Meme Büyütme Yöntemleri, Meme Yağ Enjeksiyonu, Göğüs Yağ Enjeksiyonu

Meme Yağ Enjeksiyonu

Göğüslerin en ideal biçime kavuşmasını sağlayan yöntemlerin başında meme yağ enjeksiyon uygulaması geliyor. Kısaca meme yağ enjeksiyonu, vücudun başka bölgelerine oluşan fazla yağların, enjeksiyon işlemleri yapılarak göğü bölgelerine aktarılma işlemidir. Tabi bu işlemin yapılabilmesi için de kişinin muhakkak vücudunda, göğüs enjeksiyonu yapılabilmesi için gerekli olan oranlarda yağ bulunması gereklidir. Yani kişinin istediği göğüs ölçülerine kavuşabilmesi için vücudunda istediği meme idealine kavuşabilmesi adına yeterli yağ oranının bulunması gereklidir. Operasyon yapılmadan önceki aşamada yeterli ve gerekli olan tüm tahliller yapılır ve planlamanın nasıl gerçekleşeceği üzerine detaylı bir analiz yapılır. Uygun biçimde ölçümler yapıldıktan sonra operasyon işleme koyulur.

Peki Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Bilindiği üzere meme büyütme işlemleri öyle birden gerçekleşen bir yöntem değildir. Özellikle kişinin vücut yapısına bakılır, büyüme gerçekleştirilecek olan bölge analiz edilir ve memelerin yapı şekli dikkate alınarak işlem uygulamaya koyulur. Örneğin bazı hastalarda slikon meme protezlere kullanılırken, bazı hastalarda ise meme yağ enjeksiyonu yöntemi uygulanabilir. İşte bu nedenle hastaların kendi vücutlarını tanımaları ve hangi meme büyütme işlemini yaptırmak istemelerini bilmeleri gerekmektedir. Kliniğimiz bu açıdan kişinin vücut ölçümlerini göz önünde bulundurarak, hangi meme büyütme işleminin hastaya en uygun işlem olduğunu kolayca planlayabilir. Bu yüzden kliniğimiz ile görüşerek size uygun olan meme büyütme yöntemini kolayca öğrenebilirsiniz.

Meme Büyütme İşlemleri Kimler İçin Uygun Olmaktadır?

Meme büyütme işlemleri hemen genç yaştaki kişilere uygundur fakat genellikle bu işlem daha çok orta yaşlı olan kişilere uygulanmaktadır. Bunun nedeni ise yaşın ilerlemesiyle birlikte memelerde gözler görülür bir biçimde sarkma ve küçülmelerin meydana gelmesidir. Bu belli oranlarda küçülmeler ve sarkmaların yaşanması kişinin vücut ölçülerini farklı bir biçime sokmaktadır. Bu nedenle kişiler bu operasyon ile çok daha iri ve büyük görünen herhangi bir sarkmanın olmadığı göğüslerinin olmasını istemektedirler. Zaten bu işlem de kişilerin bu isteğine cevap vererek, göğüslerin olabildiği en boyutlara gelmesini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Nitekim meme yağ enjeksiyon uygulaması, meme büyütme için en çok tercih edilen ve en güvenilir olan yöntemlerin başında yer almaktadır.

Yağ Enjeksiyon Yöntemiyle Meme Büyütme Başarılı Olabilir Mi?

Göğüs Estetiği operasyonlarında Meme yağ enjeksiyonu yönteminde memelere belli oranlarda ve dikkatlice enjeksiyon edilmektedir. Yapılan seanslarla birlikte meme boyutlarında yaklaşık olarak 300 cc büyüme elde edilebilmektedir. Bu belirttiğimiz miktar hastaların neredeyse tamamı için gayet uygun ve yeterli olmaktadır. Yani kısaca bir seans bile, memelerin istenen boyutlara gelebilmesi için son derece yeterli olabilmektedir. Tabi büyüme oranları da kişiden kişiye değişmektedir. Nitekim bazı kadınlar bu büyümenin yeterli gelmediğini düşünebilirler. Bu nedenle meme büyütme yağ enjeksiyonu bir seans değil birkaç seans yapılarak istenen maksimum seviyelere ulaşılabilir. Tabi buradaki en önemli nokta meme büyütme için yapılan yağ enjeksiyonunun kalıcılığıdır. Nitekim bu yöntem kalıcı olduğundan dolayı da başarılı bir yöntem olarak bilinir. Tabi memelerin sonrasında biraz küçülmesi yaşın ilerlemesine ve kişinin özelliklerine göre biraz daha muhtemel bir durumdur. Fakat meme yağ enjeksiyon işlemi yapıldıktan sonraki aşamada memelerin eski haline dönmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Yani memelere kendi ilk hallerine asla dönmemektedirler.

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi İle Memeler Hangi Oranlarda Büyütülebilir?

Meme dikleştirme açısından Meme yağ enjeksiyonu yapıldığı her bir seansta, yaklaşık 150 ile 400 cc kadar yağ enjeksiyonu işlemi yapılabilmektedir. Bu oranlar da bir kadının isteyebileceği meme büyütme oranlarına kolaylıkla karşılık gelebilmektedir. Yani bir kadının göğüslerini büyütme oranı da yaklaşık olarak bu miktarlarda olmaktadır. Aynı şekilde belirttiğimiz miktarlarda yağ enjeksiyonu yapıldığı zamanlarda, göğüslerde gözle görülebilir miktarlarda büyüme sağlanır diyebiliriz. Tabi bu oranlar bazı kadınlar için yeterli olmayabilmektedir. İşte bunun için de meme yağ enjeksiyon yönteminin seans sayılarında belli miktarlarda artış yapılabilmektedir. Yani istenir 2- 3 seans sayısı yapılabilmektedir. Bununla birlikte yağ enjeksiyonunun yapıldığı seanslar sonrasında büyüme çok az miktarlarda azalma gösterebilmektedir ki bu durum çok nadir bir şekilde görülmektedir. Ancak genel olarak hastanın meme yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonraki aşamada kendini her türlü duruma hazırlaması gerekmektedir. Tabi bu hazırlama durumu olumsuz değil, olumlu anlamda olmalıdır.

Meme Yağ Enjeksiyon Yöntemiyle Kalıcı Sonuçlar Elde Edilebilir Mi?

Göğüs büyütme şekillerinden birisi olan, meme yağ enjeksiyon yönteminin başarı oranı oldukça yüksektir. Yani kişinin göğüsleri ile ilgili neredeyse tüm isteklerini kolaylıkla karşılayabilmektedir. Tabi yine de başarı oranları kişinin vücut yapısına, yapılan seanslara göre ve seans sonrası yaşanacak gelişmelere göre bazen farklılık gösterebilmektedir. Eğer hasta ilk seansta istediği meme büyütme hedefine ulaşmadıysa, yeni bir seans işlemi isteyerek istediği boyut hedeflerine kolayca ulaşabilmektedir. Ancak hastanın bilmesi gereken en önemli nokta şudur. Bir seansta kişiye ne kadar yağ enjeksiyonu yapılacağını, tamamen kişinin vücut yapısı belirlemektedir. Ayrıca hastanın enjeksiyona vereceği tepkilerde son derece önemli olmaktadır. Meme yağ enjeksiyonları yapıldığında kişilerde yüzde 60 oranında bir azalma meydana getirmektedir. Bu da tamamen kişinin vücut yapısıyla ve verdiği tepkilerle orantılı bir durum olmaktadır.

Meme Büyütme Operasyonuna Hazırlık

Her şeyden önce meme için yapılacak olan büyütme ameliyatının hangisi olduğuna mutlaka ameliyat öncesinde karar verilmelidir. Eğer memelerde sarkmalar olursa, memelerin kaldıracak veya asacak etkiye sahip olan mastopeksi büyütme işlemleri yapılabilir. Memenin dokusuna göre de slikon protez, kök hücre içermekte olan yağ enjeksiyonları ya da meme yağ enjeksiyon yöntemleri uygulanabilir. Kısacası ameliyat öncesinde hastaya en uygun olan yöntemler belirlenmektedir. Tabi hastanın operasyon aşamasından önce meme büyütme operasyonundan beklentilerinin neler olduğunu, meme büyüme miktarlarının ne kadar olacağına mutlak olarak karar vermelidir. Hastanın da vereceği kararlara bakılarak, meme büyütme işlemlerinin hangisinin seçileceği de seçilecektir. Aynı zamanda tüm kararlar verildikten sonra planlara göre, meme büyütme için gerekli olan uygulama başlatılacaktır.

Peki Meme Yağ Enjeksiyon Yöntemi Memeye Zarar Veriyor Mu?

Daha önceden de değindiğimiz gibi meme büyütme operasyonları arasında en başarılı yöntemlerin başında, meme yağ enjeksiyon yöntemleri gelmektedir. Tabi buradaki başarı endeksi, ağrının olmaması ve istenen sonuçlara ulaşmasıyla tamamen paralel biçimde ilerlemektedir. Yani meme yağ enjeksiyonu yapılan ameliyatlar arasında en başarılı yöntemdir diyebiliriz. Kliniğimiz ile yapacağınız tüm meme yağ enjeksiyon yöntemlerinde de herhangi bir acı hissetmeniz ya da bir iz kalma durumu kesinlikle yaşanmamaktadır. Kliniğimiz aracılığıyla yaptığımız bu uygulamada kanüller yöntemine başvuruyoruz. Nitekim kılcal boru niteliğinde olan kanüller, vücuda herhangi bir yara izi ya da bir ağrı vermemektedir. Kısacası meme yağ enjeksiyonu yöntemi memelere en az zarar verene ya da hiç zarar vermeyen meme büyütme operasyonlarından biridir. Zarar verme duruma oluşursa bile bu tamamen kişinin kendi hassas bünyesiyle alakalı olmaktadır.

Meme Yağ Enjeksiyon Uygulamasının Riskleri Bulunuyor Mu?

Meme yağ enjeksiyon uygulama operasyonunda, diğer tüm uygulama yöntemlerinde olduğu gibi bazı risklerin olduğunu söylemekte fayda var. Fakat meme yağ enjeksiyon yöntemlerinde kesi ya da açma gibi yöntemler uygulanmadığı için riskler de oldukça az olmaktadır. Yani denilebilir ki meme büyütme operasyonları arasında riski en az olan yöntem, meme yağ enjeksiyon yöntemidir. Bunun yanında meme yağ enjeksiyonu uygulamasın sonrasında, meme büyüme kısmında herhangi bir eksiklik olduğu zaman da kolayca ek bir seans yapılarak bu eksik tamamlanabilmektedir. Kısacası diyebiliriz ki meme yağ enjeksiyon yöntemi hem risksiz, hem de kolayca müdahale edilebilen yöntemdir. Bu yüzden de en çok tercih edilen meme büyütme operasyonlarında birinci sırada yer almaktadır.

Meme Yağ Enjeksiyon Sonrasında

Meme yağ enjeksiyon operasyonu yapıldıktan sonra, meme boyutlarında büyüme ve yepyeni ve farklı bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu canlılık açısından da göğüslere mükemmel bir farklılık katmaktadır. Eğer göğüslerde herhangi bir sarkma ya da küçülme meydana gelirse, lokal veya bölgesel müdahaleler yapılarak dirlik ve büyüme kolaylıkla ön plana çıkarılabilmektedir. Meme yağ enjeksiyonu uygulaması yapan kişiler, meme büyüme ve dolgunluk oranlarından son derece memnun kalmaktadırlar. Nitekim bu uygulamanın ülkemizde bu kadar yaygın olarak tercih edilmesinin ana nedeni de uygulamayı yaptıran kişilerin, bu büyüme ve dolgunluk oranlarından son derece memnun kalmalarıyla bağdaştırılabilir. Yani meme yağ enjeksiyonu günümüzde bu kadar popüler bir uygulama olarak kullanılıyorsa, bu tamamen kişinin bu operasyondan sonra memnun kalışından dolayı ortaya çıkmaktadır. Memnun kalan kişiler bunu çevrelerine aktarınca da hastaların geneli bu ağrısız ve iz kalmayan yöntemi tercih etmektedirler.

Yağ Enjeksiyonları

Memelerde gözle görülen bir yağ enjeksiyonu yöntemi uygulaması yapıldığında bu yağ enjeksiyonu vücuttan yapılmaktadır. Yani genel ya da lokal olarak vücuda enjekte edilmektedir. Tabi yapılan bu uygulama bazen meme büyütme için yapılırken bazen de bazen de meme kanseri döneminde, göğüsün bir kısmı alındığı vakitlerde, memenin tekrar dolgunluğunu sağlamak amacıyla da yapılabilmektedir. Kanser nedeniyle yapılan yağ enjeksiyonunda, kök hücreler çok daha fazla biçimde kullanılmaktadır. Bu nedenle meme yağ enjeksiyon yöntemlerinin kullanım amaçlarına göre farklılık gösterdiğini kolaylıkla söyleyebiliriz.

Meme Yağ Enjeksiyon Yönteminde Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

Meme Büyütme İşlemi İçin Kullanılan Protezler Ne Kadar Güvenlidir?

Meme büyütme için kullanılan protezler, FDA çalışmaları neticesinde herhangi bir yan etkiye sahip olmadıkları kanıtlanmıştır. Bu nedenle kullanılan protezlerin herhangi bir zararı ya da zarara yol açacak bir durumu söz konusu olmamaktadır.

Meme Büyütme İşleminde Kullanılacak Olan Protezler Dışarıdan Anlaşılır Mı?

Meme büyütme operasyonuyla kullanılan protezlerin dışarıdan anlaşılması mümkün olmamaktadır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla protez yapıldıktan sonra insanlar arasına çıkılabilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Emzirmeye Engel Olur Mu?

Meme büyütme operasyonunda eğer memeye slikon protezler yerleştirilmişse meme başına kesi uygulanarak yerleştirilmektedir. Bu nedenle uygulanan bu kesi yöntemlerinde meme başında bulunan süt kanallarına zarar verme ihtimali de bulunmaktadır. Kısacası süt kanallarının zar görmesi neticesinde meme büyütme operasyonları emzirmeye engel olabilmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyon Yöntemi Uygulamasından Sonra Memeler Ne Kadar Büyümektedir?

Meme yağ enjeksiyonu uygulamasında hastaya bir seansta en fazla 450 cc kadar yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Genellikle bu yağ enjeksiyonu miktarı hastalar için yeterli bir miktardır. Fakat bazı durumlarda hastanın da isteği eğer daha fazla meme büyütmek olursa, seans sayısı artırılarak, meme yağ enjeksiyon miktarıyla, meme büyütme miktarı istenen seviyeye ulaşılabilir. Yani kısacası meme büyütme oranları tamamen hastanın istekleri doğrultusunda yapılıyor dersek yerinde olur. Tabi yapılacak olan seans sayısının hastanın kararı doğrultusunda olduğu için meme yağ enjeksiyonu işlemi yapılmadan önce hastanın buna net bir biçimde karar vermesi gerekmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyon İşlemlerinde Başarı Oranı Ne Kadar Olmaktadır?

Meme yağ enjeksiyon işlemi yapan kişiler genellikle bu işlemden son derece memnun kalmaktadırlar. Nitekim bu yağ enjeksiyon işleminin bu denli popüler ve yaygın olmasının nedeni de meme yağ enjeksiyonunun ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Kısacası meme yağ enjeksiyon işlemlerinin başarı oranı oldukça yüksek olmaktadır.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşleminde Hastanın Yapması Gerekenler Nelerdir?

Meme yağ enjeksiyonu işleminden önce hastanın mutlaka kan sulandırıcı ilaçlarından, en az 10 gün öncesinden uzak durması tavsiye edilmektedir. Şayet bu tür ilaçlar ya da başka ilaçlar kullanılıyorsa da mutlaka doktora bunun hakkında gerekli olan tüm bilgiler verilmelidir. Ayrıca hastanın ekstra kullandığı bir şey olursa yine doktorun bilgilendirilmesi sağlıklı olacaktır.

Meme Yağ Enjeksiyonu İşlemi Nasıl Sonuçlar Vermektedir?

Meme yağ enjeksiyonu işleminde öncelik her zaman hastaya aittir. Yani hastanın ne istediğine orantılı olarak işlem yapılmaktadır. Hastanın istekleri dışında herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Bu nedenle meme yağ enjeksiyon işlemlerinde başarı oranı ve vereceği sonuçlar da tamamen hastanın istekleri doğrultusunda belirleniyor diyebiliriz.

Meme Yağ Enjeksiyon Operasyon Uygulaması Memeye Herhangi Bir Zarar Veriyor Mu?

Bilindiği gibi meme büyütme operasyonları bir hayli fazladır. Fakat sağlıklı ve ağrısız bir işlem olan meme yağ enjeksiyonu işlemi ülkemizde yayıldıktan sonra en çok tercih edilen meme büyütme operasyonları arasına girdi. Bunun nedeni ağrı yaşanmaması, iz bırakmaması ve risksiz bir yöntem olması diyebiliriz. Ayrıca yapılan çalışmalarla birlikte meme yağ enjeksiyonunun kişiye herhangi bir zarar vermediği de anlaşılmıştır.

Meme Yağ Enjeksiyonunun Riskleri Var Mıdır?

Bu işlemde bilindiği kadar bir risk bulunmamaktadır. Fakat bazı enfeksiyon durumlarının olması ve enfeksiyonlardan kaynaklı olan yaraların geç iyileşmesi belki de nadir olarak görülen riskler arasında sayılabilir. Fakat belirttiğimiz gibi bu riskler nadir ve öngörülemeyen risk gurupları arasında yer almaktadır.

Meme Yağ Enjeksiyonu Sonrasın Yeni Görüntü Nasıl Olmaktadır?

Meme yağ enjeksiyon işleminden sonra herhangi bir yan etkinin ortaya çıkmadığını belirtmemiz gerekir. Bunun dışında ayrıca meme yağ enjeksiyon işleminden sonra memelerde belirgin bir şekilde büyüme ve canlılık söz konusudur. Yani eskiye göre çok daha diri ve büyük memelerin olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Meme Yağ Enjeksiyonundan Sonraki Süreç Nasıl Olmaktadır?

Meme yağ enjeksiyon işlemi uygulaması yapılmadan önce hasta ile cerrah arasında operasyonun nasıl yapılması gerektiği, hastanın beklentilerinin ne olduğu öncelikli olarak belirlenen konulardır. Daha sonra bu kararlar sonra meme yağ enjeksiyon operasyonları yapılmaktadır. Aynı zamanda meme yağ enjeksiyon operasyonundan sonra hasta isterse daha fazla seans uygulaması da yapılabilir. Hasta istemediği halde cerrahların yapacağı uyarıları da son derece dikkate alması gerektiğini belirtmemiz gerekir. Kısaca operasyondan sonraki aşama hastanın istekleri doğrultusunda şekillenmektedir.

Göğüs Yağ Enjeksiyonu Neden En Çok Tercih Edilen Meme Büyütme Operasyonudur?

Meme yağ enjeksiyon operasyonunun çok tercih edilmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlar deriye herhangi bir kesi uygulaması yapılmadığı için, memeye uygulanacak olan yağ miktarının yüzde 50’nin ömür boyu kalıcılık sağladığı için, özellikle bel ve karında bulunan yağların azalmasına neden olduğu için, aynı zamanda çok hızlı bir biçimde iyileşme sağlandığı için şeklinde sıralanabilir. Yani bunların tamamı meme yağ enjeksiyon işleminin en çok tercih edilmesinin belirgin olan nedenleridir diyebiliriz.

Peki Hastalar Hangi Durumlarda Meme Yağ Enjeksiyonunu Tercih Etmemektedirler?

Bilindiği üzere meme yağ enjeksiyonu işlemleri birden fazla seans işlemleriyle uygulanabilmektedir. Fakat bu seanslar bile bazen hastanın istediği meme boyutlarına ulaşması için yeterli olmamaktadır. İşte bu neden meme büyütme işleminde bu büyüme cevabı alamayanların yanında, kişinin vücudunda yeteri kadar yağ olmadığı durumlarda ve şekil bozukluklarının tamamen giderilmemesi nedeniyle uygulanmadığını söylemek mümkündür. Özellikle çok zayıf olan kişilerin meme yağ enjeksiyon işlemini tercih edemeyeceklerini belirtmemiz gereklidir. Bunun nedeni zayıf olan kişilerin özellikle vücutlarında yeterli yağ oranının bulunmaması ve meme büyütülürse bile çok farklı görünebileceği olarak gösterilebilir.

Meme Ameliyatı Sonrasında Olabilecek Yan Etkiler Nelerdir?

Meme yağ enjeksiyonu işleminde pek fazla yan etki ortaya çıktığı söylenemez fakat meme ameliyatında bazı durumların söz konusu olduğunu söylemek de yerinde olacaktır. Bunlar oluşabilecek kanamalar, enfeksiyonlar ve bu enfeksiyonların istenen zaman içerisinde iyileşememesi olarak gösterilebilir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Sonrasında Kişinin Hastanede Kalması Gerekli Midir?

Meme yağ enjeksiyon işlemleri lokal anestezi işlemlerinin altında yapılmasından sonra hastanın, hastanede kalmasına gerek yoktur. Bunun yanında hasta eğer istirahat edecekse bunu ev ortamında da yapacağını söylemek mümkündür.

 Meme Yağ Enjeksiyonu Öncesinde ve Sonrasında İlaç Kullanımları

Meme yağ enjeksiyon işlemlerinden önce ve sonra en az on gün gibi bir süre içerisinde hastanın herhangi bir kan inceltici ilaç kullanmaması gerekmektedir. Bununla bazı özel durumlarda eğer hasta başka ilaçlar kullanıyorsa mutlaka doktora bilgilendirme yapması gerekmektedir.

Başka Hastalıkların Olması Meme Yağ Enjeksiyon İşlemine Engel Teşkil Eder Mi?

Hastanın herhangi bir başka hastalığı bulunması durumunda mutlaka doktora bunu bildirmesi, hastalığıyla ilgili yeterli bilgiyi vermesi ve kullandığı ilaçların hangileri olduğunu söylemesi gerekmektedir. Nitekim klinik doktorlarımız bu konuda son derece tecrübeli olduklarından, operasyon öncesinden gerekli olan tüm sorunları hastadan bilgileri almaktadırlar.

Göğüs Yağ Enjeksiyon İşlemi Sonrasında Günlük Yaşam Nasıl Olmaktadır?

Meme yağ enjeksiyon işlemi uygulanan hastaların hemen kendi günlük yaşantılarına dönmeleri mümkün olmaktadır. Fakat işlemden hemen sonrasında hastaların spor yapmaları, ağır eşya taşımaları tavsiye edilmeyen ve kaçınılması gereken bir durumdur.

Göğüs Yağ Enjeksiyon İşlemleri Hangi Tip Göğüsler İçin Uygun Olmaktadır?

Meme yağ enjeksiyonu işlemleri genellikle çok fazla büyük boyut istenmeyen göğüslerde ve aşırı derece sarkıklık olmayan göğüslerde işlem uygulanmaktadır. Bu iki tip dışındaki durumlarda meme yağ enjeksiyonu işlemi kolayca yapılmaktadır.

Göğüs Yağ Enjeksiyonunda Sıkça Sorulan Diğer Sorular

Meme Yağ Enjeksiyon İşlemi Tam Olarak Nedir?

Meme yağ enjeksiyon yöntemi, göğüslerinin boyutundan memnun olmayan hastaların, büyütmek amacıyla yaptırdıkları işlemlerin en iyilerinden birisidir. Bu yöntem dediğimiz gibi meme büyütme uygulamaları arasında gittikçe en çok yaygınlaşan işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Peki Meme Yağ Enjeksiyon İşlemleri Neden Yapılmaktadır?

Özellikle orta yaşlardan sonra ve gebelik dönemi sonrasında genellikle kadınlarda göğüslerde sarkıklık ve küçülme söz konusudur. Bunlar tamamen kişinin kendi yapısıyla ilgili olan durumlardır. İşte meme yağ enjeksiyon yöntemi de bu istenmeyen durumları engellemek adına, göğüslerin boyutlarını değiştirmek için yapılmaktadır.

Göğüs Yağ Enjeksiyon İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Bu uygulama 150 cc ile 450 cc arasında göğüslere yağ enjekte edilmesi ile yapılan bir işlemdir. Eğer istenirse tek seansla sonuç alınabilirken, istendiği zamanlarda daha fazla seans uygulaması da yapılabilmektedir.

Göğüs Yağ Enjeksiyon İşlemi Ne Gibi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Göğüs yağ enjeksiyon işlemlerinin tercih edilmesinin ana nedeni daha estetik bir görünüm kazanmak, daha iri ve canlı göğüslere kavuşmak ve daha dolgun görünen memelere sahip olmak için istenen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Göğüs Büyütme İşlemleri Hangi Yöntemlerle Yapılıyor?

Hastaya genellikle slikon protezler takılarak ya da yağ enjeksiyonları uygulanarak yapılan işlemlerdir.

Peki Bu Yöntemlerin Hangisi Daha Uygun?

Daha önceden de belirttiğimiz üzere meme büyütme işlemleri yapıldığında muhakkak öncesinde belli planlar ve kararlar verilerek yapılmaktadır. Hastanın yapısına hangisi daha uygunsa o işlem tercih edilmektedir.

Göğüs Yağ Enjeksiyon İşlemleri Ne Kadar Sürüyor?

Göğüs yağ enjeksiyon işlemleri süresi, hastanın istekleri doğrultusunda değişmektedir diyebiliriz. Fakat yağ enjeksiyon işlemlerinin ortalama 1 saat sürdüğünü söylemekte fayda bulunur.

Peki Göğüs Büyütme İşlemlerinde Kullanılan Protezlerin Tam Ömrü Ne Kadardır?

Bilindiği gibi zamanla kadınların göğüslerinde bazı deformasyonlar yaşanır. Bu nedenle kullanılan protezler uzun ömürlü olmakla birlikte, belli periyotlarla değiştirilmesi gerekmektedir.

Göğüs Yağ Enjeksiyonunun Avantajları Nelerdir?

 •  Göğüs yağ enjeksiyonu operasyonları hem cerrahi açıdan hem de hasta açıdan son derece kolay bir işlemdir.
 •  Göğüs yağ enjeksiyonu operasyonları diğer operasyon işlemlerine göre çok daha acısız bir yöntemdir. Aynı zamanda kişinin vücudunda herhangi bir iz bırakması ya da yara bırakması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.
 •  Göğüs yağ enjeksiyonunun en büyük avantajı, kesi kullanılmaması ve kanul kullanılması oalrak belirtilebilir.
 •  Aynı zamanda Göğüs yağ enjeksiyon işleminde yabancı bir şeyin kullanılmaması da en büyük avantajları arasında gösterilebilir.
 •  Bunun yanında meme büyütme işlemlerinin uygulanması sırasında fazla yağlardan bir nevi kurtulması da bir avantaj olarak kabul edilebilir. Kısacası aynı anda iki sorundan kurtulmak gayet mümkün olmaktadır.
 •  Meme yağ enjeksiyonlarında kullanılan yağların, yüzde 50’sinin ömür boyu kalıcı olması da meme yağ enjeksiyon işlemlerinde en büyük avantaj olarak görülebilir.
 •  Meme yağ enjeksiyon işlemlerinden sonrasında herhangi bir yan etkisinin bulunmaması da bunu en çok tercih edilenler listesine koymaktadır.
 •  Operasyon sonrasında kolayca bir biçimde tekrar müdahale yapılması, istenilen sayılarda seans sayılarının uygulanabilmesi de meme yağ enjeksiyon işlemlerinde en çok bilinen avantajları arasında yer almaktadır.
 •  Hastanın operasyon öncesinden nasıl bir büyütme işlemi istediği de ayrıca meme yağ enjeksiyon işleminin avantajlarındandır.
 •  Kişinin operasyondan sonra hastanede kalmasının gerektirmeyecek olması, hemen sonrasında normal yaşantısına dönebilmesi de meme yağ enjeksiyon işlemlerinin belirgin avantajları arasında yer almaktadır.
 •  Meme yağ enjeksiyon işlemlerinin başarı oranlarının oldukça yüksek olması da bu operasyonu diğerlerinde ayıran en büyük avantajlarından biridir.

Peki Göğüs Yağ Enjeksiyonlarının Dezavantajları Bulunuyor Mu?

Meme yağ enjeksiyonlarının dezavantajları genellikle hastadan kaynaklanan durumlardır. Yani hastanın yapısı, meme durumunun ne olduğu dezavantajlar arasında sayılmaktadır. İşte meme yağ enjeksiyon işleminde bazı dezavantajlar.

 •  Kişinin bu operasyonu yaptırmadan önce muhakkak yeterli yağ dokusuna sahip olması bir dezavantaj sayılabilir. Ancak aynı zamanda bu avantaj olarak görülebilir.
 •  Meme yağ enjeksiyonlarının belki de en belirgin dezavantajı, meme şekillerinin tam olarak düzeltilememesi olarak gösterilebilir.
 •  Ayrıca meme büyüklüğünün devasa boyutlara ulaşamaması da bazı hastalar tarafından bir dezavantaj olarak görülmektedir. Nitekim bu operasyonla meme bir beden daha büyütülebilmektedir.
 •  Aynı şekilde meme boyutlarının çok büyük olmasını isteyen hastalara, meme yağ enjeksiyon işleminin çok da uygun olmadığını söylemekte fayda bulunur.
 •  Bunun dışında aşırı derecede meme sarkıklığı yaşayan kişilere herhangi bir fayda sağlayamaması da meme yağ enjeksiyonunun dezavantajları arasında yer alır.
 •  Çok zayıf olan kişilerde yağ dokularının çok az olmasından dolayı, meme yağ enjeksiyon işlemleri ne yazık ki uygulanamamaktadır.