Kombine Estetik İçin Ön Koşullar Nelerdir?

Kombine Estetik Uygulamamız

Kombine Estetik ; ister kadın olsun ister erkek, her insan biçimli ve estetik bir vücuda sahip olmak ister. Bunun için de çeşitli yollara başvurur. Bu nedenle geçmişten günümüze çeşitlilik gösteren uygulamalar ortaya çıkmıştır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte güzellik ve estetik adına başvurulan yollar çeşitlenmeye devam etmektedir. Estetik esasında göze hoş gelmeyen vücut sorunlarının giderilme işlemidir. Kendi içinde çeşitlilik gösteren uygulamalar barındırmaktadır.

Her insan için başvurulacak olan estetik uygulamaları, kişiye özel olarak farklılık gösterebilmektedir. Kombin estetik; birden fazla estetik ameliyatın ve ya estetik müdahalenin aynı anda gerçekleştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Bu teknik, kimi zaman hastaların isteği doğrultusunda kimi zamanda zorunluluk sebebiyle uygulanır.

Bazen hastalar tek bir iyileşme süreci yaşamak isteyebilmektedir. Bu doğrultuda da hastanın birden fazla talebinin yerine getirilmesi gayesiyle kombine estetik yapılmaktadır. Kombine estetik yapılmasıyla ilgili karara, ameliyat öncesinde gerçekleştirilen bazı tetkik neticeleri ve ölçümlerle birlikte varılmaktadır. Kombine estetik ameliyat planlaması yapıldıktan sonra, hastaya tek bir anestezi işlemi uygulanmaktadır. Sonrasında ise iki ve ya daha fazla sayıda estetik müdahale gerçekleştirilebilmektedir.

Kombine Estetik İçin Ön Koşullar Nelerdir?

Kombine estetik yöntemi nihayetinde bir ameliyat olma özelliği taşımaktadır. Her ameliyat öncesinde olduğu gibi kombine estetik öncesinde de sağlanması gerekli olan koşullar bulunmaktadır. Kombine estetik işleminin sorunsuz bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için bazı koşulların mutlaka sağlanmış olması gerekmektedir. Kombine estetik ameliyatı için gerekli olan ön koşulların uygun olmasıyla, kombine estetik seçeneği dikkate alınabilir.

Sonrasında da kombine estetik için gerekli olan ameliyat planlaması aşamasına geçilebilir. Kombine ameliyat uygulamasına başlanmadan önce, hastanın kan değerlerinin normal seviyede olması önemlidir. Sigara kullanmakta olan hastalara, uzun sürebilecek nitelikte olan kombine ameliyatlar yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise hastayı gelişebilecek olumsuzluklara karşı korumaktır. Vücut estetiği kadınların vazgeçilmez estetik uygulamalarından biridir.

Kombine estetik ameliyatı için gerekli olan koşullara uygun olmayan hastalara, bu uygulama yapılmamaktadır. Örneğin; Kombine ameliyat talebinde bulunan kişinin, kronik bir hastalığı varsa kombine ameliyat yapılmamaktadır. Çünkü bu durumdaki kişiler, işlem için gerekli olan koşulları taşımazlar. Bundan dolayı da kombine estetik ameliyatı, hasta için risk teşkil edebilir. Hastanın olası ciddi düzeydeki risklerden korunması son derece önemli bir konudur. Bunlarında yanında müşterilerimiz isterse sadece kısmi bir bölgede estetik operasyonda isteyebilmektedir. Örnek verecek olursak sadece popo estetiği gibi olabilir.

Neden Kombine Estetik Yaptırılır?

Zaman içerisinde insan vücudunda çeşitli dış faktörlerinde etkisiyle çeşitli sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Vücudunda bu tür göze hoş görünmeyen hallerin oluşması insanlar için moral bozucu olabilmektedir. Bu tip sorunlarından kurtulmak isteyenler için ise estetik önemli bir kurtuluş yöntemi olma özelliği barındırmaktadır. Ancak hastalar çoğu zaman birden fazla sorunun giderilmesini talep ederler.

Kombine Estetiğin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Teknolojinin önemli bir gelişme kat etmesiyle birlikte estetik sektöründe önemli gelişmeler olmuştur. Bu sayede son yıllarda, yeni uygulanmaya başlanan kombine estetikte ameliyat seçeneği ortaya çıkmıştır. Kombine estetik uygulamalarında amaç, hastanın yalnızca tek bir anestezi işlemiyle birden fazla sayıda probleminde kurtulmasıdır.

Estetik ameliyat uygulamalarında beklentileri karşılayan bir sonucun elde edilebilmesi önemlidir. Bu bakımdan ameliyat esnasında birden fazla sayıdaki problemin giderilmesi için kombine ameliyat seçeneği bir kurtarıcıdır. Bu seçenek sayesinde hasta tek bir ameliyat süreciyle mevcut sorunlarından kurtulma imkânı elde eder.

Elbette ki estetik ameliyat işlemi için belirli bir zaman diliminin ayrılması gerekliliği söz konusudur. Nihayetinde hastalar iş hayatlarına ve günlük yaşantılarına istirahat gerektiren süreç boyunca ara vermek mecburiyetindedir. Bundan dolayı her bir ameliyat için yaşama tek bir ara vermek ideal görülmektedir. Bundan dolayı kombine estetik ameliyatının gerçekleştirilmesi hastalar için daha cazip bir seçenek olabilmektedir.

Dolayısıyla kombine estetik ameliyatları, hem zamandan hem de sağlıktan kazanmak maksadıyla gerçekleştirilmektedir.

Kombine Estetiğin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Her insan yaş aldıkça, hem zamanın hem de dış faktörlerin etkilerinden çeşitli olumsuzluklarla karşılaşır. Bu olumsuzlukların en önemlileri ise vücut da oluşan kırışık ve sarkıklar dır. Bu tür problemler için başvurulan yöntemlerin başında ise estetik ameliyatları gelmektedir. Günümüzde başvurulmakta olan pek çok estetik ameliyat seçeneğinin varlığı söz konusudur.

Kombine estetik; Zamanın vücudunda yarattığı sorunlardan kurtulmak isteyenler için kıymetli bir seçenek olma özelliği taşımaktadır. Bu bakımdan ameliyat için gerekli koşulları sağlayanlar için kendi içinde pek çok avantaj taşımaktadır. Kombine ameliyat yapılmasının sağladığı önemli avantajlar işe şunlardır;

– Hasta, istemiş olduğu görünüme daha kısa bir süre içerisinde kavuşabilme olanağı elde eder.

– Kombine ameliyat, arzu edilen estetik netice açısından daha olumlu sonuçlar elde edilmesine imkân sağlar.

– Diğer estetik seçeneklerle kıyaslandığında daha düşük bir maliyet söz konusudur.

– Yalnızca gerçekleştirilen tek bir ameliyat ile tek bir iyileşme dönemiyle sürecin atlatılmasına imkân verir.

– Hastaya yalnızca tek bir anestezi işleminin yapılıyor olması.

En Sık Başvurulan Kombine Estetik Ameliyatlar Hangileridir?

Kombine Estetiğin Fiyatları Nedir?

Tek bir ameliyatla tek bir iyileşme süreci yaşamak isteyenler için kombine ameliyat mükemmel bir seçenektir. Bu sayede insanlar ameliyat sonrası günlük yaşamlarına birden fazla sayıda ara vermez zorunda kalmamaktadır. Ancak kombine ameliyatlar için ödenmesi gereken bir ücretin varlığı söz konusudur. Bu konu komple estetik ameliyat planlayanlar açısından bir hayli önem taşımaktadır.

Ancak ne yazık ki komple estetik için tek bir fiyatlandırma yapılabilmesi mümkün olmamaktadır. Hastaya yapılacak olan estetik müdahalenin ne olduğunun belirlenmiş olması önemli bir konudur. Bunun yanında hastanın durumu fiyatlar konusunda belirleyicidir. Ayrıca hastaya uygulanması gerekli olan teknikler gibi çeşitli unsurlar estetik fiyatlarının belirlenmesinde etkili olmaktadır.

Bu gibi nedenlerden dolayı her hasta için sabit bir fiyattan söz edilmesi yanıltıcı olur. Bunun için kliniği arayarak bilgi konuyla alakalı bilgi alabilir ve muayene için randevu isteyebilirsiniz. Yapılacak olan muayene sonrasında ise size komple estetik fiyatı ile alakalı olarak bilgilendirilme yapılacaktır. Esasında web sitesi üzerinden bilgi verilmesi de yasal bir uygulama olmamaktadır.

En Sık Başvurulan Kombine Estetik Ameliyatlar Hangileridir?

Vücutlarında meydana gelen kırışıklık/sarkıklarından dolayı estetik yaptırmak isteyenler için çeşitli estetik ameliyat seçenekleri vardır. Ancak en sık olarak başvurulan estetik kombine ameliyatlarının varlığı söz konusudur. Bunlar;

 •  – Bacak germe işleminin beraberinde yapılan karın estetiği ameliyatı
 •  – Kol germe ameliyatıyla birlikte uygulanan meme estetiği ameliyatları
 •  – Meme estetiği ameliyatlarının beraberinde karın germe ameliyatı ya da liposuction işlemi
 •  – Yüz germe ve göz kapağı estetiğiyle beraber yapılan kaş kaldırma ve ya yağ enjeksiyonu işlemi
 •  – Çene ameliyatlarıyla birlikte yapılan burun ameliyatı
 •  – Estetik burun ameliyatı beraberinde yapılan dudak ameliyatı
 •  – Karın estetiğiyle birlikte yapılan genital bölge estetiği
 •  – Karın estetiğinin beraberinde yapılan popo kaldırma ameliyatı
 •  – Kulak estetiği ile birlikte yapılan kalça liposuction işlemi
 •  – Karın germe işlemiyle birlikte yapılan meme büyütme ve ya küçültme ameliyatı ve kaş kaldırma işlemi
 •  – Yüz germe estetiğinin beraberinde yapılan göz kapağı estetiği ameliyatı en sık tercih edilen kombine ameliyatlardır.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Olası Kombine Estetiğin Riskleri Nelerdir?

İnsan vücuduna gerçekleştirilen her ameliyat kendi içerisinde bazı riskler barındırmaktadır. Estetik amaçlı olarak başvurulan kombine ameliyatlar için de bazı risklerin varlığı söz konusudur. Fakat bu olası riskler her bir ameliyatın ayrı olarak yapılması halinde de geçerli olmaktadır. Bunun beraberinde kombine estetik ameliyatının öncesinde hastaya uygulanan anestezi de risk barındırmaktadır.

Her ameliyat esnasında söz konusu olan ve kombine ameliyatlar için de geçerliliği bulunan riskler şunlardır;

 •  – Olası kanama riski
 •  – Enfeksiyon olasılığı
 •  – Ödem gibi gerçekleştirilen tüm ameliyatlar için geçerli olan risklerdir.

Estetik ameliyat yaptıracağınız yeri çok iyi belirlemeniz olası riskleri en aza indirmek için önemlidir. Ameliyat olarak tanımlanan her uygulama ne kadar kendi içinde riskler barındırsa da yapıldığı ortam önemlidir. Güzelleşmek ve vücudunuzdaki sorunlardan kurtulmak isterken sağlığınızdan ödün vermemeniz önemli bir konudur.

Kombine estetik ameliyatları hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt almak için kliniği arayabilirsiniz. Bu sayede kafanızdaki çeşitli soru işaretlerine en doğru ağızdan cevap bulabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kombine estetik ameliyatı, vücudun farklı bölgelerindeki kişiyi rahatsız eden sorunların, birlikte çözümlenmesini sağlayan bir işlemdir. Tek bir anestezi alma altında gerçekleştirilir. Böylece iyileşme döneminin de aynı süre içinde tamamlanması mümkün olur. İşlemin maliyeti de daha az olmaktadır. Tüm bunların yanında, ameliyatlarda oluşabilecek morarma, ağrı, şişlik ve ödem sorunları, tek bir iyileşme süreci içerisinde gerçekleşmektedir.

Kombine estetik ameliyatı sonrası iyileşme süreci ise, kombine estetiğin kapsamına göre farklılık göstermektedir. İşlem esnasında hangi bölgeye kombine uygulanacağı önemlidir. Bununla birlikte işlemin hangi ameliyatlar birlikte gerçekleştirileceği gibi konular iyileşme süreci için önem taşımaktadır. Konuyla alakalı tüm cevapları ameliyat öncesinde doktorunuzdan öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

Kombine estetik ameliyatları, genel sağlık sorunu olmayan hastalarda daha kısa sürede bir estetik memnuniyet sağlamaktadır. Hasta ve doktor birlikte yapılabilecek operasyonları belirler. Yapılan fiziksel muayene ve kan tahlilleri neticesinde, gereklilik ya da hastanın talebi üzerine işlem belirlenmektedir. Sonrasında da bir ameliyat planı oluşturulmaktadır. Hastaya yapılan laboratuvar tahlilleri/anestezi muayenesinin sonrasında tek bir ameliyatla birçok bölgede estetik görünüm sağlanmaktadır.

Doktor Tercihi Önemli Mi?

Komple Estetik Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Kombine estetik; zaman içerisinde vücutta oluşan problemlerden tek bir anestezide kurtulmak adına bir çözüm dür. Ancak nihayetinde bir ameliyat olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi bu işlemle alakalı olarak da dikkate alınması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Buna göre ameliyat öncesi bilinmesi gereken hususlar şunlardır;

 •  – Estetik ameliyat işlemi öncesinde hastanın kan değerlerinin yeterli seviyede olması gerekir.
 •  – Estetik ameliyatlarının sıralaması kişiden kişiye farklılık gösterir.
 •  – Sigara kullanan hastalarda ameliyat süresinin uzuyor olmamasına dikkat edilir.
 •  – İleri yaşta olan hastalara çoğu zaman kombine ameliyat tercih edilmemektedir.
 •  – Kronik rahatsızlığı olan hastalar için genellikle kombine ameliyat seçeneği tercih edilmemektedir.

Hususlar dikkate alındığında yapılan kombine estetik ameliyatları, yüz güldüren sonuçlar ortaya koymaktadır. Unutulmamalıdır ki her hasta için uygulanan teknik aynı sonucu vermemektedir. Bun dan dolayı hastanın durumu, arzulanan sonucun elde edilmesi konusunda önemli bir rol üstlenmektedir.

Vücudundaki problemden kurtulmak isteyen kişiler için tercih edilecek yöntemin, kişinin durumuna uygun olması önemlidir. Bu bakımdan hastanın yapacağı doktor tercihi kadar gerekli koşulları da bilmesi önem taşımaktadır. Güzellik ve estetik kadar sağlık da büyük önem taşıyan bir konudur. En mükemmel sonuç için doğru karar alınması ve bu yönde hareket edilmesi gerekir.

Doktor Tercihi Önemli Mi?

Güzellik ve estetik kadar önemli olan bir başka konu da sağlıktır. Bundan dolayı güzelleşmek isterken sağlıktan olmamak için bilinçli tercih önemlidir. Arzu ettiğiniz sonuca ulaşırken yapacağınız doktor tercihi de büyük önem taşımaktadır. Çünkü kombine ameliyatlar, uzmanlık ve başarı gerektirir. Bu bakımdan belirli başarıya sahip kişilerle yola çıkmak gerekmektedir.

Vücuduna yapılacak olan müdahalenin doğru kişiler tarafından yapılması demek istenen sonucun alınması demektir. Yaptıracağınız işlemin gerekli koşullarda ve doğru kişiler tarafından yapılmaması ciddi problemler doğurabilmektedir. Ciddi risk teşkil eden durumlardan uzak kalmak için konusunda uzmanlaşmış kişilerden ve kurumlardan yardım almalısınız.

Unutulmamalıdır ki bedeniniz sahip olduğunuz en kıymetli şeydir. Onu güvenilir ellere emanet etmeniz çok önemlidir. Bundan dolayı bir tercih yaparken fiyat araştırmasından çok ilgili kurumun ve doktorun başarılarına odaklanmalısınız. Bu sayede arzu ettiğiniz estetiğe kavuşurken paranızı ve sağlığınızı da heba etmemiş olursunuz. Her ameliyat gibi güzelleşmek adına yaptıracağınız estetik kombine ameliyatları önemli riskler barındırır. Bu riskleri yapacağınız tercihlerle en az seviyelere indirmek sizin elinizdedir.