Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler; Saç ekimi basit bir operasyon gibi düşülmemelidir. Yapılacak uygulamanın başarılı olması için saç ekimi öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Gerekli muayene ve tetkikler sonrasında hekimlerin tavsiyeleri mutlaka değerlendirilmelidir.

Operasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sağlık Sorunları: Operasyon öncesinde kullanılan ilaçlar varsa ya da devam eden sağlık sorunlarınız var ise mutlaka hekiminize bu konu hakkında bilgi vermelisiniz. Özellikle devam eden bir sağlık sorunu olan bireyler saç ekimi öncesinde kendi doktorlarından tedavi ile ilgili onay almaları önemlidir.
  • İlaçlar: Operasyondan üç gün öncesinden aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanımına da ara verilmesi gereklidir.

Operasyondan Bir Gün Önce Neler Yapılır?

  • Saç ekimi Operasyondan bir gün önce alkol alınmaması gereklidir. Çünkü operasyonlarda kullanılan ilaçlar ile etkileşebilir. Bu nedenle saç ekimi öncesinde alkol, uyuşturucu madde kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Sigara içilmemesi önerilir. Çünkü sigara kullanımı kafa derisindeki kan akışını azaltır. Bu da damarların daralmasına neden olur. Sonuç olarak ekilen saçın büyümesini engeller. Hekimler operasyondan bir gün önce ve operasyondan bir hafta sonrasını takip eden süre içinde sigara içmemeye özen gösterilmesini tavsiye eder.

Operasyon Gününde Neler Yapılır?

  • Operasyon günü geniş yakalı bluz ya da düğmeli gömlek ile gelinmelidir. Ya da rahat edilecek kıyafetler tercih edilmesi önerilir.
  • Ekim yapılan bölgeye temas olmamalıdır.
  • Operasyon süresi greft sayısına göre değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama olarak 6 saat sürer.
  • Hasta operasyon öncesinde duş almalıdır. Kişisel hijyenine dikkat etmelidir. Tok karnına, uykusunu almış ve dinlenmiş olması da hastanın operasyon öncesi ve sonrası konforu için çok önemlidir.

Saç Ekimi Operasyonu Esnasında Neler Yapılır?

Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler ; Operasyonda refakatçi olmaz. Operasyon esnasında çok konuşmamak, telefon kullanmamak hekimlerin daha dikkatli ve özenli çalışmasını sağlayacaktır.

Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmemiz ve sorunlarınıza cevap verebilmemiz için lütfen bizimle telefon , mail veya whatsapp hatlarımızdan iletişime geçiniz. Sizlerin tüm sorularınıza uzman ekiplerimizce cevap verilecektir. Lütfen iletişime geçmekten çekinmeyiniz. İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.