Buz Hücre Saç Ekimi Tekniği ve Uygulaması

Buz Hücre Saç Ekim Tekniği; Dünya genelinde saç dökülmesi ve ekimi konusunda bilimsel araştırmalar devam ediyor. Gelişme için maliyet ve zaman en önemli konudur. Bu kategorideki en son gelişme 2015 yılında İsveç’te meydana geldi. Buz hücre saç ekim tekniği, bu yılda çıktı. Bu teknik saç ekimi kategorisinde çıkan ve oldukça etkili özelliklere sahip en son tekniktir. Her geçen gün ilerleyen tıp, bu kategoride gelişmeye devam ediyor.

Fue tekniği ile birlikte kullanılan buz hücre yöntemi, başarılı ve etkili sonuç vermektedir. Kök hücrelerinin dondurulması ve bu şekilde ölmelerinin engellenmesi, bu tekniğin ana temasını oluşturuyor. Fue tekniğinin başarı yüzdesini en üst seviyeye çıkaran bu yöntem, kısa zamanda yayıldı. Büyük ilgi gören ve ekim işleminin başarı yüzdesini yükselten bu yöntem, istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlıyor.

Buz Hücre Saç Ekimi Nedir?

Buz Hücre Saç Ekim Tekniği; İnsan anatomisi, doğumdan ölüme kadar belli bir periyot içerisinde ilerler. Saç rengi ve parlaklık özelliği, insanın doğumu ile birlikte ortaya çıkar. Saçlar doğumla birlikte uzamaya başlar ve belli bir yaştan sonra dökülebilir. Hastalığın neden olduğu dökülme problemlerinin yanı sıra, genetik nedenlerden dolayı da saç dökülebilir. Kanser ilaçları da saçların dökülmesinde etkilidir. Kullanılan kimyevi temizlik maddeleri de dökülmenin nedenleri arasındadır.

Buz Hücre Saç Ekim Tekniği; Saç yapısı, insanın beden ve ruh sağlığı hakkında bilgi verir. Stresli hayatı olan ve ciddi bunalımlarla karşılaşan kişilerde saçlar erkenden dökülür. Stresli insanlarda saçlar genç yaşta beyazlayabilir. Günümüzün en önemli problemlerinden biri strestir. Stresin neden olduğu hastalıkların başında saç dökülmesi en belirgin olanıdır.

Gür ve sağlıklı saçlar, özgüven ve refahın belirtisidir. Saçlar, psikolojik bunalımlardan ve sağlık problemlerden etkilenir. Bu etkinin meydana getirdiği ilk belirti saç dökülmesidir. Vücuttaki mineral ve vitaminlerden beslenen saçlar, istediği vitamini bulamadığı zaman zayıflar. Saçı tutan kökler zayıflar ve ölür. Saç dökülmesi bu şekilde meydana gelir. Sosyal hayatımızı etkileyen ve zaman zaman psikolojimizi bozan saç dökülmesi, en iyi yöntemlerle tedavi edilmelidir.

Kalp, karaciğer, böbrek ve mide gibi organlarımız, her zaman için vitamine ihtiyaç duyarlar. İhtiyaç duyulan vitaminlerin alınmaması, organların rahatsız olmasına neden olur. Tedavi için organların ihtiyaç duyduğu vitaminler alınmalıdır. İlaçlar, hasta olan organın ihtiyaç duyduğu vitamine göre üretilir.

Yeterli beslenmeyen ve yeterli vitamini almayan kişilerde hastalık meydana gelir. Saçlarda da durum aynıdır. Yeterli vitamini alması ve düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Saç ekim teknikleri sayesinde saç ekim işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşse de durum çok daha farklıdır. Ekim esnasında kök hücrelerin ölmesi, ekim işleminin başarısız olmasında etkili rol oynamaktadır. Greft (saç kökü) alındıktan sonra bekletilmesi, ekilen saçın zayıf ve cansız olmasına neden olmaktadır. Bu sorunun yaşanmaması için buz hücre tekniği uygulanması gerekir. Bu aşamada devreye giren buz hücre tekniği, soğuk zincir koşullarında gerçekleşen bir tekniktir.

Verimsiz Saç Kökü (Zarar Görmüş) Nedir?

Saç için gerekli olan donör, yani kök, en uygun bölgeden alınır. Bütün insanlarda ense bölümündeki saçlar, en dayanıklı saçlardır. İki kulak arkasında kalan ense bölümü, donör için en uygun bölgedir. İğne uçlu özelliklere sahip bir aletle, ense bölümünden saç alınmaktadır. Bu aletin adı punç’tur. Her bir saç teli tek tek bu iğne uçlu aletle alınmaktadır. Tıbbi yöntemlerle gerçekleşen kök alım işlemleri, uzun sürmektedir. Bu süre zarfında kökler tıbbi bir alanda bekletilmediği için kökler zayıflamaya başlamaktadır. Bu durumda ekilen saçların kalitesi düşüyor. Zayıf olan ve uyum problemi yaşayan bu saçlar, gür çıkmıyor. Ayrıca zayıf olduğu için zamanla dökülmeye başlıyor. Toz, kir ve benzeri dış etkenlere karşı saçın dayanıklı olması, güçlü köklere sahip olmasına bağlıdır. Stres ve genetik problemlere karşı dayanıklı olan saçlar, kökü sağlam olan saçlardır.

Saçların her zaman canlı kalması için kök hücre için en uygun sıcaklık ortamında bekletilmesi gerekir. İnsan vücudundaki organlar da her zaman vitamin istemektedir. Organ nakli işlemlerinde buz tedavisi başarının en önemli kısmıdır. Kopan bir parmak buz tekniği sayesinde yerine dikilebilmektedir. Kaza esnasında insan vücudundan kopan parçalar, hemen buz ünitesine alınmaktadır. Bu esnada kopan parçadaki hücreler ölmüyor. Ameliyat ile gerçekleşen dikme işlemleri, soğuk zincir uygulaması nedeniyle başarılı sonuç veriyor. Bu durum saçlar için de geçerlidir.

Buz Hücre Saç Ekim Tekniği ile Saç ekim operasyonunun beş ile altı saat arasında devam etmesi, alınan köklerin zayıflamasına ve canlılığının yitirilmesine neden olacaktır. Bekleyen saç kökleri, ihtiyaç duyduğu mineralleri harcamaya başlayacaktır. Bu süre zarfında bünyesindeki vitaminleri ve mineralleri harcar. Zayıf düşen bu kökler, başka bir yere nakledildiği için uyum problemi yaşar. Bir yandan adapte olmaya çalışan kök hücre, diğer yandan kaybettiği vitamini elde etmeye çalışır.

Kök hücre vücuttan ayrıldıktan sonra icecase ünitesine aktarıldığı zaman, bünyesindeki vitaminleri ve mineralleri korumaya alır. Sıcaklık değerinin düşmesiyle hücre uykuya dalar. Böylece vitamin ve mineral harcamaz. Soğuk üniteden çıkar çıkmaz yeni bölgeye ekildiğinde güçlü bir yapıya sahiptir. Uyum ve adaptasyon sorunu yaşamaz.

Ekim işleminin yüzde yüz başarı sağlaması, ekim işlemi esnasında buz tekniğinin kullanılmasına bağlıdır. Parlak görünüme sahip olunması ve köklerin güçlü olması, köklerin ilk günkü yapı özelliklerine göre ekilmesine bağlıdır. Ekilen her 10 saç telinden 3 veya 4 tanesi bekletildiği için kalitesi düşmektedir. Ekilen saçların cansız olması ve istenilen görüntüyü verememesi, ekim esnasında saç köklerinin uygun ortamda bekletilmemesi nedeniyle gerçekleşmektedir. Hacimli, dolgun ve parlak saçlar için buz tekniği tercih edilmelidir.

Saç Ekiminde Soğuk Zincir Nedir?

Biyoloji ve tıp alanında soğuk zincir, bu kategoride en çok tercih edilen tekniktir. Bu teknik, biyolojik anlamda ve tıp dünyasında, hücrelerin korunmasını sağlayan en önemli yöntemdir. Organ naklinde soğuk zincir uygulaması, naklin en önemli aşamasıdır. Nakledilecek organda hücrelerin ölmemesi, soğuk zincir işlemine bağlıdır. Saçınız için özel geliştirilen buz tekniğinde de soğuk zincir önemli bir konuma sahiptir.

Her geçen gün gelişmeye devam eden tıp teknolojisi, yeni yöntemleri piyasaya sunuyor. Saç ekimi ile ilgili eksiklikleri büyük ölçüde gideren buz hücre tekniği, bu kategoride başarılı bir yöntemdir. Saç köklerinin korunmasına dayalı bu yöntem, gelecekte ortaya çıkacak yeni yöntemlere öncülük etmektedir.

Saç ekimi ve Soğuk zincir, bozulmaya elverişli maddelerin doğru koşullarda saklanması anlamına gelmektedir. Sıcaklığın veya oksijenin neden olduğu bozulma işlemi, bozulmaya neden olan bu ortamın değiştirilmesi ile ortadan kaldırılıyor. İnsan hücresi, insan vücudundan ayrıldıktan sonra belli bir süre sonra ölmeye başlıyor. Bu süre zarfında yapısal özellikleri zayıflıyor.

Besinlerin doğru sıcaklık ortamında saklanması, soğuk zincir uygulamasının en önemli koşuludur. Bu sıcaklık değerleri aşıldığı zaman o besin bozulur. Soğuk hava depoları, buz dolapları ve derin dondurucular, bu mantığa göre üretilmiştir. Uzun süre yiyeceklerin saklanması ve ilk günkü tazeliğinde tüketilmesi, buzdolabı ve derin dondurucular sayesindedir. Sıcaklık oranı, kimyasal tepkime ve oksijen ile temas gibi konular bu kategoride önemlidir. Soğuk zincir uygulamasında, maddenin bozulmaması için sıcaklık değeri özel yöntemlerle belirlenmektedir.

İş yerlerinde, gıda sektöründe ve evlerde, gıda saklama işlemlerinde bu teknik tercih edilmektedir. Hastanelerde organ nakil işlemlerinde, özel soğutma yöntemleri tercih edilmektedir. Özel kaplarda gerçekleşen ve saklama işlemleri, nakil işleminin ana temasını oluşturuyor. Aynı şekilde kanser ilaçları da soğuk zincir uygulamasına tabi tutuluyor. İçerisindeki korunması gereken maddeler, soğuk zincir sayesinde korunabilmektedir. Laboratuvarlarda soğuk zincir, en önemli uygulamadır. İnsanlardan alınan kanlar, soğuk hava depolarında bekletiliyor. Belli bir süre sonra açık ortamda bekleyen insan kanı, tahlil edilemeyecek seviyeye geliyor. Bu nedenle özel soğuk hava depolarında bekletiliyor. Alınan örneklerin korunması ve tahlil edilmesi, özel soğuk zincir işlemleri sayesinde gerçekleşiyor.

Bazı ilaçlar da belli bir derecede saklanması gerekir. Özellikle kanser hastaları için üretilen ilaçlar, soğuk hava depolarında özel koşullarda saklanıyor. İlaçların beklenen etkiyi göstermesi, içerisindeki maddelerin korunmasına bağlıdır. Bu maddeler belli bir sıcaklık seviyesinde özelliğini koruyor. Soğuk hava depoları, ilaçların sağlıklı kullanımında önemli rol oynuyor.

Hastanelerde, biyolojik laboratuvarlarda, evlerde ve iş yerlerinde soğuk saklama teknikleri, en önemli tekniktir. Saç ekim işlemlerinde de aynı şekilde köklerin korunması da bu sisteme bağlıdır. İcecase adı verilen ünitelerde saklanan kökler, ilk andaki canlılığını korumaktadır. Bu üniteler saçın yapısına göre özel tasarlanmıştır. Nakil işlemlerinden sonra saçların güçlü bir şekilde çıkması, soğuk zincir uygulamasına bağlıdır.

Buz Hücre Saç Ekim Yöntemi Avantajları

  1.  Buz tekniği ile saç ekimi işleminin en önemli avantajı, ekilen saçın gür ve parlak çıkmasıdır. Bunun nedeni kökün soğuk zincir uygulaması korunmuş olmasıdır. Ekme işleminin hemen ardından saçların ince ve cansız olması, köklerin bekleme esnasında zarar gördüğünü gösterir. Köklerin canlı olması ve parlak saç üretmesi, ilk andaki canlı özelliklerini korumasına bağlıdır.

  2. Saç ekimi işlemlerinde ekilen saç teli adedine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Buz tekniğinde ise fiyatlar daha ekonomiktir. Klasik yöntemlerde alınan saç kökleri zarar görürse, bu köklere ödediğiniz para boşa gider. Ekonomik özellikleriyle başarılı bir saç ekimi, buz hücre tekniği sayesinde gerçekleşebilir. Buz tekniğinde ise her bir saç kökü özel koşullarda korunur ve maksimum geri dönüşüm sağlanır. Ektirdiğiniz saçın canlı ve parlak olmasını istiyorsanız, bu tekniği tercih etmelisiniz.

  3. Bu yöntemin diğer bir avantajı ise uyum probleminin daha az olmasıdır. Uygunsuz ortamlarda bekletilen saç kökleri zayıflar. Ekildikten sonra uyum sağlaması için kuvvetlenmesi gerekir. Yeteri kadar kuvvetlenmeden çıkmaya başlar. Bu arada ciddi uyum problemleri meydana gelir. Meydana gelen uyum problemi, iyileşme süresinin uzamasında etkili rol oynar. Saç köklerinin uyum sürecinde şişme, kaşıntı ve benzeri etkiler meydana gelebilir. Soğuk zincir yönteminde, köklerin başarılı bir şekilde uyum sağlaması, bu etkilerin minimum seviyeye inmesine neden olur. Uyumun hızlı ve başarılı olması, iyileşme sürecine etki eder. Buz hücre tekniği ile birlikte ekilen saçların iyileşme süresi çok daha kısa olur.

  4. Soğuk zincir uygulaması ile gerçekleşen tedavide ise uyum problemi yaşanmamaktadır. Bu yöntem, saç köklerinin yapısını korumaktadır. Köklerin sağlıklı kalması ve bu köklerin canlı bir şekilde tekrar çıkması, soğuk zincir uygulamasına bağlıdır. Buz yöntemi ile canlı kalan kökler, ekilen yere kısa sürede uyum sağlar. Ekildikten kısa süre sonra çıkmaya başlar. Uyum problemi yaşamadığı için bekleme süresi kısalır. Hasta kısa sürede normal hayata döner. Normal hayata dönme süresi bu teknikte daha azdır. Normal Fue tekniği ile gerçekleşen operasyonlarda, saçın normale dönmesi çok daha uzun sürer. Özel bakım süresi de fazladır. Buz hücre tekniğinde ise kısa sürede normal saç bakım işlemine geçebilirsiniz.

  5. Stres ve genetik nedenlerle ekilen saçlar, ilerleyen zaman diliminde tekrar dökülebilir. Bu dökülmenin en önemli nedeni özensiz gerçekleşen ekim işlemidir. Profesyonel yöntemlerle gerçekleşen ve soğuk zincir uygulamasından geçen ekim işlemleri, kaliteli sonuçlar vermektedir. Kökler güçlü bir şekilde ekildiği için kısa zamanda uyum sağlar ve gür bir şekilde çıkar. İlerleyen zamanlarda saç kökünün uyumlu olması, dökülme probleminin önüne geçecektir. Güçlü köklere sahip canlı saçlar, toz, duman ve benzeri dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır. Aynı şekilde stres ve genetik etkenler, güçlü köklere sahip saçlarda fazla etki gösterememektedir.

  6. Buz tekniği, ekim süresi bakımından problem çıkarmaz. Pratik bir şekilde gerçekleşen ekimi işlemi, yüzde yüz başarı oranına yakın bir sonuç verir. Saatler süren ve hastayı yoran ekim işlemleri, on beş günlük iyileşme süresi boyunca hasta için problem teşkil eder. Başarılı sonuç elde etmek için, profesyonel yöntemleri tercih etmek gerekir.

Buz Hücre Saç Ekimi Yöntemi ve Uygulaması

Ekim işlemiyle saç problemini maksimum seviyede çözüme kavuşturmak istiyorsak, yeni ve etkili bir yöntem olan buz tekniğini tercih etmeliyiz. Bu son teknik, firmamız tarafından problemsiz bir şekilde uygulanmaktadır. Profesyonel ekibimiz, kaliteli saçlara kavuşmanız için en iyi yöntemleri tercih ediyor. Bu kategoride deneyimli olmayan firmalar, başarı yüzdesini düşürüyor.

Köklerin ilk günkü gibi canlı kalması ve uzun yıllar gür kalması, köklerin uygun ortamlarda saklanmasına bağlıdır. Bu ortamın oluşturulması için soğuk zincir uygulaması tercih edilmektedir. Gerek ücret olsun, gerek saç köklerinin kalitesi olsun, istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Saçların gür ve hacimli olması, bu tekniğin başarılı bir şekilde uygulanmasına bağlıdır. Bu kategoride başarılı olan firmamız, istediğiniz etkili sonuçları problemsiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Ekim sonrası çıkan problemler, bu kategoride meydana gelmemektedir. Ekim süresini azaltan ve ek seans gerektirmeyen bu yöntem, ekonomiktir ve bütçenizin dostudur.

Buz yöntemi, saç kökleri zayıf olan ve ekim işlemlerinde başarı yüzdesi düşük olan saçlarda oldukça başarılıdır. Saç kökleri zayıf olanlarda başarısızlık nedeni, alınan donörlerin beş veya altı saat bekletilmesidir. Zaten zayıf olan saç kökleri, bu bekleme esnasında daha da zayıflamaktadır. Bunun sonucunda ekilen saçlar zayıf ve güçsüz bir şekilde çıkmaktadır. Kökü zayıf olan saçların soğuk zincir yöntemi ile ekilmesi, başarı yüzdesini artırmaktadır. Bu yöntemle zayıf saç köklerine sahip kişiler, sağlıklı saçlara kavuşabilmektedir. Fue tekniği, zayıf saç köklerine sahip olan kişilerde fazla bir başarı gösterememektedir. Bu teknikle birlikte firmamız buz hücre tekniğini kullanarak, zayıf saç köklerine sahip kişiler için maksimum verim elde ediyor.

Buz Hücre Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi Günümüzde güçlü olsun zayıf olsun, bütün saçlar için en çok tercih edilen teknik FUE tekniğidir. Bu teknikte alınan saç kökleri hesap edilmektedir. Ekilen veya çıkan saç kökleri hesap edilmemektedir. Özellikle saç kökleri zayıf olan kişilerde gerçekleştirilen ekim işlemlerinde geri dönüşüm esnasında yüzde % 30 kayıp yaşanmaktadır. Bu yüzde otuzluk kısmın parası da ödenmektedir. Buz hücre tekniğinde ise bu % 30’luk kısmın parası cebinizde kalıyor. Köklerin zayıflamasına neden olan hücre köklerinin korunmaması, buz hücre saç ekimi tekniği ile korunmaktadır. Bu şekilde yüzde yüze ulaşan bir başarı sağlanmaktadır.

Saç ekimi esnasında verilen emeğin boşa gitmemesi için doğru tekniklerin tercih edilmesi gerekir. Saç köklerinin korunması ve etkili sonuç vermesi, soğuk zincir yöntemine bağlıdır. Bu yöntem konusunda deneyimli firmamız, 7/24 müşteri hizmeti sunuyor.

Buz hücre saç ekimi ile ilgili her şey yazımızda tüm detayları okuyabilirsiniz.