Vaser Hi-Def Liposuction Tanıyalım.

Vaser Hi-Def Liposuction; Daha çekici ve kaslı bir vücuda sahip olmak için düzenli olarak spor yapılsa bile istenilen görüntü sağlanamayabilir. Kas olukları ve kas geçişlerinin çok daha belirgin olmasını isteyen erkekler ve kadınlar bu görüntü elde edemediğinde sporu bile bırakabiliyor. Gelişen teknoloji medikal estetik teknikleri ile bu durumda olan kişilerin sorunları çözülebiliyor. Bu teknikler arasında yer alan vaser hi- def içerisinde vaser hi- def liposculpture uygulaması bulunuyor. Bu uygulama vaser liposuction yöntemleri arasında yer alıyor. Vücudundaki kas yapılarının daha belirgin olmasını isteyen erkekler ve kadınlar tarafından bu uygulama tercih edilmektedir.

Vaser Hi- Def Nedir?

Vaser hi- def işlemi vaser liposuction cihazı kullanılarak 3 boyutlu olarak yapılmaktadır. İnsanın vücudunu şekillendirmek amacı ile heykelin şekillendirilmesi şeklinde bu uygulama yapılır. Hastanın topografik fiziksel özellikleri bütün olarak değerlendirilmektedir. Klasik liposcuction uygulamasından her yönü ile çok farklıdır. Bu uygulama ideal kilosunda olan atletik ve sıkı vücut yapısına sahip kişilere uygulanıyor. Daha çok vücut geliştirme sporu ile ilgilenen ve spor yaşantısı olan bireylerin istedikleri vücut görüntüsünü elde edebilmek için yapılan basit müdahaleler olarak bu uygulamalar daha net bir şekilde tanımlanabilir. Kimi zaman kas görünümü olan bu uygulamalar, kimi zaman sadece gölgelendirme amacı ile uygulanmaktadır. Vücutta yer alan kas olukları ve kenarları kas çizgileri ve gölgeleri ile daha belirgin bir duruş kazanır. Spora devam eden bireyler bu uygulamalar ile de istedikleri vücut görünümüne sahip olabilirler.

Vaser Hi-Def Liposuction ‘in Normal Yağ Aldırma İşlemlerinden Farkı Nedir?

Bölgesel zayıflama yöntemi olarak kullanılan liposuction yıllardan bu yana kullanılıyor. Bacak, basen ve bel gibi bölgelerde yağ aldırma daha fazla kullanılıyordu. Egzersiz ve diyet ile atılmayan yağların alınması vaser hi- def ile alınabilir. Bunun yanında sıkılaştırma sağlanabilir. Bu uygulamalara estetik katan vaser hi- def yöntemi ile vücudunuzun daha çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Vücudun belirli bölgelerinde estetik vurguların artırılması daha atletik bir vücut oluşturur. Uygun bölgelerde çizgiler ve oluklar oluşturulması için teknolojiyi kullanmak tecrübeli uzmanlar gerektirmektedir.

Vaser Hi- Def İşleminin Amacı Nedir?

Vaser cihazı ile üç boyutlu olarak yapılan bu işlemde kas bölgeleri daha belirgin hale getiriliyor. Güzel bir vücut dendiğinde dümdüz basenler, ince bil bel, düz bir karın olarak tanımlanmaz. Güzel bir vücut için gerekli yerlerde kıvrımların ve gölgelerin olması gereklidir. Erkeklerde liposuction işlemler estetik olarak hoş sonuçlar vermiyor. Halbuki Vaser Hi- Def işlemi erkeklerde karın bölgesinde baklava dilimi kaslar oluşturabilir. Hatta göğüs bölgesinde kaslar ortaya çıkabilir. Klasik olarak yağ fazlalıklarını almak yerine heykel yapar gibi vücudun belirli noktalarına kaslar ve gölgeler yapmak çok daha ideal bir vücut yapısına sahip olmanıza imkan verecektir. Kadınlarda kaslar ve gölgelerin yeri farklı olsa da amaçları aynıdır. Kontur bozuklukları bu operasyon sonrasında düzeltilir. Daha zayıf bir vücut yerine klasik tabirler daha atletik ve güzel bir görünüm elde edilir.

Vaser Hi- Def işlemi Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

 •  * Tek seans içinde birkaç farklı bölgeye Vaser Hi- Def işlemi uygulanabilir
 •  * Bu yöntemle alınan yağlar popo ya da mem büyütme operasyonlarında da kullanılabilir.
 •  * Vaser Hi- Def işlemi vücudu inceltmek değil şekillendirmek için yapılır.
 •  * Bu uygulamada kişinin kendi vücudundan alınan yağlar kullanılmakta, bu nedenle herhangi bir alerjik durum oluşmayacaktır.
 •  * Bu işlemde hafif ağrı oluşabilir, ancak ağrı kesici ilaçlar ile giderilir.
 •  * Vaser Hi- Def işlemi FGA tarafından onaylanan güvenli bir uygulamadır.
 •  * Uygulamanın herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.
 •  * Hijyenik ortamlarda, alanında tecrübeli hekimler tarafından yapılan Vaser Hi- Def işleminde enfeksiyon oluşma ihtimali bulunmuyor.
 •  * İşlem sırasında kesi uygulanmadığından Vaser Hi- Def işlemi sonrasında iz kalması söz konusu değildir.

Vaser Hi-Def Uygulanabilen Bölgeler

Vaser Hi-Def Liposuction, Hem erkekler hem de kadınlar bu uygulamadan faydalanabiliyor. Bu işlemin en çok kullanıldığı bölgeler bel bölgesi, karın ve kollardır. Bunların yanında bacaklarda ve sırt kısmında da vaser hi- def işlemi uygulanabilir. Erkeklerde bacaklarda, karın, bel ve göğüs bölgesinde kas görünümü kazandırmak amacı ile bu işlem uygulanıyor. Daha çok spor çalışmaları ile kaslanmış bölgelerde daha net bir kas görünümü elde etmek için bu uygulamaya başvuruluyor. Az da olsa omuz gibi bölgeler içinde bu uygulama kullanılabiliyor.

Vaser Hi-Def Fiyatları

Vaser hi- def uygulaması için net bir fiyat bilgisi verilemez. Fiyatın belirlenmesinde;

 • vücudun hangi bölgesinde uygulama yapılması istendiği
 • İstenen görüntü için kaç seans uygulamanın gerekli olduğu gibi kriterlere göre fiyat değişebilir. Ayrıca uygulama öncesinde vücut bölgesinin durumu ve yapılacak uygulamanın seans sayıları da fiyat konusunda oldukça belirleyici olacak kriterlerdir.

Uygulama Sonrasında İyileşme Süreci

İyileşme süreci Vaser hi- def uygulaması sonrasında oldukça konforludur. Hatta uygulamanın hemen ardından günlük hayata dönülebilir. İşlem çok basit bir seviyede gerçekleştirilir. BU nedenle klinik istirahati gerektirmez. Ancak hastanın bir hafta evde dinlenmesi önerilmektedir. Vaser Hi-Def Liposuction ,Hasta hafif günlük aktiviteler dışında dinlenme sürecinde olması gereklidir.

Vaser Hi-Def Liposculpture Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde hasta muayene edilir. Hastanın vücudunda yağ fazlalığı olan kısımlar tespit edilir. İşaretlerle belirlenir. Uygulama yapılması gereken vücut bölgeleri de işaretlenir. Uygulama yapılacak kısımlara özel solisyonlar sürülür. Bu şekilde uygulama kısımları yapılacak işleme hazır hale gelir. Kullanılan bu özel solüsyon deri altındaki yağ dokularını ayrıştırır. Ultrasonik problar kullanılarak uygulama yapılacak kısımdaki yağlar eritilmektedir. Eritilen bu yağlar vücuttan alındıktan sonra enjeksiyon kullanılarak istenen bölgeye enjekte edilir. Bu şekilde kaslı bir görünüm elde edilir. Yağlar alınmadan önce eritildiği için uygulama yapılan alanlarda pürüzlü ve dalgalı bir görünüm oluşmasının önüne geçilmiş olur. İşlem sırasında ağrı ya da acı hissi olmaz. Uygulama yapılacak bölgede lokal ya da sedasyon anestezi ile uyuşturulmaktadır.

Vaser Hi-Def İçin Kimler Uygun?

Herkes için uygun bir medikal estetik işlemi olmayan vaser hi- def işlemi için vücudunuzun ideal durumda olması gereklidir. Bu uygulama için spor ve diyet yapan bireyler uzun müddet bu çalışmalara devam ettiği halde istediği görünümü elde edemiyor ise bu tedavi yöntemine başvurabilir. Özellikle vücut kitle endeksi 30’un altında olan bireyler için bu uygulama idealdir. Aynı zamanda deri kalitesinin de makul bir düzeyde olması önemlidir. Bu unsurlardan birinin olmaması uygulama sonrasındaki başarının yüzde 100 olmasının önüne geçer. 45 ile 50 yaş sonrasında vaser hi- def uygulaması önerilmiyor. Buradaki ana neden ise ilerleyen yaş ile birlikte cilt kalitesinin düşmesidir. Bu da istenen sonucun elde edilmesini güçleştiriyor. Cildinde çatlaklar bulunan kişiler için bu uygulama tavsiye edilmez.

Vaser Hi- Def Te Göğüs Kası Görüntüsü ya da Yuvarlak Kalça Nasıl Yapılıyor?

Vaser Hi-Def Liposuction yönteminin en önemli özelliği yağ hücrelerinin canlı olarak elde edilmesidir. Bu hücreler gerekirse bu yöntem ile kullanılabiliyor. Kalça ve göğüs bölgesinde de yağın fazla olduğu yerlerden alınarak transfer işlemi gerçekleştirilir.

Vaser Hi-Def Liposuction Avantajları

Vücudu şekillendirmek için uygulanan en iyi tekniklerden biri vaser hi- def tekniğidir. Bu tekniğin sağladığı en önemli avantaj vücuda kesi uygulanmadan şekillendirme işleminin yapılmasıdır. İşlem sadece yağları hedef alır. İşlemde sadece yağların kullanılması vücudun sinir, damar ve bağ dokularına da herhangi bir zararı olmaz. Bu sonuçları da güvenli bir teknik olduğunu gösteriyor. Uygulamada kullanılmak üzere alınan yağlar vücudun uygun alanlarında yağ enjeksiyonu işlemlerinde kullanılabilir. Hastaya aynı seans içinde hem vaser hi- def işlemini hem de şakaklara yağ dolgusu işlemi yapılabilir. Hastalar şikayetçi oldukça vücut görünümlerinden tek bir seans içinde kurtulma imkanı elde edebilir.

Vaser Hi-Def Liposuction Sonrası

Vücudun hangi bölgelerinde, ne oranda uygulama yapılacağına bağlı olsa da genel olarak seanslar 2- 4 saat arasında tamamlanır. İşlem sonrasında 3- 4 gün aralığında hafif ağrılar olabilir. İşlemden sonra 3 hafta boyunca özel bir korse kullanımı da önerilmektedir. İşlem sonrasında dikiş ya da kesi olmaz. Bu nedenle pansuman gibi işlemlere gerek olmaz. Hastalar hekim tarafından belirtilen sürelerde dinlenmeleri önemlidir. Kişisel hijyene dikkat etmeleri de tedavi sonrasındaki süreç için ihmal edilmemesi gereken bir kriter olacaktır. Vücut estetiği açısından iyi bir uygulamadır.

İstenilir ise 10. Gün sonunda egzersizlere başlanabiliyor. Sonuçlar hemen görülür. Ödemlerin gelişmesi sonucunda ise en son görüntü postoperatif 2-3 ay sonra görülür. İşlem sonrasında spora devam ettiğinizde karın kaslarınız daha belirgin hale gelir. Sporu tamamen bırakmanız durumunda ise kaslarınız daha az belirgin olur. Ancak kaslarınız hep orda kalacaktır.

Vaser Hi-Def Liposuction Tedavisi ile İlgili Merak Edilenler

 •  * Vaser Hi- Def işleminden iki hafta sonra spor hayatına geri dönülebilir.
 •  * Aşırı kilo alınmaması durumunda vaser hi- def işlemi kalıcıdır
 •  * 10 kilo ve üzerinde kilo alımı olduğunda vaser hi- def işleminde yapılan şekil bozulabilir.
 •  * Yılın her mevsiminde vaser hi- def işlemi yapılabilir.
 •  * Meme dikleştirme, yağ enjeksiyonu ve farklı pek işlem ile kombine olarak vader hi- def işlemi yapılabilir.
 •  * Çok zayıf olanlara bu uygulama önerilmiyor.
 •  * 18- 50 yaş arasında Vaser Hi- Def işlemi uygundur.
 •  * Vaser Hi- Def işlemi tüm vücut için uygulanabilir. Sadece istenilen uygulama bölgelerine göre seans sayısı değişebilir.
 •  * Daha önce liposuction yaptıranlarda Vaser Hi- Def işlemini herhangi bir olumsuzluk olmadan yaptırabilir.
 •  * Kas dokusuna müdahale olmadığı için Vaser Hi- Def işlemi sonrasında kaslarda erime olmaz.
 •  * Vaser Hi- Def işlemi yağ dokusunu kasa çevirmez.
 •  * Hastanın talepleri öncelikli olmakla beraber Vaser Hi- Def işleminde vücut şekline hasta ve hekim ortak bir şekilde karar vermelidir.
 •  * Vaser Hi- Def işleminden geri dönüşümlüdür. Kişi sonucu beğenmez ise liposuction yöntemi ile yağlar geri alınır.
 •  * Vaser Hi- Def işleminden sonra vücutta ödeme oluşmasını engellemek amacı ile korse kullanılır.
 •  * Vaser Hi- Def yöntemi ile bel inceltilebilir.
 •  * Çoğu zaman gerek olmasa da Vaser Hi- Def işlemi tekrarlanabilir.
 •  * Vaser Hi- Def yöntemi atletik görünümü bozmaz. Tam tersine daha atletik bir görüntü elde etmek amacı ile uygulanır.

Neden Vaser Hi-Def ‘i tercih etmeliyim?

 • Güvenli: Vücuttan alınan yağ bu yöntem ile uzaklaştırılır. Vaser Hi- Def yöntemi ile yağ tabakasının alınmasında herhangi bir sinir ve doku zararı oluşturmaz.
 • Daha Hızlı İyileşme: İşlemi yaptıran hastalarda ağrı ve morarma oranı minimumdur. 4 ile 7 gün içinde normal hayata dönüş sağlanabilir. Klasik liposuction’a göre çok daha az yan etkisi bulunmaktadır.
 • Doğal, Pürüzsüz Sonuçlar: Ciltte çökmeler olmaz. Pürüz oluşumu operasyonlar sonrasında görülmez.
 • Kalıcı: Yağ hücreleri kalıcı olarak tamamen vücuttan ayrıştırılır.
 • Doğrudan Şekillenme: Hastalar belirgin ve anında vücutlarında yaşayan değişimleri görebilir.