Göz Kapağı Estetigi

Göz Kapağı Estetiği göz kapağının estetiğindeki amaç kişinin daha dolgun ve iri bakışlara sahip olması amaçlanır. Bunun yanında göz kapaklarında herhangi bir sebepten dolayı oluşan kırışıklıkları gidermek de hedefler arasındadır. Bu iki şeyin yapılabilmesi için de üst ve alt göz torbalarında bulunan, fazlalık olarak göze çarpan deri alınmaktadır. Bu sayede gözlerde oluşan yaşlanma etkileri de tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Göz kapakları estetiğinin yanında ayrıca; kaş kaldırması, yüz estetikleri, oluşan kırışıklıklara enjeksiyon yapma, elmacık kemiklerini slikon ile belirginleştirme, botoks uygulaması ve lazer tedavileri yapılabilmektedir. Göz kapak estetiği ile beraber yapılan tüm bu estetiklerin ana amacı yüzün daha genç görünmesi amacıyla yapılırlar.

Göz Kapakları Estetiği Tam Olarak Nedir?

İnsanda yaşlanmanın ilk belirtilerin olduğu yer bilindiği üzere göz kapakları ve göz çevreleridir. Bu etkilerin görünme yaşları genellikle orta yaş ve sonrasındadır. Fakat bazı genetik durumlarda henüz genç yaşlarda bile bu sorunların çıkmasına neden olabilmektedir. Bu göz kapaklarındaki kırışıklıklar da genç ya da orta yaşta olan kişileri, olduğundan çok daha fazla yaşlı göstermektedir. Gözlerdeki oluşan bu kırışıklıklar nedeniyle, genç görünüm ve bakışlarda olan tüm canlılık da ortadan kalkar. İşte göz kapakları estetikleri de oluşan sarkmaları, gözlerdeki kırışıklıkları, gözlerdeki torbalanmaları, şişlikleri, gevşemeleri giderme amacıyla uygulanan estetik uygulamalardır. Bu işlemlerin bilinen herhangi bir riski bulunmadığı gibi, sonuçları da son derece olumlu olmaktadır. Bu estetik uygulamalara gençleştirme operasyonu da denebilir. Bunun yanında göz kapakları estetiği uygulanan kişinin bunu saklamasına gerek kalmadan yaşamına devam edebilir. Daha genç ve mükemmel bir görünüme sahip oldukları için de kendilerini çok iyi hissetmektedirler.

Göz Kapağı Estetikleri Nasıl Yapılır?

Göz kapakları estetik uygulaması; lokal anestezi ya da genel anestezi işlemi yapılarak uygulanmaktadır. Operasyon genellikle 1 ile 2 saat arasında bitirilir. İşlemde alt ve üst göz kapaklarının kirpiklerinin tam olarak altları çizgi halinde kesilmektedir. Bu işlemle buradaki kas doku sorunları da giderilmeye çalışılır. Bağ dokuları da onarılmaktadır. Buradaki gevşemeler ve sarkma oluşumları giderilmektedir. Yapılan dikişlerden sonra da işlem gören taraf genelde pansuman suyuyla temizlenir. Başka bir madde kullanılarak da bu hijyen işlemi yapılabilir. Bu estetik operasyon yine diğer yüz estetiği operasyonları gibi önemli olup yüzünüzün şekline ve özelliklerine göre yapılmalıdır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır? Gözlerdeki oluşan deri fazlalıkları kesi işlemi yapılarak kolayca ortadan kaldırılır. Eğer bulunursa gözün görünümünü etkileyecek başka nedenler de operasyon ile kaldırılmaktadır.

Göz Kapak Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Tıpkı diğer estetik işlemlerinde olduğu gibi, göz kapakları estetikleri de orta yaş sonrasında, gençleştirmeye yönelik olarak yapılan bir işlemdir. Bu yaş sınırı genellikle 35 ile 70 arasında değişmektedir. Şayet göz kapaklarında oluşan sorunlar doğumdan gelmişse, doktor kararı da alınarak çocukluk döneminde de yapılabilir. Tabi çocuklarda yapılacak işlem biraz daha dikkatle yapılmaktadır. Çocuklarda göz kapaklarının düşüklüğü az da olsa, uzmanlar tarafında okul çağından önce yapılması da önerilmektedir. Genetik bir biçimde gençlik çağında da göz kapaklarında kırışıklıklar ve diğer problemler meydana geldiğinde de bu estetiğin yapılması önerilmektedir.

Göz Kapağı Estetikleri Nelerden Etkilenir?

Kişilerde öncelikli olarak alkol ve sigara alışkanlıkları bulunduğu halde göz kapağı uygulaması bundan etkilenebilmektedir. Bunun yanında genetik olan faktörlerin bulunması ya da yer çekimi olduğunda da göz kapağına yapılan uygulama olumsuz anlamda etkilenebilmektedir. Bu nedenle göz kapaklarından estetik olan kişilerin pür dikkat olması önem arz etmektedir.

Göz Kapaklarındaki Sorunlar Nasıl Başlıyor?

İnsanlarda yaşın da ilerlemesiyle beraber genellikle üst göz kapağı sarkmaya ve gözün üzerine doğru eğilim göstermeye başlar. Bu gevşeklik ile beraber göz kapağı bir şekilde gözün üzerine düşmeye başlar. Elbette yaşlılık etkisi sadece bununla sınırlı olmaz, kaş çevresinde de derin kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Alt göz kapaklarında ise genellikle yağlanmadan ötürü, belirgin bir şekilde torbalar oluşmaktadır. Bununla beraber gözün çevresinde derin bir biçimde kaz ayağı denilen çizgiler meydana gelmeye başlar. Tabi bu oluşumlarda kişilerin cilt yapısı ve fiziki özellikleri de büyük oranda etkili olmaktadır. Nitekim kişilerde gülme, üzülme, öfke gibi sorunlardan ötürü, bir zaman sonra belirgin bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Bu kişisel problemlerin çoğuda genellikle üst ve alt göz kapaklarını şiddetli bir biçimde etkilemektedir. Hatta göz kapakları estetiği yapıldığında bile bu durumlardan ötürü bazen göz kapakları tekrar etkilenerek sorunlar ortaya çıkarmaktadır.

Doğuştan Gelen Göz Kapakları Düşüklüğü

Şayet göz kapaklarındaki düşüklükler doğuştan geliyorsa, zaman kaybı yapmadan bir an önce müdahaleye başlanması önemlidir. Şayet bu göz kapaklarındaki sarkıklık için geç kalınırsa, ilerleyen yıllarda körlüğe kadar yol açan birden fazla problemin ortaya çıkmasını tetikleyebilir. Kısacası göz sağlığının bozulması son derece yüksektir. Bu doğuştan olarak gelen göz kapaklarındaki düşüklükler, göz kapağındaki fazlalık şeklinde olan kaslar ver deriler alınarak giderilmeye çalışılır.

Göz Kapakları Estetiği Başka Hangi Uygulamalarla Yapılabilir?

Göz kapağı estetiği yapıldığı esnada diğer başka estetik işlemleri de bununla birlikte başarılı bir biçimde yapılabilmektedir. Göz kapakları estetiği uygulaması yapıldığı esnada, daha genç ve diri bir görünüm kazanılması için alın ve şakaklarda germe işlemleri, elmacık kemiğinde belirginlik işlemi de yapılabilmektedir. Bununla birlikte gözün çevresinde meydana gelen kaz ayakları biçimindeki kırışıklıklar da giderilebilmektedir. Kısacası kişi istediği halde göz kapağı estetiği sırasında, farklı estetik işlemleri de kolayca yapılabilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiğinde Planlama

Göz kapağı estetiği yapılmadan önce hastaya bir muayene işlemi yapılır. Bu muayene işleminde; üst ve alt gözlerdeki fazlalıklar, derilerin fazlalığı, kas dokularında meydana gelen bozulmalar belirlenerek buna göre bir uygulama planı yapılır. Bu plan işleme konulmadan önce ayrıca hastada bir göz tansiyonu bulunursa doktor buna göre karar alabilir. Aynı şekilde hastada herhangi bir rahatsızlık bulunursa, bu hastalıklar yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı gibi problemler olabilir, işlem yine doktorun planlamasına göre yapılır.

Göz Kapağı Uygulaması Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Öncelikli olarak göz kapağı estetiği olacak kişilerin kullandıkları tüm ilaçların listesini doktora iletmelidirler. Bunun yanında hastalar, operasyondan en az 10 gün öncesinden kan sulandırıcı ilaçlardan, E vitamini olan yiyeceklerden ve ipuprofen içeren ilaçlardan mutlaka uzak durmaları gerekmektedir. Eğer bunlar yapılmamışsa da mutlaka doktora gerekli olan bilgiler verilmelidir. Aksi halde doktora herhangi bir bildirim yapılmazsa bazı sıkıntıların doğmasını tetikleyebilir.

– Ayrıca aynı biçimde uygulama yapılmadan en az bir hafta öncesinde günde üç sefer olmak üzere bir C vitamini ilacı da alınmalıdır. Bu ilacın alınması neticesinde operasyondan sonra iyileşme süresi çok daha kısa bir biçimde olacaktır. Nitekim bu operasyonu geçiren hastaların C vitamini kullanıp kullanmama arasında birçok farkın olduğunu söylemektedirler.

– Bunun dışında operasyon öncesinden hastaların mutlaka sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklarını bir süre bırakmaları gerekmektedir. Çünkü bu tür alışkanlıklar genellikle kan akışındaki hızı olumsuz anlamda etkilemektedir. Buna göre ameliyatın başarısız olmasının yanında, ayrıca iyileşme süreleri de hiç tahmin edilemeyecek kadar uzamaktadır. Ayrıca bu tür alışkanlıklar olduğunda, uygulama öncesinde yapılacak olan anestezi de olumsuz bakımdan etkilenme riskine sahiptir.

Göz Kapağı Estetik Uygulaması Öncesinde Diğer Hususlar

Göz Kapağı Estetik Uygulaması Öncesinde Diğer Hususlar

– Eğer hastaların gebelik durumları ya da emzirme gibi bir durumları olursa hastaya yapılacak olan işlemler bir başka döneme ertelenebilir. Nitekim özellikle gebe olan kişilerde bu operasyonun bazı zararları olabilmektedir. Aynı biçimde emzirme döneminde de bazı ilaç kullanımları hastaları olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden en sağlıklısı, bu dönemlerden sonra uygulamanın yapılmasıdır.

– Uygulama öncesinde doktorun isteği doğrultusunda bazı tetkikler yapılabilir. Bunlar EKG, akciğer ya da karaciğer röntgenleri olabilir. Bu işlemler doktor bilgisi dahilinde yapıldığında operasyonun daha başarılı geçmesi sağlanabilir. Sonuçlar da mutlaka operasyonu yapacak olan doktorla birebir paylaşılmalıdır.

– Ameliyat öncesindeki gece, hastaların yemek yememeleri,operasyon yapılacak olan zamanın sabahında da bunu devam ettirmeleri beklenir. Eğer hasta belirli ilaçlar kullanıyorsa bu ilaçları mümkün olduğu kadar çok az miktarda bir ekmek parçasıyla içmeleri gerekmektedir. Bunun hasta ağlığı açısından büyü bir önem taşıdığını belirtmemiz gerek.

– Operasyon yapacak olan kişilerin kesinlikle ameliyat öncesinde makyaj ve türevi olan maddleri kullanmamaları hasta sağlığı açısından son derece önem arz eder.

Makyaj ve Parfümden Uzak Durulmalı

– Bunun yanında parfüm ve buna benzer olan kişisel bakım ürünlerinin de operasyondan önce kullanılmaması hasta sağlığını olumlu etkileyen faktörler arasındadır. Tüm bunlarla beraber bu uygulama öncesindeki işlemlere uyulursa hastanın ameliyatı başarılı geçecektir. Ayrıca ameliyat sonrasındaki iyileşme süreleri de bu sayede son derece hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Hastaların bu uyarıları dikkate almaları kendi sağlıkları için önem arz eder. Ayrıca operasyon öncesinde yaşanan herhangi bir sıkıntının ve kendini iyi hissetmeme durumlarının mutlaka doktora iletilmelidir. Yani hasta o gün kendini ameliyata herhangi bir nedenden dolayı hazır hissetmese bile mutlaka bunu doktora söylemesi gerekmektedir. Bundan sonraki tüm aşamalar ise tümüyle doktorun kontrolü altına bırakılması gerekmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında Ne Oluyor?

Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında, özellikle de anestezinin etkileri geçtiği zaman hastaların bazı hafif acıları hissetmeleri son derece doğaldır. Eğer uygun bulunursa bazı ağrı kesiciler içilerek durum kontrol altına alınabilir. Ayrıca operasyondan sonra hastaların kesinlikle göz çevrelerine dokunmamaları ve gözlerini ovuşturmamaları beklenmektedir. Göz ovuşturma süreci en az iki gün boyunca yapılmamalıdır. Gözlere yapılacak olan pansumanlar da yaklaşık olarak 5 gün sonrasında çıkarılacaktır. Hastaların mutlaka yatış pozisyonlarını iyi belirlemeleri gerekir. Özellikle göze zarar verebilecek olan yatış pozisyonlarından uzak durulması önem arz etmektedir. Bunun yanında operasyonun ikinci gününde buz tampon uygulaması istenirse yapılabilir. Bu uygulama neticesinde iyileşme süreleri de kısalmaktadır.

Operasyondan Sonra Gözleri Yoracak Aktivitelerden Uzak DurulmalıOperasyondan Sonra Gözleri Yoracak Aktivitelerden Uzak Durulmalı

Ayrıca gözlerde oluşabilecek olan hafif kanlanmadan korkulmaması, bu kanlanmanın da enfeksiyon riskini azaltacağı da bilinmesi gereken hususlar arasındadır. Hastaların yaklaşık 2 gün süre içerisinde kitap, dergi, gazete okumamaları, mümkün olduğu kadar göze zarar verebilecek telefon ve bilgisayarlardan kaçınmalıdır. Operasyon geçiren hastanın bir hafta kadar süre içerisinde araç kullanmaması da gerekiyor. Bunun nedeni ise gözlerin araç kullanmadan zorlanma olasılığının bulunmasıdır. Bu süreç içerisinde hastaların mutlaka güneş ışınlarından ve diğer ışıklardan gözlerini korumaları da önemli bir noktadır. Gözlerin korunması için kaliteli bir güneş gözlüğünün kullanılması bu açıdan fayda sağlamaktadır. Eğer operasyon geçiren hastalar lens kullanıyorsa mutlaka bir hafta süreyle işlemi ertelemeleri gerekir. Bu tür uyarılar dikkate alındığında ise hem iyileşme süreleri kısalacak hem de hastanın göz sağlığı da korunmuş olacaktır. Hastaların bu açıdan dikkatli olmaları, bunlara uymaları beklenir.

Göz Kapağı Estetiğinde Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Gözlerdeki oluşan deri fazlalıkları kesi işlemi yapılarak kolayca ortadan kaldırılır. Eğer bulunursa gözün görünümünü etkileyecek başka nedenler de operasyon ile kaldırılmaktadır.

Göz Kapağı Operasyonu İz Bırakıyor Mu?

Operasyonda göz kapaklarının katlanma olan yerlerinde kesi işlemi uygulanmaktadır. Elbette operasyon yapıldığı için de hafif bir iz oluşması söz konusudur. Fakat bu iz bir süre sonra tekrar ten izini alarak iyileşir. Ayrıca bu küçük izler göz açık olduğundan herhangi bir görüntü bozukluğuna neden olmamaktadır. Operasyonun bunun dışında herhangi bir riski bulunmamaktadır.

Uygulamada Kullanılan Dikişler Ne Zaman Alınırlar?

Hastanın dokuda iyileşme bakımından bir sorun yaşamadığı halde dikişler genellikle beşinci günde çıkarılmaktadır. Bu durum hastanın dokularının iyileşme sürecine göre iki gün uzaması söz konusu olabilir.

Göz Kapağı Estetiği Ağrılı Bir İşlem Mi?Göz Kapağı Estetiği Ağrılı Bir İşlem Mi?

Operasyon öncesinde lokal anestezi uygulandığı için herhangi bir acı hissedilmesi söz konusu olmaz. Operasyondan sonra ise bazı acıların hissedilmesi son derece doğaldı. Bu acılar da ağrı kesici alınarak rahatça kontrol altına alınabilir.

Operasyondan Sonra İstirahat Etmek Gerekiyor Mu?

Tüm işlemlerde olduğu gibi burada da hastanın istirahat etmesi gerekir. Bu istirahat süresinin de bir hafta ile on gün arasında değiştiğini belirtmek gerekir. Nitekim hastanın istirahat etmesi sonucunda herhangi bir rahatsızlığın ve sorunun ortaya çıkmasını engellemektedir.

Göz Kapağı Operasyonu Sonrasında Hastaneden Yatmak Gerekiyor Mu?

Eğer belli bir sorunla karşılaşılmazsa hasta aynı gün içerisinde taburcu edilebilir. Yani hastanın istirahat etmesi için ekstra bir süreyle hastanede yatması gerekmez. Bunun yerine istirahat için ev daha rahat bir konumdadır.

Göz Kapağı Estetik Operasyonu Risk Taşıyor Mu?

Göz kapağı ameliyatı cerrahi bir müdahale olduğu için anestezi işlemleri uygulanmak zorundadır. Aksi halde hasta çok acı hissedebilir. Anestezi dışında ameliyatın herhangi bir riski bulunmadığını da belirtmek gerekiyor.

Estetik Kalıcı Mıdır?

Bu estetik işlemi kalıcı bir işlemdir. Ancak özellikle yaşın ilerlemesiyle beraber bazı eski göz kırışıklıklarının tekrar meydana gelmesi söz konusu olabilmektedir.

Göz Kapağı Operasyonu Tekrar Edilebilir Mi?

Evet. Eğer yıllar sonra tekrar bazı sarkmalar, kırışma, torbalanma gibi bir durum söz konusu olursa eğer, operasyon istenirse tekrar edilebilir. Ayrıca tekrar işleminde herhangi bir riskin olmadığını söyleyebiliriz.

Göz Kapağı Operasyonu Ne Kadar Sürüyor?

Hastanın göz kapağındaki duruma göre süreler değişebilmektedir. Eğer hastada birden fazla problem varsa bu durum değişebilir. Aynı şekilde başka estetik operasyonları da beraberinde yapılacaksa süre daha da uzayabilmektedir. Ancak genel süre 1 saat ile 5 saat arasında değişim göstermektedir.

Göz Kapağı Estetik İşleminde Sonra Herhangi Bir Morluk Olur Mu?

Operasyondan sonra morluk oluşma durumu söz konusu olabilir. Ancak bu morluk yaklaşık olarak on gün sonra bu morluklar tamamen yok olmaktadır. Aynı zamanda günden güne morlukların düşme seviyesi de azalmaktadır.

Operasyonun Tam Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Göz kapağı operasyonunun tam olarak sonuç vermesi yaklaşık bir aylık bir süreyi alabilmektedir. Bu süreç içerisinde belirtilen kurallara uymak da son derece önemlidir.

Göz Kapağı Operasyonuyla Beraber Kaz Ayağı Görüntüleri De Yok Edilebilir Mi?

Göz kapaığı ayrı diğeri işlem ise yüz gerdirme operasyonudur. Yani hasta isterse eğer, göz kapağı estetik uygulaması yapıldığı esnada bu istenmeyen kırışıklıklar da giderilebilmektedir.

Göz Kapağı Operasyonu Göz Yaşlarımıza Zarar Veriyor Mu?

Bu ameliyat esnasında göz yaşı kanallarına herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Bu işlem yapılmadığı için de göz yaşlarında herhangi bir sorun olma durumu söz konusu olmamaktadır.

Göz Kapağı Estetik Operasyonuyla Gen Bir Görünüm Sağlanabilir Mi?

Bilindiği üzere göz altı torbaları, göz kapaklarındaki sarkıklar kişiyi olduğundan çok daha yaşlı göstermektedir. Bu görüntülerin kalkmasıyla birlikte çok daha genç bir görünüm sağlanabilir. Dolayısıyla göz kapağı estetik operasyonuyla çok daha genç bir görünüm sağlanabilir.

Göz Kapağı Estetik Operasyonunda Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Operasyon yapılmadan önce mutlaka hijyen iyi bir biçimde sağlanmalıdır. Ayrıca sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar bırakılmalı, kan sulandıran ilaçlardan mutlaka uzak durulmalıdır. Bunlara uyulması durumunda operasyon esnasında ve sonrasında oluşabilecek sorunlar da ortadan kaldırılabilir.

Göz Kapağı Estetik Operasyonunda Hekimi Seçmek Önemli Midir?

Göz kapağı estetiği son derece önem arz etmektedir. Özellikle vücudun başka bir yerinden doku alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle kendi alanında bilgili ve tecrübeli bir hekim seçimi yapmak çok önemlidir. Nitekim herhangi bir zarar meydana geldiğinde bunu önlemek son derece zor bir süreç olabilir. Bu nedenle hekim seçerken dikkat etmelisiniz.

Göz Kapağı Estetiği Operasyonu Fiyatları Nedir?

Özellikle hastanın göz kapakları durumuna ve başka işlemlerin de yapılıp yapılmamasına bağlı olarak bu işlemin fiyatları da değişim gösterebilir. Yani tamamen hastanın rahatsızlıklarına bağlı olan bir durum olarak belirlenmektedir. Detaylı bir biçimde fiyat isterseniz bizi arayabilirsiniz. Diğer vücut estetiği gibi bir çok alanda uzman ekibimiz ile sizlere hizmet sağlıyoruz.

Göz Kapağı Estetiği Operasyonunu Neden Olmalıyım?

Göz çevreleri yaşın ilerlemesiyle beraber kırışıklıklara en müsait olan bölgeler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla henüz genç ya da orta yaştayken bile kendini belli eden, olduğundan çok daha fazla yaşlı görünme durumları ortaya çıkmaktadır. İşte bu estetik operasyon sayesinde tüm bu sorunlardan kişi kurtulabilir. Bunun yanında çok daha genç bir görünüm ve canlılık elde edilebilir. Doğuştan olan göz kapağı sıkıntılarında da mutlaka doktora başvurulmalı ve zamanında müdahale yapılmalıdır. Erken müdahale yapılmadığı halde ilerleyen zamanlarda körleşmeye kadar ilerleme durumu söz konusudur.