Kol Liposuction Uygulaması

Kol Liposuction ; Kol bölgeleri özellikle sarkma ve yağlanmalara çok müsait bir bölge olduğundan, birçok insan sarkık kol problemleri yaşayabilmektedir. İşte bu durumda teknolojinin gelişimi sayesinde, pek çok yöntemle bu kolda yaşanan sorunlardan kurtulmak mümkün olabiliyor. Bu tekniklerin en çok tercih edilenlerinden birisi de kol liposuction yöntemidir. Koldaki tüm görüntü kirliliğini ve fazla bulunan yağları almak amacıyla uygulanan bu yöntem, hastalara gayet konforlu bir seçenek sunuyor.

Kol Liposuction İşlemi Ne Zaman Uygulanmaktadır?

Kol bölgesinde oluşan yağlanmalar ne yazık ki başa çıkılması en zor yağlanma problemlerinden biridir. Çeşitli egzersizler yapılarak da bu yağlanmalardan kurtulmak mümkün olabiliyor. Ancak kol egzersizleri yapılarak bu bölgede oluşan tüm yağlanmadan kurtulmak mümkün olmamaktadır. İşte tam da bu noktada kol liposuction işlemi uygulanarak, bu yağlardan kurtulmak mümkün olabilmektedir. Kol liposuction işlemi ile burada bulunan fazla yağlardan rahatça kurtulabilmek ve estetik açıdan güzel bir görünüm kazanmak mümkün olabiliyor.

Kol Liposuction İşlemi Öncesi

Bu uygulama öncesinde hastanın kan sulandırıcı benzeri ilaçları kullanmaması gerekmektedir. Bunula birlikte en az 10 güncesinden sigara kullanmamak da uygulama öncesinde uyulması gereken noktalardan biridir. Ayrıca hasta eğer başka amaçlarla, farklı ilaçlar kullanıyorsa mutlaka bu konuda doktorunu bilgilendirmesi gerekmektedir. Kol liposuciton öncesinde hastanın kendi beklentilerini belirlemesi ve bu beklentilerini işlemi yapacak olan cerrahla da paylaşması önemli bir husustur. Böylece hasta ameliyattan ne bekleyeceğini daha kolay anlayabilecektir.

Kol Liposuction İşlemiKol Liposuction İşlemi Fiyatı Ne Kadardır?

Kol bölgesinde yapılan bu işlemde fiyat konusu hastadan hastaya değişmektedir. Hastadaki mevcut kol bölgesindeki yağ kalınlıkları, ne kadar yağ alınacağı, bölgenin neresi olduğu gibi durumlar, kol liposuciton işleminde fiyatı belirleyen faktörlerdir. Bu yüzden net bir biçimde fiyatı belirlemek mümkün olmamaktadır. Fiyat belirlemek için muayene yapılması daha iyi olacaktır. Yine de kliniğimiz arayarak, gerekli olan tüm sorularınızı sorabilir, fiyatlar hakkında yeterli bilgiyi alabilirsiniz.

Liposuction İşlemi Nasıl Uygulanıyor?

Kol bölgesindeki cilt altındaki fazla yağların çıkarıldığı kol liposuction uygulaması, diğer klasik liposuction işleminden pek farklı bir işlem değildir. Aynı diğer yöntemde olduğu gibi burada da delikler açılarak işlem yapılmaktadır. Bu açılan delikler sayesinde bölgede bulunan yağ tabakalarına ulaşılıp, fazla yağlar çıkarılmaktadır. Vaser kol liposuction işleminde ise, deri altında bulunan yağlar özel bir işlem uygulanarak eritilir. Bu şekilde eritilen yağlar sıvı bir form halini almaktadır.

Ardından ise bu sıvı hale gelen yağ, emilerek dışarı çıkartılmaktadır. Son derece planlı bir yağ çıkarması olduğundan, kolun estetiğinden herhangi bir şey kaybetmesi söz konusu olmamaktadır. Bu işlem, lokal anestezi uygulaması yapıldıktan sonra uygulanmaktadır. Anestezi işlemi yapıldıktan sonra herhangi bir acı duyma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu uygulama ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Gayet steril bir ortamda yapılan bu kol liposuction işleminden sonra, hastanın kendi yaşantısına kısa bir süre sonra döndüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Milimetrik olan deliklerden çıkarılan yağlardan sonra, üst kol bölgesinde de belirgin bir incelmenin söz konusu olduğunu kolayca söyleyebiliriz. İşte gayet estetik ve güzel bir kol görünümü sağlayabilmek için bu yöntemden faydalanmak mümkündür. İşlem süresi ise kol bölgesinde oluşmuş olan yağ tabakalarına göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat genelde 1 saat içerisinde kol liposuction işlemi her iki kolda da yapılabilmektedir. Fakat kol liposuction işlemiyle birlikte farklı bir kombin işlem de yapılacaksa bu süre biraz daha uzayabilmektedir. Vücut Estetiği açısından ve sağlık açısından bu tür estetik operasyonlar yapılabilir.

Kol Liposuction Riskleri Bulunuyor Mu?

Bütün medikal işlemlerde belli riskler olduğu gibi kol liposuction işleminde de bazı riskler söz konusu olabilmektedir. Bu riskler genellikle anesteziden kaynaklanan risklerdir diyebiliriz. Bununla birlikte kanama ve hematom risklerinin bulunduğunu söylemekte uygun olacaktır. Enfeksiyon durumu da liposuction işleminde meydana çıkabilecek bir diğer risktir. Fakat bu riskleri çok az miktarlarda görülmektedir.

Kol Liposuction İşleminden Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Bu uygulama son derece konforlu bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Yani iyileşme süresi de buna bağlı olarak gayet kolay olabilmektedir. İşlem bittikten hemen sonrasında taburcu olmak mümkündür. Evde en az 1 gün süreyle dinlenmek gerekmektedir. Bunun yanında hekim tarafından belirlenecek olan süreler içerisinde, kol egzersizleri yapmamak, ağırlık taşımamak gerekmektedir. Kolların daha hızlı toparlanması için ayrıca korse kullanmak gerekecektir. Korse kullanım süresi genellikle bir hafta kadar sürerken, doktor tavsiyesiyle bu süre 15 güne kadar uzatılabilir. Bu sürede kolda açılan milimetrik olan deliklerin hijyenine de son derece dikkat edilmelidir. Enfeksiyon oluşmaması için bu bölgeye özenle bakılmalıdır. Ayrıca bazı periyotlarda bu bölgeye pansuman yapmak da mikrop kapmaması için önemli bir husustur. Ayrıca bu bölgeyi de en az 10 gün süreyle güneş ışığından korumak da kol sağlığınız açısından önemlidir.

Kol Liposuction İşleminde Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?  Liposuction Kol Estetiğiyle Beraber Yapılabilir Mi?

Bu işlemi kol estetiği işlemi ile beraber kolaylıkla uygulanabilen bir işlemdir. Yani kombin biçimde uygulanması mümkündür.

İşlem Sonrasında Yağlanma Durumu Söz Konusu Mu?

Normal şartlarda işlemden sonra yağlanma sorunu bulunmamaktadır. Ancak hasta kilo almaya başlarsa doğal olarak burada da yağlanmalar meydana gelecektir. Bu nedenle işlemden sonra hastanın kendi sağlığına önem vermesi gerekmektedir.

Bu İşlemde Ne Kadar Yağ Alınmaktadır?

Yağ alma işlemi hastanın kolundaki yağ oranlarıyla ilgili bir durumdur.

Uygulama Sonrasında Ne Zaman Banyo Yapılabilir?

Bütün işlemlerde olduğu gibi kol liposuction işleminden hemen sonra banyo yapmak sağlıksız olacaktır. Bu nedenle en az 3 gün gibi bir süre beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Bu Uygulama Operasyonu Hastanede Yatmayı Gerektiriyor Mu?

İşlem yapıldıktan hemen sonra taburcu olunabilir. Dolayısıyla, hastanede yatmayı gerektiren herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Ciltte Dalgalı Bir Görüntü Olabilir Mi?

Liposuction işleminden sonra herhangi bir dalgalanma söz konusu değildir. Yani cildin düzgünlüğü korunmaktadır.

İşlemin Herhangi Bir Zararı Bulunuyor Mu?

Gayet güvenli olan bu işlem, FDA tarafından da onaylanmıştır.

İşlemin Herhangi Bir Yan Etkisi Bulunuyor Mu?

Liposuction işleminin tespit edilen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat anesteziden kaynaklı bazı yan etkilerinin olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu İşlem Kol Kası Oluşturuyor Mu?

İşlem kol kaslarından tamamen bağımsız yapılmaktadır. Bu nedenle kol kasında herhangi bir azalış ya da artış söz konusu olmamaktadır.

Liposuction İşlemi İz Bırakıyor Mu?

Liposuction işleminde milimetrik delikler yapılmaktadır. Bu nedenle çok küçük boyutlarda bazı izler bırakmaktadır. Fakat bu izler çok kısa bir süre sonra normal cilt rengini almaktadır.

Peki İşlemden Sonra Morarma Oluşma İhtimali Var Mı?

İşlemden sonra morarma olma ihtimali gayet olasıdır. Ancak bu morarma çok az süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Nitekim morarma boyutları da minimal olduğundan rahatsızlık vermemektedir.

İşlemden Sonra Enfeksiyon Olma Durumu Söz Konusu Mudur?

Tüm işlemlerde olduğu gibi kol liposuction işleminde de enfeksiyon olma ihtimali az da olsa bulunmaktadır. Ancak gerekli olan ilaçlarla bu enfeksiyon ihtimali ortadan kaldırılabilir ya da geçirilebilir.

İşlemden Sonra Korse Kullanmak Gerekli Midir?

Doktorun vereceği karar doğrultusunda kol için bir korse kullanılabilir. Korse derinin kendini daha hızlı toparlaması için gerekli olmaktadır.

İşlemden Sonra Kollar Hareket Ettirilebilir Mi?

Liposuction işleminden sonra kolların hareket etmesi biraz daha azaltılabilir. Doktor tarafından tüm bu uyarılar işlemden önce yapılmaktadır.

Liposuction İşleminde Diyet Yapmak Gerekiyor Mu?

Eğer işlem yapılacaksa, işlemden önce diyet yapılmaması son derece önemli bir konudur. Bu yüzden mutlaka diyetin sona ermesi ya da diyetin bırakılması gerekmektedir.

İşlem Hangi Teknikler Yapılarak Uygulanmaktadır?

Liposuction işlemi iki tür teknikle yapılabilir. Bunlar lazer liposuction ve vaser liposuction işlemidir.

Bu Uygulamaya Herhangi Bir Alternatif İşlem Bulunuyor Mu?

Liposuction işlemine alternatif olarak, soğuk lipoliz ve kol germe ameliyat işlemleri yapılabilmektedir.

Uygulama Sonrasında Yüzme Yapılabilir Mi?

Uygulamadan yaklaşık bir hafta sonrasında kadar yüzülmemesi önerilmektedir.

Kol Liposuction İşleminde Cerrahın Önemi Var Mıdır?

Bütün işlemlerde olduğu gibi kol liposuction işleminde de cerrahın önemi bulunmaktadır. İşlemi yapacak olan cerrahın tecrübesi işlemin daha başarılı olması için gereklidir.

Liposuciton İşlemi ve Kol Germe Ameliyatları

Kollardaki yağlanmalar genellikle sarkmalar ile meydana çıkmaktadır. Halk arasında genellikle yarasa kol olarak adlandırılan, fazla yağlanmalar neticesinde oluşan sarkmalar, kol liposuction işlemi ile birlikte kol germe uygulaması da gerekebilmektedir. Bazı durumlarda kolların üstündeki yağlanmalar çıkartıldığında, belli başlı sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden bu sarkıklığın giderilmesi için kesi uygulanarak, kola daha iyi bir görüntü sağlanabilmektedir. Böylece sarkıklık sonrasında kola mükemmel bir görünüm sağlanabilmektedir. İşte kombine biçimde uygulanabilen, kol germe ve kol liposuction işlemleriyle birlikte bu güzel görüntü sağlanabilmektedir. Tabi ki bütün durumlarda kol germe işlemi ile kol liposuction işlemi birlikte yapılmamaktadır. Eğer hekim isterse liposuction işlemi ile kol germe ameliyatını beraber yapabilmektedir.

Liposuction İşleminin Avantajı Nelerdir?

  •  – Liposuction işleminden sonra oluşan morarma, kızarma gibi durumlar çok hızlı bir şekilde iyileşme göstermektedir. Bu da kol liposuction işleminin avantajları arasında yer almaktadır.
  •  – Uygulama fiyatı diğer tüm medikal uygulama işlemlerine göre son derece avantajlı olmaktadır.
  •  – Kol liposuction işleminin bir diğer avantajı ise risk sayısının neredeyse hiç olmaması. Bulunan risklerin neredeyse tamamı çok nadir görülebilen riskler arasında yer almaktadır.
  •  – Liposuction işlemi diğer işlemlere oranla çok daha avantajlı konumdadır. FDA tarafından yapılan araştırmalarla da işlemin güvenirliği kabul görülmüştür.

Liposuction İşleminin Dezavantajları Nelerdir?

liposuction işleminin medikal işlemlerde olduğu gibi bazı dezavantajları olduğunu söylemek mümkün.

  •  – Kol liposuction işleminin dezavantajları arasında yaklaşık bir hafta gibi bir süreyle kolları hareket ettirmemeye çalışmak, ağırlık kaldırmamak, spor yapmamak bazı dezavantajlar arasında sayılabilir.
  •  – Bunların dışında kollarda morarma, kızarma gibi durumların olması da söz konusu olabilmektedir.
  •  – Bütün medikal operasyonlarda olduğu gibi anesteziden kaynaklanan bazı risklerin olduğunu da söylemek mümkün. Bunlar enfeksiyon olma ihtimali ya da kanama risklerinin olması olarak gösterilebilir. Kliniğimiz doktorları tüm bu riskleri kolayca kontrol altına alabilmektedir.
  •  – İşlem öncesinde diyet yapamamak bu uygulamanın dezavantajlarından biri olarak sayılabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kol liposuction işleminden sonra muhakkak dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. İşlemden sonra daha sağlıklı beslenmek, kolların yağ oranlarının artmasına engel olacaktır. Bu yüzden yiyeceklere dikkat edilmesi gereklidir. Aynı zamanda işlem öncesi ve sonrasında mutlaka kan inceltici ilaçlar başta olmak üzere diğer ilaç kullanımları da bırakılması gerekmektedir.