü yüzeyli olanlar

İki protez arasında ki temel fark pürtüklü olan protezlerin etrafındaki kapsül oluşumunun diğer seçeneğe göre çok daha az olmasıdır.

 Meme Büyütme Orantılı Vücut Hatları İçin Yapılabilir

Kadınlar ilk çağlardan beri estetiği önem veren bir varlık olmuştur. İstekler, beklentiler çekicilik yıllar içinde bazı değişimler gösterse de bazı estetik kaygılar ilk çağlardan beri devam etmektedir. İlk çağlardan yakın çağa kadar kadınlar ile ilgili incelenen şeylerde kadının balık etli tasvir edildiği görülmektedir. Estetik, güzellik dolgun kalça, göğüs vb. şekillerde mümkün olmaktadır. Son yıllarda sıfır beden olarak tabir edilen beden ölçüleri yüzyıllarca kabul görmemiştir. Kısa bir süre için geçerli olan sıfır beden modası yerini tekrar belirgin vücut hatlarına bırakmıştır. Kadınlar estetik görünmek için göğüs, bel, kalçalarının orantılı olması için çaba sarf etmektedir. Kadınların anatomisine bakıldığında kalça her zaman vücudun geri kalanına göre daha büyük ve belirgin olmuştur. Kalça ile göğüslerin dengelenmesi için meme büyütme ameliyatı en iyi seçenektir.

Doğru Doktorlar Tarafından Yapılmalıdır.

Doğru kişiler tarafından yapılan bir meme büyütme ameliyatı ile kalça bel ve göğüste istenen oran yakalanır. Meme büyütme ameliyatı ile istenen ince belli bardak görüntüsü elde edilebilir. Meme büyütme ameliyatı ile kadının özgüveni artar. Bu işlemlerin fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak ta olumlu etkileri mevcuttur. Sağlık bir çok kişi için sadece fiziksel olarak algılanmaktadır. Bu çok yanlış bir kanıdır. Birçok uzmana göre sağlık fiziksel olarak psikolojik olarakta ancak gerçekleşebilir. Meme büyütme ameliyatı sayesinde istediği güzel görüntüye kavuşan kadınlar sosyal hayatta kendilerine güvenen, sağlıklı bireyler haline gelmektedir.

 Meme Protezi Nereden Yerleştirilir?

Meme büyütme işlemlerinde kullanılan protezlerin yerleştirilmesi için 4 ayrı nokta söz konusudur. Noktanın belirlenmesi meme büyütme ameliyatı olacak kişinin sağlık durumu, fiziksel özellikleri ve talebine göre değişmektedir. Her bölüm farklı handikaplara ve avantajlara sahiptir. Meme büyütme ameliyatı için açılan kesiler meme başı etrafı, koltuk altı bölümü, meme altı ve göbekten gerçekleştirilmektedir. Meme büyütme ameliyatı için kesi meme başından açılırsa iz iyileşme konusunda avantaj sağlasa da işlem sırasında süt kanallarının zarar görmesi gibi bir risk söz konusudur. Memenin alt bölümünden açılan kesilen silikon yerleştirildiğinde süt kanallarının zarar görmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu bölümde açılan kesi belli olma açısından da avantaj sağlamaktadır.

Operasyon izi göğüs altında kaldığı için görünür olmaz. Bu seçeneğin önemli bir avantajı da göğüs duvarı olarak tabir edilen bölümde herhangi bir sorun var ise işlem sırasında düzeltilme söz konusudur. Koltuk altından açılan keşide iz olması, görülmesi gibi bir handikap söz konusu değildir. Kesinin olduğu bölüm koltuk altında kalmaktadır. Göbekten, koltuk altından yapılan silikon işlemi endoskopi tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Bu seçeneklerde işlem sonrası hafif bir kızarıklık söz konusudur. Bu kızarıklıkta bir süre sonra ortadan kalkmaktadır.

Göğüs Büyütme Operasyonlarında Sıkça Sorulan Sorular

Göğüs büyütme Estetiğinde Dren Kullanılır Mı?

Dren çok sık kullanılan bir şey değildir. Ancak hekimin uygun görmesi ile kullanılmaktadır.

 Göğüs Büyütme Operasyonundan Sonra Sutyen Korse Kullanılabilir Mi?

Operasyon gerçekleştikten sonra operasyonu yapan hekim tarafından her hangi bir sakınca görülmezse on gün sonra tercih edilen sutyenin giyilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

 Göğüs Büyütme Operasyonunda İmplant Nasıl Seçilmektedir?

Meme büyütme işlemi yaptıracak kişinin yaş, vücut yapısı gibi konuları değerlendirilerek işlemi yapacak doktor tarafından ideal implant ölçüsü belirlenmektedir.

Göğüs Büyütme İşleminden Sonra Koşu Yapmada Herhangi bir Sakınca Var Mıdır?

Meme büyütme operasyonu gerçekleştikten sonra tamamen iyileşme için 4 haftalık bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre zarfında koşu, ağır antrenman önerilmez.

 Göğüs Büyütme ameliyatı Doğum Sonrası Yapılır MI?

Meme büyütme ameliyatı doğumdan hemen sonra önerilmez. Doğum ile deformasyona uğrayan göğsün kendine gelmesi için bir süre geçmesi gerekiyor. Bu süre 6 ile 9 ay arasında değişmektedir.

Göğüs Büyütme Estetiğinde Ödem Ortaya Çıkar MI?

Herhangi bir cerrahi operasyonda ödem beklenen bir durumdur. Göğüs büyütme operasyonu içinde az da olsa bu söz konusudur.

Göğüs Büyütme İşlemi Sırasında Kullanılacak Protezin Süt Kanallarına Olumsuz Bir Etkisi Olur Mu?

Kullanılan malzemenin süt kanallarına herhangi bir zararı söz konusu değildir.

Damla Olarak Adlandırılan İmplant Nedir?

Bu implantta alt bölüm üst bölümden daha dolgundur.

 Yuvarlak Olarak Adlandırılan İmplant Nedir?

Her yanı eşit olan implantta bu isim verilir.

 Göğüs Büyütme Estetiği Sonrası Göğüs Simetrisi Bozulur Mu?

Yapılan operasyon sonrası göğüs simetrisinin bozulması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Ayrıca olan bir simetri bozukluğu varsa bunu düzeltmek mümkündür.

Meme Büyütme Estetiği Kol Ağrısına Neden Olur Mu?

Meme büyütme operasyonu sonrası kollarda bir ağrı olması çok olağandır. İşlem sonrası alınacak ilaçlar ile bu durum minimuma indirilebilir. Ağrı kalıcı değildir. Zamanla ortadan kalkar.

 Meme Büyütme Operasyonu İşlemi Ücreti Nedir?

Bu işlem ücreti değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzeme, memenin yapısı ve daha birçok şey fiyatı etkilemektedir.

Operasyon Sonrası İlaç Kullanma Gibi Bir Durum Söz Konusu Mu?

Meme büyütme operasyonu sonrası ağrılar görülebilir. Bu ağrıları azaltmak için ağrı kesici önerilmektedir.

İşlem Sonrasında Dinlenme, İyileşme Süresi Nedir?

Herhangi özel bir durum olmadığı sürece iki gün iyileşme süresidir.

 Meme Büyütme Ameliyatında kullanılan Silikon Patlarsa Nasıl Anlaşılır?

Silikonun patladığı sertlik ya da aşırı yumuşaklık, şeklin gözle görülür şekilde bozulması ile anlaşılmaktadır.

Meme Büyütme İçin Açılan Kesinin Boyu Ne Kadar Olur?

Ortalama kesi boyu 4cm olmasına karşın özel durumlar, taleplere göre bu rakam değişebilir.

Operasyon Ortalama Ne Kadar Sürmektedir?

Meme Büyütme operasyonu normal şartlar altında bir ile bir buçuk saat arasında sürmektedir.

Operasyon Öncesi Yemek Yemenin Sakıncası Var MI?

İşlem öncesi yemek yenmemesi önerilir. Kaç saate kadar yemek yenmemeli vb. şeyler doktor tarafından belirlenmektedir.

 Meme Protezi Büyüklüğü Nasıl Belirlenir? 

Meme büyütmek için yapılan işlemde kullanılacak protezin büyüklüğü birçok şey değerlendirerek ayarlanmaktadır. Meme büyütme işlemi yaptıracak kişinin fiziksel yapısı, omuzları, sırt yapısı, göğüs kafesi incelenir ve en doğru boy belirlenir. Bunlar yanında işlem yaptıracak kişinin istekleri de değerlendirilir. Son karar göğüs büyütme ameliyatı yaptıracak kişiye aittir. İşlem estetik kaygılar vb. nedenler ile yapıldığı için kişinin istekleri birinci önceliktir.

 Göğüs Silikonu Nasıl Anlaşılır?

Son yıllarda geliştirilen seçenekler ile kullanılan malzemeler gerçek göğüs dokusuna çok benzemektedir. Bu benzerlik ile bağlantılı olarak herhangi bir temas ile silikon olup olmadığını anlaşılması çok mümkün olmamaktadır. Özellikle kendilerine uygun ebatlar göğüs büyütmek isteyen kadınlar silikonun ayırt edilmesi çok mümkün değildir. Normalden çok daha büyük göğüs isteyenlerin özellikle mayo, bikini de belli olması ihtimaller arasındadır.

 Meme Silikonu Ameliyatı Sonrası İyileşme

Meme büyütme için yapılan işlemlerin süresi özel durumlar hariç ortalama bir saattir. Bir sonra hasta kontrol altında bir süre kalır. Hasta meme büyütme ameliyatının gerçekleştiği gün ya da bir gün sonra hastaneden çıkarılır. Kişinin iki dinlenmesi istenir. Dinlenme süresi boyunca kişi de şiddetli ağrılar çok fazla görülmemektedir. Birkaç gün normalden fazla bir şişlik söz konusudur. Ortalama 3 gün sonra bu şişlik hızlı bir şekilde ortadan kalkmaktadır. Ödeme her operasyonda olduğu gibi göğüs büyütme operasyonları içinde geçerli bir durumdur.

İşlem yapılan kişinin bu konu ile ilgili panik yapmasına kesinlikle gerek yoktur. Kollarda ağrı koltuk altından yapılan işlemlerde biraz daha fazla hissedilmesi olağan bir durumdur. Birkaç gün içinde bu durum düzelir. İşlem sonrası kesinin olduğu yere bir bant yapıştırılmaktadır. Bu bant üzerinde rahat olması ve koruması için sporcu sutyeni giydirilir. Bant dışında herhangi bir pansuman işlemi yapılmamaktadır. Bant ortalama 14 gün sonra uzman tarafından çıkartılmaktadır. Bant çıkardıktan sonra da önerilen sporcu sutyenin giyilmesi önerilir. Sutyen memenin istene formu yakalamasına destek olmaktadır.

 Meme Protezi Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilecekler

Protez operasyonu yapıldıktan sonra hasta 3 hafta gibi fiziksel aktivitelerde kısıtlanmaktadır. Bu süre sonrasında aktivitelerin yoğunluğu kademeli olarak arttırılmalıdır. İşlemi takip eden ayda kolun yoğun şekilde kullanılacağı aktivitelerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekiyor. Ortalama 8 hafta gibi bir süre solaryum, sauna gibi yerler önerilmemektedir.

 Meme Büyütme İçin Kullanılan Protezlerin Ömrü Ne Kadar?

Protezlerin üretildiği materyalin ömür boyu kullanım imkanı verdiği söylenmektedir. Fakat çeşitli sebepler ile silikonların değiştirilmesi gerekebilir. Dışardan gelen etkiler, yaşlılık vb. nedenler ile silikonların değiştirilmesi söz konusu olabilir. Bazı durumlarda silikon değiştirmek yerine silikonun yerleştirildiği bölümde düzeltme yapılması gerekebilir.

 Meme Protezi Bebek Emzirmeye Engel Olur Mu?

Memeleri büyütmek için yapılan işlemlerin süt kanallarına herhangi bir zararı olmadığı kanıtlanmıştır. Kullanılan malzemenin de düşünülenin aksine anne sütüne ve bebeğe herhangi bir zararı söz konusu değildir. Yapılan araştırmalar mamalarda kullanılan malzemesinin meme büyütme operasyonunda ki silikon oranından daha fazla olduğu anlaşılmıştır.

 Protezler Sarkık Göğüsleri Dikleştirir Mi?

Göğüs büyütmek için yapılan silikon operasyonunda göğüsler bir dereceye kadar dikleştirilebilir. Sarkmanın az olduğu göğüslerde bu çok daha belirgindir. Doğum, emzirme vb. nedenler ile ortaya çıkan sarkmalar için göğüs büyütme operasyonu sırasında dikleştirme operasyonun da yapılması gereklidir.

 Hamilelik Silikon Protezleri Göğüsleri Nasıl Etkiler?

Silikon takılmış göğüsler gebelik süresince ve sonrasında etkilenmez. Bu sürecin bir getirisi olarak göğüs şişmesi beklenen bir durumdur. Silikon olan memede şiş görüntü göğüs büyüklüğü ile bağlantılı olarak daha belirgin hale gelebilir. Göğüste ki şişkinlik doğum sonrası yavaş yavaş ortadan kalkmaktadır.

 Elle Temasta Silikon Protez Hissedilir Mi, Basınç Protezi Patlatır Mı, Şeklini Değiştirir Mi?

Son yıllarda bu alanda büyük gelişmeler görüldü. Kullanılan malzemeler meme dokusuna büyük uyum sağlamaktadır. Kas altında yerleştirilen vücut yapısına uygun silikon protezlerin el teması ile anlaşılması söz konusu olamaz. Yumuşak bir dokuya sahiptir. Protezlerin patlaması için trafik kazası ya da bıçaklanma gibi olayın görülmesi gerekmektedir.

 Etrafımdakiler Ne Der, Ayıp

Çoğu kadın etrafındakilerin tepkisi, düşüncesi nedeniyle bu tür operasyonlardan uzak durmaktadır. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Böyle bir operasyonun kişinin kendini iyi hissetmesi için yapılması söz konusudur. Kimsenin düşüncesi, ön yargıları önemli değildir. Böyle bir operasyondan aile ya da evliler içinde eşin haberi olması dışında bilgisinin olmasına gerek yoktur.

 Meme Büyütme Pahalı Mı?

Yıllar önce göğüs büyütme vb. estetik operasyonlar çok yüksek rakamlara gerçekleştirilmekteydi. Operasyonlar her bütçeye uygun değildi. Bu durum teknolojinin ilerlemesi bu alanda yapılan bazı yenilikler ile değişti. Silikonların rahatlık üretiliyor olması, maliyetlerin düşmesi göğüs büyütme operasyonlarının da maliyetlerinin düşmesine bu işlemi yapan yerlerin yaygınlaşmasını sağladı.

 Meme Proteziyle Bebek Emzirebilir Miyim?

Bebek emzirme ile meme büyütme operasyonu arasında olumsuz bir durum söz konusu değildir. Bu işlem zaman zaman emzirmeyi de kolaylaştırmaktadır. Emzirme sorunu küçültme operasyonlarında görülen bir durumdur

 Meme Büyütme Günah Mıdır?

Göğüs büyütme vb. işlemlerin günah olup olmaması ile ilgili karar verecek merci başkalarıdır. Böyle bir operasyonda günah olup olmaması ile ilgili çekinceleri olanların olmaması daha iyi bir karar olacaktır.

 Meme Büyütme Ameliyatından Korkuyorum

Adı ameliyat olan her işlem korkutucu gibi görünebilir birçok kişi için. Ameliyatlar ile ilgili istenmeyen tecrübeler kazananların bu durumdan çekinmesi çok olağan bir durumdur. Teknoloji çok gelişmiş durumda. İşlem yapılan alanlar, malzemeler vb. hastanın daha az etki ile çıkması için geliştirildi. İsveç klinik uzmanları alanında en iyiler arasındadır. Başarılı bir uzman ve merkez ile meme büyütme ameliyatı için alınan risk her gün trafikte alınan risklere oranla çok daha azdır.

 Bunun İçin Vaktim Yok, İşim Yoğun

İş tempoları şehir hayatının gelişmesi ile daha da arttı. Birçok kişi dinlenmeye zaman bulamazken estetik için meme büyütme ameliyatına hiç zaman bulamadığını iddia etmektedir. Göğüs büyütme ameliyatları için bir hafta sonunu ayırmak bile yetmektedir. Fiziksel olarak zorlama olmayan biri Cuma günü operasyon olup pazartesi işine kaldığı yerden devam edebilmektedir.

 Arkadaşım Yaptırdı, Memnun Kalmadı

Meme büyütme operasyonu dahil bütün estetik operasyonlar yaptıran kişinin memnun olması ile ilgilidir. İsveç kliniği bu konuda en iyi sonuçları alanlardan biri durumundadır. İyi bir uzman elinde çıkan operasyonda meme büyütme operasyonu ile ilgili bir memnun olmama durumu söz konusu değildir.

 İz Kalacak Diye Korkuyorum

Neredeyse bütün operasyonlarda bir iz söz konusudur. Meme büyütme ameliyatında da bir kesi söz konusu olduğu için iz olacaktır. Uzmanlar bu izleri mümkün olduğunda vücudun uzuvları, kıvrımları arasında saklamaktadır. Böyle bir işlem sonrası belli belirsiz olan izi görebilecek kişiler siz ve ancak eşiniz olabilir.

 Mememde His Kaybı Olacak Diye Korkuyorum

 Meme büyütme işlemleri için böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Buna benzer riskler çok az da olsa küçültme operasyonları için söz konusu olabilir.

 Silikon Takıldığı Belli Olur Mu?

Silikonlar vücudun yapısı göz önünde bulundurularak üretilir. Dar giysiler özellikle dolgun bir görüntü söz konusudur. İşlem yaptıran talebi silikonun belli olması yönünde olursa işlem buna göre yapılmaktadır.

 Hangi Estetik Cerraha Silikon Taktırayım?

 Meme büyütme ameliyatı gibi çalışmalar estetik kaygılar ile yapılan işlemlerdir. Bu nedenle operasyonu yapacak doktorun hastasını motive etmesi her adımda takip etmesi önemlidir. Handikabı en az olan operasyonlardan biri olan bir işlemde işlemi yapan doktorun daha önceki çalışmalarını görmek iyi sonuç verebilir.

 Silikon Meme Kanserine Neden Olur Mu?

Göğüs büyütme operasyonunda kullanılan silikon ve kanser arasında hiçbir bilimsel araştırma bir bağ bulamamıştır. Böyle bir çekince olmadan rahatlık silikon taktırılabilir.

 Dilediğini Zaman Silikonu Çıkartabilir Miyim?

Silikonun istendiği çıkartılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Zaman zaman hastalar eskidiği düşünerek silikonlarını değiştirme talebinde bulunmaktadır.

 Narkoz Sonrası Uyanır Mıyım?

Meme büyütme operasyonu sonrası narkozdan hasta çıkmaktadır. Fakat ortalama bir iki saat hastada bir sersemlik görülmektedir.

 Silikon Taktırmamı Eşim İstemiyor/İstiyor

Göğüs büyütme işlemlerinde kadına destek olması gereken başlıca kişi eşidir. Eş bu konuda sorun çıkarıyor, soru işaretlerine sahipse. Operasyonu yapacak doktor eşle görüşmeli, bilgi vermelidir.

 Silikon Meme Ucundan Çıkar MI?

Göğüs büyütme işlemi için kullanılan malzeme akışkan bir madde değildir. Meme ucundan ya da herhangi bir yerden akması söz konusu değildir.

 Göğüs Büyütme Ameliyatı Ve Sonrasında Ağrı Duyacak Mıyım?

İşlem sırasında anestezi kullanıldığı için herhangi bir ağrı duyulması söz konusu değildir. İşlem sonrası az bir ağrı görülebilir. Bu durum kısa sürelidir ağrı kesiciler ile kontrol altında tutulur.

 Ameliyatı Kadın Ekip Yapabilir Mi?

Bazı hastalar işlemi kadınların yapmasını istemektedir. İsveç klinikte bu gibi talepler içinde ekip mevcuttur.

 Kortizon Kullanımım Ameliyata Engel Olur Mu?

Düzenli kortizon kullanımı yara iyileşme sürecini etkilemektedir. Bu nedenle kortizon kullanımı bittikten 3 ay sonra operasyon için herhangi bir sakınca söz konusu değildir.

Göğüs Estetiği ve Göğüs Büyütme Yöntemleri

Silikon dışında yağ enjeksiyon ve dolgu maddelleri ile de göğüs büyütme seçenekleri vardır.

 Doğumdan Sonra Sarkan Memeleri, İçi Boşalan Memeleri Silikon Düzeltir Mi?

Sarkan memeler için meme büyütme ameliyatı yanında dikleştirme işlemi yapılır. Meme büyütme ameliyatı içi boşalan memeleri düzeltip, diri bir hale getirmektedir.

 Memelerin Biri Daha Küçük, Silikon Tek Taraflı Takılır MI?

Tek bir meme için büyütme işlemi orantının yakalanamaması vb. nedenlerden dolayı önerilmemektedir.