Sakal Ekimi ve Sakal Ekimi ile ilgili tüm bilgiler.

Sakal Ekimi ; Erkeklerin tarzını belirleyen, tarzını ortaya koyan en önemli ayrıntılardan biri sakallarıdır. Düzgün bir sakal, model ile bambaşka bir görüntüye sahip olabilir, gidilen her yerde dikkat çekmek mümkün. Herkesin sakal yapısı, rengi, sertliği vb. birçok şeyi başta genetik faktörler olmak üzere farklılık gösterebilir. Herhangi bir kaza sonucu oluşan kesik izi, yanık gibi sayısız nedenden sakal çıkmaması, istenen gürlükte olmaması seyrek olması başlıca şikayet arasındadır. Artık sakal her yaştan kişi için tarzının tamamlayıcısı.

En kötü kirli sakal bırakmak erkekler arasında çok yaygındır. Yıllar önce herhangi bir kaza sonucu oluşan sakal sorunu ya da genetik faktörlerin önüne geçmek mümkün değildi. BU durum artık değişti. Estetik operasyonlar herkes istedikleri sakallara kavuşabilmektedir. Seyrek sakallar gürleştirmek mümkün. kesik vb. nedenler ile sakal çıkmayan bölgede sakal olması sağlanabilir. Sakaların istediğiniz gibi çıkması sağlanabilir.

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Çeşitli sebepler ile (yara, yanık) gibi nedenler ile kısmen sakalı çıkmayan, köse olarak tabir edilen sakalı genetik etkenlerden dolayı çıkmayan ya da gür olmayan kişiler için kesin çözüm sakal ekimidir. Sakal ekimi genel hatları ile başka bir noktadan alınan kıl köklerinin yüzde istene kısma ya da bütün yüze uygulaması ile söz konusudur. Sakal ekimi dışında seçenekler ortaya çıkarken bunlar kalıcı olmadığı gibi orijinal bir görüntü yaratmanın çok gerisinde kalmaktadır.

Sakal ekimi çalışması ile orijinal bir görüntüye kalıcı olarak ulaşma imkanı söz konusudur. Sakal ekimi için kullanılan yöntem fue adı verilen yöntemdir. Çalışma için sakal ektiren kişiye lokal anestezi uygulanmaktadır. Çok titizlik isteyen çalışma için gerekli olan kıl kökleri mümkünse eğer ense kökünden alınmaktadır, alınmalıdır. Ekim çalışmasının büyük bir titizlik ile yapılması gerekmektedir. Özellikle belirli bir bölgeye sakal ektirecek kişilerde ekilen sakalın mevcut sakal ile uyumlu olması iyi bir görüntü için son derece önemlidir. Sakal ekiminin mevcut sakalların yönüne göre ekilmesi son derece önemlidir. Ancak bu şekilde istenen estetik görüntü elde edilebilir. Sakal ekimi uzmanlık, deneyim isteyen bir çalışmadır.

Sakal ekimi için enseden alınan kıl köklerinin canlı kalması, işlevini devam ettirmesi için en önemli konulardan biridir. Kıl kökleri alındıktan hemen sonra ekilmeli ya da özel bir maddenin içine alınarak oksijensiz kalmaları engellenmelidir. Kıl köklerinin mutlaka tek tek alınması ve tek tek ekilmesi gerekmektedir. Çünkü sakallar bu şekilde çıkmaktadır. Son derece uzmanlık isteyen bir işlemdir. Bu konu ilgili sık sık sorular bazı sorular mevcut.

Sakal çıkmayacağı kaç yaşına kadar belli olur sakal ekme kaç yaşından itibaren yapılmalıdır? Yaşı 20 olan bir genç sakal ile ilgili problem yaşıyorsa ekim yaptırabilir. Sakalı hiç çıkmayan, köse olarak tabir edilen kişi için kaç tane sakal kökü yeterli olmaktadır? Özel durumlar dışında ortalama 2000-3000 arası sakal kökü yeterli gelmektedir.

  • Ekim işlemi yapılan sakal doğal sakal gibi her gün tıraş edilir mi?

Herhangi bir sakınca söz konusu değildir. Tıraş olunabilir.

  • Herkesin sakal yönü farklıdır. Ekim işlemi sırasında bunu ayarlamak mümkün müdür?

Sakal ekim çalışması istenen yöne göre yapılabilir.

  • Sakal ekim çalışmasından sonra duş almakta herhangi bir sakınca var mıdır?

İşlem gören yerin en az 48 saat su teması olmaması gerekmektedir.

  • Sakal ekim seansının süresi nedir?

Süre kişiye duruma göre değişebilir. Ortalama bir saat ile 6 saat arasında değişmektedir.

  • Sakal ekim çalışması sonrası sonuç tam olarak ne zaman belli olur?

Tıraş olunacak istenen sakallar için on ay gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

  • Kısmen ya da tamamen ekilen sakal on ayın sonrasında ekim olduğu fark edilir mi?

Kesinlikle doğal bir görüntüye sahip olduğu için dışardan ekim olduğu anlaşılmaz.

  • Sakal ekim açısının ideali nedir?

Normal şartlar altında ideal ekim açısı 30 ile 35 derece arasındadır.

Sakal Ekimi Sonrası

Sakal ekimi gerçekleştikten yaklaşık iki hafta içerisinde sakallarda dökülme gözlemlenecektir. Bu dükülme kökten gerçekleşen bir dökülme kesinlikle değil. Köklerde herhangi bir sorun yokken kırılma şeklinde yüzeydeki sakallar dökülecektir. Sakaların uzama süreci 4 ile 8 ay arasında değişmektedir. Bu sürenin sonrasında kimsenin farkı anlayamayacağı doğal sakalların sahibi olmak mümkündür. Sakal ekme işlemi gerçekleştirilen bölgeye bir süre parfüm, kolonya gibi yabanca maddeler özellikle içeriğinde alkol olan maddeler tatbik etmemek gerekiyor. Sakal ekimi ne kadar önemli ise Saç ekimi de o kadar önemlidir.

Uzayan sakallar için otuz gün gibi bir süre için makine vb. şeyler kullanmamak gerekiyor Uzayan sakallar makas yardımı ile kısaltılabilmektedir. Ekim çalışması yapılan bölgedeki sakaların uzamaya başlaması için bir süre beklemek gerekiyor. Ekim yapılan kişilerin normal bir şekilde tıraş olmaları için öncelikle doktorlarından onay alması gerekmektedir. İyileşme sürecinde çalışmayı yapan doktor belirli aralıklar ile sakal gelişmesi kontrol etmektedir.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekme çalışması çeşitli sebepler ile yapılabilir. Mevcut sakallarının yoğunluğundan rahatsız olanlar, herhangi bir kaza sonucu bölgesel olarak sakal çıkmaması ya da köse olmak. Sakal ekme fiyatları yüzde ki sakal durumuna göre belirlenmektedir. Yüze ekilecek kıl kökü adetine göre bir fiyat belirlenmektedir. İkisi arasında bir doğru orantı vardır. Ekilecek kıl kökü sayısı arttıkça fiyatta bunun ile beraber yükselmektedir.

Sakal Ekimi Sonrası İz Kalır MI?

Sakal ekim çalışması şartlar ne olursa olsun bir operasyon olarak görülmektedir. Sakal ekim çalışması için son derece modern cihazlar, teknikler kullanılmaktadır. Bu teknikler sayesinde herhangi bir iz kalma durum söz konusu değildir kesinlikle. Operasyon sonrası kızarıklık, kabarma, kan izleri görülebilir. Bu izler işlemden ötürü geçici izlerdir. İyileşme süresinde bu izler kendiliğinden kaybolmaktadır. İyileşme süreci tamamlandığın hiçbir iz söz konusu değildir.

Sakal Ekimi İle Sakal Bölgesini Şekillendirmek

Son yıllarda erkeklerin görüntüsünün tamamlayıcısı sakal. Özellikle uzun modeller birçok erkek tarafından tercih edilmektedir. Sakal ekim çalışması tamamen sakalı dökülen, köse olan kişilere değil aynı zamanda seyrek sakallı kişilere de uygulanmaktadır. Uzun sakal modelleri bırakmakta güçlük çekemler için en ideal yöntem durumunda. Dağınık sakal yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilen bir yöntem eklem işlemi.

Çok yoğun olan sakal bölümünden alınan kökler seyrek bölüme ekilerek istenen sonucun alınması sağlanmaktadır. Çalışma dağınık şekilde sakalı uzayan kişilere de rahatlıkla uygulanmakta ve güzel bir görüntü elde edilmesi sağlanmaktadır. Sakal ekim adı altında ki çalışmalarından biri de temizlemedir. Görüntüyü bozan kıl kökleri alınarak bir düzen sağlanmaktadır. Dağınık bölgelerdeki kökler seyrek bölgelere ekilmektedir.

Sakal Sıklaştırmanın Başka Yolu Var Mı?

Sakal ekim çalışması bir operasyon olarak görüldüğü için çoğu kişi özellikle sakallarının yoğunluğundan memnun olmayan kişiler tarafından ilk sorulan soru sakal ektirmek dışında bir metot olup olmadığı. Sakal ekme dışında alternatif olarak görülen bir seçenek. Sorunun hormonlar ile bağlantılı olduğu düşünülüyorsa hormon tedavisidir. Fakat bu seçenek yara, yanık izleri vb. gibi nedenler ile sakalı çıkmayan kişiler için bir seçenek değildir.

Köselik vb. sorunlar ile sakal olan bölgede dökülme olmuş ve 7 ay gibi süre geçtiyse hormon tedavisi söz konusu olamaz. Bazı firmalar çeşitli ürünler ile sakal çıkardıklarını vb. şeyleri iddia etmektedir. Sakal çıkması gereken yerde köklerin ölmesi nedeniyle sakal çıkmıyorsa bu bölgeye ilaç vb. şeyler ile takviye yapılarak sakal çıkartılması mümkün değildir.

Kullanılan ürünler en fazla mevcut bölge de ki sakalların daha gür çıkmasına yardımcı olacaktır. Sakalı çıkmayan kişiler için en doğru ve kalıcı çözüm sakal ekim çalışmasıdır. Doğru bir uzmandan alınan yardım ile olası sakal sorunlarının tamamından kurtulmak mümkündür.

 Sakal Ekim İle Düzgün Bir Favori Görünümü

Sakal ve saçın birleşiminde ki favorilerin düzgün olması erkekler için son derece önemli. Sakal ekim uygulaması bu noktada da devreye girmektedir. Köselik vb. sorunlar yanında sakal köklerinin dağınık olması gibi nedenlerden dolayı da favoriler de istenen sonuçların elde edilememesi söz konusu olabilir.

Böyle bir durumda sakal ekme işlemi ile dağınık ve yoğun olan bölgede alınan sakal kökleri seyrek olan favori bölgesine ekilerek istenen favori görüntüsünün elde edilmesi sağlanır. Favori ekim çalışması ile dağınık görüntü saplayan bölümler temizlenir.

Bu çalışmanın yapıldığı kişiler her sabah favori düzeltme sorunundan kurtulmaktalar. Sakal ekme çalışması ile favorilere kalıcı, düzgün bir görüntü verilebilir. Bazı kişilerde yanaklara inen favoriler dağınık ve pis bir görüntü oluşturmaktadır. Bunların doğru şekilde alınması çok düzenli ve temiz bir yüze sahip olma imkanı verecektir.