Liposuction – Yağ Alma İşlemleri ve Operasyonları

Liposuction – Yağ Alma; Bölgesel yağ sorunları nedeniyle problemler yaşayanlar, liposuction – yağ alma uygulaması sayesinde fazla kilolarından rahatça kurtulabiliyorlar. Günümüzde en çok tercih edilen uygulamaların başında gelen bu yöntem ile özellikle de bölgesele yağlarından

bir türlü kurtulamayanların tercihleri arasında yer alıyor. Fazla yağlardan kurtulup, daha zarif ve fit görünmek isteyen kişiler bu yönteme başvurabiliyorlar. Uygulama yapılmadan önce, hastaya spinal ya da genel anestezi yapıldığı için herhangi bir acı hissetme durumu söz konusu olmuyor. Kısacası fazla kilolardan kurtulmak için kullanılan liposuction – yağ alma insanlara fazla kilolardan kurtulmak adına, diğer uygulamalara göre bir konfor sunuyor. Vücudun bir çok alanında ve özellikle popo estetiği olabilmektedir.

Liposuction - Yağ Alma

Liposuction – Yağ Alma Nasıl Yapılıyor?

Uygulamadan önce, derinin alt kısmına özel bir karışım enjekte ediliyor. Bu enjekte edilen karışımın görevi ise uygulama esnasında kanamanın olmaması ve yağ dokularının daha kolay biçimde alınmasını sağlamaktır. Liposuction – Yağ Alma işlemleri süreleri de vücudun hangi bölgelerine yapılacağıyla ilgili değişim gösterebilmektedir. Bu uygulamada sadece yağ dokuları değil aynı zamanda, yağ hücrelerini depolama görevi gören odacıklar da alınmaktadır. Dolayısıyla uygulamadan sonra inanılmaz bir kilo verme durumu meydana gelebilir. Bu nedenle uygulama aşırı kilolu insanlarda kullanılmamaktadır. Nitekim aşırı kilolu olan kişilerde uygulandığında, kilo verme durumu fazla olduğundan, sarkmalar ortaya çıkabilmektedir. Vücut Estetiği açısından çok önemli bir konu olan yağ alma işlemleri profesyonel ekip tarafından yapılmalıdır..

 Liposuction Hangi Bölgelere Yapılıyor?

 Liposuction yağ alma, geçmişte sadece belli bölgelere yapılabiliyordu. Ancak gelişen teknolojiyle beraber, uygulama istenen her bölgeye kolaylıkla yapılabiliyor. Liposuction işlemi erkeklerde daha çok karın ve boyun kısmına uygulanırken, kadınlarda karın, basen ve kalça bölgelerinde tercih ediliyor.

 Liposuction Yağ Alma Fiyatları Nedir?

Uygulama bilinen birçok medikal işlemden çok daha uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Ancak hasta muayene olmadan herhangi bir ücret belirlemek mümkün olmamaktadır. Nitekim vücudun hangi bölgelerine yapılacağı, ne kadar yağ alınacağı gibi faktörler fiyatta değişkenlik yaratabiliyor. Siz de liposuction yağ alma fiyatlarını öğrenmek ve daha fazla detay almak istiyorsanız, kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

 Liposuction İşleminde İyileşme Süreçleri Ne Kadardır?

Uygulama yapıldıktan sonra doktor tavsiyelerine uyulduğu takdirde, kolay bir iyileşme süresinin olduğunu söyleyebiliriz. Liposuction  işlemlerinden sonra dinlenme süreçleri 4 ile 5 gün arasında olabilmektedir. Fakat genelikle tam iyileşme süresi 2 ay kadar bir zaman alıyor diyebiliriz. Bu süreden sonra bütün günlük aktivitelerine dönülebilir. Bu uygulamadan sonra günlük hayata geri dönme süresi ise yaklaşık olarak 10 gündür diyebiliriz.

 Ne Kadar Yağ Alınacağına Nasıl Karar Verilmektedir?

Yağ alma işlemlerinden önce kişiler ayakta muayene edilmektedirler. Vücuttaki fazla olan yağlanmalar gözden geçirilmektedir. Vücutla orantılı olacak bir biçimde ne kadar yağ alınacağına karar verilir. Daha sonra bu bölgeler silinmeyen kalemlerle işaret edilir ve planlandığı şekilde işlem uygulamaya konulur. Liposuction yağ alma işleminde vücuttan ihtiyaca göre en fazla 4 litre alınabilmektedir. Karın germe işlemlerinde bu sistem kullanılmaktadır.

 Liposuction İçin Uygun Olan Kişiler Kimlerdir?

Bu uygulamadan dileyen herkesin fayda sağlayabileceğini söylemek ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Uygulama sonrasında vücutta sarkmaların meydana gelmemesi önemli bir konudur. Bu nedenle cildinde elastikiyet kaybı olmayan kişilerin bu uygulamayı yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Cilt eğer yeterli derecede elastikiyet oranına sahip değilse, ameliyat sonrasında dediğimiz gibi istenmeyen sarkmalar ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda bu sarkmaları da ameliyatla germe işlemi yapılması zorunlu bir hal alabilmektedir. Eğer kişi yeterli elastikiyet seviyesine sahip değilse, germe ameliyatını da göze almalıdır. Bunun yanında yağ alma işlemi yapacak olan kişilerin, uygulamadan en az 15 gün öncesinden sigarayı bırakmaları tavsiye edilmektedir. Nitekim birçok uygulamada olduğu gibi sigara burada da cildin uygulamadan sonra kendini toparlanmasına izin vermemektedir. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen kişilerin, anesteziye ve cerrahi işlemlere karşı bir sorununun olmaması gerekmektedir.

 Liposuction Yağ Alma İşlemi Sonrası

Uygulamayı yaptıracak olan kişilerin, kendi fazla kilolarından kurtulduktan sonra bu işlemi yaptırmaları önerilmektedir. Bilindiği gibi günümüzde bölgesel yağlanmalar artık birçok insanın temel problemi haline geldi. Liposuction yağ alma işlemi de bölgesel yağlanmadan kurtulmak için en iyi fırsat denilebilir. Fakat bu uygulamanın sonuçlarını görmek, sabır isteyen bir durumdur. Yani işlem tamamlandıktan sonra, bir süre dinlenmek, korse kullanmak ve cildin kendini toparlamasını beklemek gerekmektedir. Kısacası uygulama biter bitmez sonucu görmek imkansız bir durumdur. Uygulama bittikten yaklaşık iki ay sonrasında net sonuçlar ortaya çıkmaktadır. İşte tam da bu dönemde, uygulamayı yaptıran kişiler sağlıklı beslenme dönemine geçebilir, yaşam koşullarında değişimler yapabilirler. Yani sağlıklı beslenme, düzenli bir uyku ve planlı bir yaşam bu dönemden sonra sizlere büyük oranlarda yardımcı olacaktır. Ayrıca bir daha aynı şekilde bölgesele yağlanma problemleri yaşamayacaksınız. Bununla birlikte aylarca süren zorlu diyetler yapmanıza da hiç gerek kalmayacaktır.

 Liposuction Sonrasında Korse Kullanmak

Bu uygulama sonrasında korse kullanımı büyük bir önem taşımaktadır. Nitekim uygulama esnasında vücuttan belli miktarlarda kan alındığından dolayı, deride bir bollaşma meydana gelmesi söz konusu olmaktadır. Bu bollaşma da elbette derinin kendini toparlaması aşamasında uzun süreler almaktadır. Fakat korse kullanılmaya başlandığı zaman derinin kendini toparlaması çok daha kolay bir hale gelebilmektedir. Korse vücudu hem daha kolay bir biçimde sıkılaştırdığından hem de daha kolay şekillendirdiğinden doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

 Liposuction Yağ Alma İşlemlerinde Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

 Liposuction Yağ Alma İşleminden Sonra Simetrik Görünüm Bozuluyor Mu?

Simetri bozulma durumu uygulama sonrasında olmamaktadır. Fakat bu durum uygulamanın kimler tarafından yapıldığıyla ilintili bir durumdur. Eğer yapan kişi işinde profesyonel ise simetri bozulması söz konusu olmamaktadır.

 Liposuction Yağ Alma Sonrasında Daha Çok Kilo Alma Söz Konusu Mu?

Yağ alma işlemi, vücudun fazla yağlarından kurtulması için yapılan bir uygulamadır. Dolayısıyla işlem sonrasında vücudun herhangi bir biçimde kilo alma gibi bir durumu söz konusu olmamaktadır.

 Liposuction İle Yağ Hücrelerinde Azalma Ne Kadar Oranda Olur?

Bu uygulama sayesinde, vücuttaki yağ hücrelerinde yaklaşık yüzde 70 kadar bir azalma söz konusu olabilmektedir.

 Liposuction Yağ Alma İşlemleri Kalıcı Mıdır?

Yağ alma işlemi ömür boyu kalıcılığa sahip olan bir uygulamadır. Fakat uygulamayı yaptıran kişiler sağlıksız beslenmeye devam ettiklerinde, tekrar fazla kilo alma gibi bir durum ne yazık ki söz konusu olabilmektedir. Yani kısaca uygulamanın daha kalıcı olması isteniyorsa, sağlıklı yaşama önem verilmelidir.

 Liposuction Yağ Alma İşleminde Ne Kadar Boyutlarda Delikler Açılıyor?

Bu işlem kişiden kişiye değişim gösterebilir. Aynı zamanda işlemin yapılacağı bölgeyle de bağlantılıdır. Ancak genellikle bölgede göz önünde bulundurulursa, 2 mm, 3 mm, 4 mm gibi boyutlarda delikler açılabilmektedir.

 Liposuction Yağ Alma İşleminden Ne Kadar Sonra Spor Yapılabilir?

Liposuction yağ alma işlemleri yaklaşık 2 ay sonrasında tamamıyla iyileşme göstermektedir. Fakat sporla ilgilenme gibi bir durum söz konusuysa ya da spor yapmak isteniyorsa, 20 gün sonrasında başlanabilir.

 Tek Bir Seansla Liposuction Yağ Alma İşlemleri Birkaç Bölgeye Yapılabilir?

Yağ alma işlemleri genellikle kişinin hangi bölgelerinde bölgesel yağlanmaların olmasına bağlı olarak uygulanmaktadır. İşte hedef kişinin fazla yağları olduğundan dolayı, birkaç bölgeye aynı seansla uygulama yapılabilmektedir.

 Liposuction Yağ Alma İşlemi Vücuttaki Asimetrik Bölgeleri Düzeltebilir Mi?

Bu sorunun cevabı her asimetri bölgeyi düzeltmek için yapılamaz. Ancak muayene sonrasında gerekli bölgeler olursa uygulanma ihtimali bulunmaktadır.

 Liposuction İşlemi Zararlı mıdır?

Bu işlem diğer medikal işleme göre çok daha az zararlı olan bir işlemdir. Nitekim uygulama esnasında ve sonrasında belirgin olan yan etkileri bulunmamaktadır.

 Liposuction İşleminde Risk Var Mı?

Aslında birçok anestezi işlemi yapılan işlemde belli başlı riskler bulunmaktadır. Liposuction  işlemleri de anestezi uygulanarak yapıldığı için bazı riskler ihtiva eder. Kısaca emboli ve kanama gibi bazı riskler, liposuction işleminde bulunan riskler arasında yer alır.

 Yağ Alma İşlemi İstenirse Tekrarlanabilir Mi?

Yağ alma işlemleri son derece başarılı sonuçlar veren işlemlerin başında yer almaktadır. Fakat bazı durumlarda yeterli olmaması söz konusu olabilmektedir. Yani bir kişi bu işlemi yaptırdıktan sonra tekrar fazla kilo sorunu yaşayabilir. İşte bu nedenle kişinin isteğine bağlı olarak, liposuction işlemi tekrarlanabilir.

 Liposuction İşleminden Sonra İz Kalma Gibi Bir Durum Söz Konusu Olur Mu?

Liposuction yağ alma işleminde küçük çaplı bazı izlerin kalması söz konusu olabilmektedir. Ancak bu oluşan izler çok kısa bir süre sonrasında kendiliğinden geçmektedir. Yani kısa süre sonra rahat bir biçimde deri rengini almaktadır.

Liposuction Yağ Alma İşleminden Sonra His Kayıpları Oluşur Mu?

Bütün anestezi işlemlerinde belli oranlarda his kayıpları olmaktadır. Liposuction  işleminde anestezi kullanıldığı için işlemden yaklaşık 2 saat sonrasına kadar da geçici his kayıpları yaşanabilmektedir. Fakat bu durum kalıcı bir his kaybı olmamakla birlikte, endişe edilecek bir durum da değildir.

 Liposuction İşleminde Sonrası Ek Tedaviye İhtiyaç Duyulur Mu?

Liposuction  işlemlerinden sonra herhangi bir ek tedavi durumu söz konusudur. Fakat hasta sağlığı açısından önem arz edebilecek bazı önermeler yapılabilir. Bunlar masaj tedavisi ya da LPG tedavisi olabilir.

 Liposuction Her Mevsimde Yaptırılabilir Mi?

Bu işlem istenen her mevsimde yapılabilmektedir. Ancak işlemden sonrasında korse kullanımı gerekli olduğu için sıcak havalarda yapılması pek önerilmemektedir. Tabi bu durum tamamen hastanın insiyatifinde olan bir durumdur. Hasta isterse yaz ayında da kolayca yaptırabilir.

 Liposuction İşleminde Herhangi Bir Yaş Sınırı Bulunuyor Mu?

Lipsuction işleminde herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Ancak bu işlemi yaptıracak olan kişilerin ciltlerindeki elastikiyet sorunu olmaması önemli bir noktadır.

 Liposuction Yağ Alma İşlemi Sonrasında Ne Zaman Banyo Yapılabilir?

Aslında birçok operasyondan hemen sonrasında banyo yapılması önerilmez. Bu nedenle liposuction işleminden hemen sonrasında banyo yapılması önerilmez. Banyo yapılabilmesi için en az 1 gün beklemek daha yerinde olacaktır.

 Liposuction İşlemini Yaptırdığımız Dışarıdan Çok Belli Oluyor Mu?

Bilindiği gibi liposuction işlemleri yapılmadan önce vücut oranları korunmaya çalışılmaktadır. İşte bundan dolayı, hastanın liposuction işlemi yaptırdığı dışarıdan belli olmamaktadır.

 Liposuction İşleminde Hekim Önemli Midir?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi yağ alma işleminde de cerrahın önemi son derece yüksektir. Nitekim liposuction işlemini yapan cerrahın profesyonel olmaması durumunda, bazı ciddi tehlikeler söz konusu olabilir. Kliniğimiz bu anlamda sizlere en iyi cerrahlar ile hizmet vermektedir. Gönül rahatlığıyla bu işlem için bizi tercih edebilirsiniz.

 Liposuction İşlemi Avantajlı Mıdır?

Liposuction işleminin en büyük avantajı diğer yağ alma işlemlerine göre çok daha uygun fiyatlı olmasıdır. Bunun yanında ağrısız olması da işlemi avantajlı yapmaktadır.