Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği, oması gerekenden büyük kulaklar, kepçe kulak tabiri ile anılmakta ve kepçe kulaklara sahip olanlar, görüntülerinden dolayı kendilerini kötü hissetmektedir. Kepçe kulakların ana sebebi, kulak kıkırdaklarının şeklindeki bozukluklardır. Artık kepçe kulak ameliyatı ile kepçe kulaklar düzeltilmekte ve daha güzel bir görünüm kazanılmaktadır. Çok küçük yaştaki çocuklar bile kepçe kulak ameliyatına girmekte ve herhangi bir riski olmamaktadır. Özellikle küçük çocuklar, kepçe kulaklarından dolayı kendilerini kötü hissetmekte ve ebeveynler bu duruma el atmaktadır.

Duyarlı anne babalar, kepçe kulak ameliyatı için başvurmakta ve anne babalar ile birlikte çocuklarda bu ameliyat hakkında bilgilendirilmektedir. Yenilikçi ve çağdaş şartlar altında kepçe kulak ameliyatına giren kişiler, herhangi bir korkuya kapılmamaktadır. Estetik problemlere yol açan kepçe kulaklar, yaklaşık 1,5 saat sürecek ameliyat ile düzelmektedir. Özgüveni ve öz benliği kepçe kulaklar yüzünden zarar görenler, kepçe kulak ameliyatını bir çözüm yolu olarak görmektedir. Kepçe kulak ameliyatı, üstün teknoloji kullanılarak yapılmaktadır.

Kepçe kulak ameliyatı ile bireyler, kepçe kulaklardan bir ömür kurtulmakta ve kendilerini daha iyi hissetmektedir. Kesin sonuçlar veren ameliyat, endişeye yol açmayacak kadar kolay bir şekilde yapılmaktadır. Ameliyatı sona eren kişilerin hastanede kalmasına gerek yoktur ve aynı gün taburcu edilmektedir. Aynı gün eve çıkan hastaya, ağrıları için ağrı kesici verilmektedir. Fiziksel bir hastalık olmayan kepçe kulak, estetiksel bir problemdir.

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiğinin Yapılması

Kendilerini kötü hissedecek büyüklükte kepçe kulaklara sahip olanlar, psikolojik anlamda zarar görmektedir. Yaşam kalitesini düşüren kulaklara sahip olanlar, okul çağında saçları ile kulaklarını kapatmaya çalışmaktadır. Depresyona yol açan kepçe kulaklardan kurtulmanın en etkili yolu kepçe kulak ameliyatıdır. Özellikle çocuk yaşlarda doktora başvurulması, sosyal travmanın önüne geçmektedir. Ameliyat olan hastalar, yüksek düzeydeki memnuniyetlerini iletmektedir. Kepçe kulak ameliyatı ile fazla dokular alınmaktadır. Yüz estetiğinde önemli bir rol alan kulak estetiği önemlidir. Yüz estetiği için kulak estetiği yapılması gerekir. Tabi kulaklar büyük ise.

Kulakta fazla olan kıkırdak, törpülenmekte ve bu yöntem sayesinde kulak yeni bir şekil almaktadır. Lokal anestezi ile ameliyat olan hastalar, birkaç saat içerisinde kendine gelmekte ve taburcu olmaktadır. Genellikle lokal anestezi tercih edilse de, çocukların çok fazla hareket etmesinden dolayı çocuklar için genel anestezi uygulanmaktadır. Davranışsal ve duygusal problem yaratan kepçe kulaklar, çağımızın teknoloji ile donatılmış ameliyat ortamlarında bir problem olmaktan çıkmıştır. Hastaya uygulanan kepçe kulak ameliyatı, herhangi bir duyu kaybına neden olmamaktadır.

Kepçe kulak ameliyatında, müdahale kulağın dış kısmına uygulanmaktadır. Son derece güvenli olan bu ameliyat, birçok kepçe kulak sahibi için umut ışığı olarak görülmektedir. 6 yaş civarından başlayarak her yaştaki kişiye kepçe kulak ameliyatı uygulanabilmektedir. Genellikle ameliyat için önerilen yaş, okul öncesi yaşı olmakta ve bunun nedeni çocukların lakap takılması gibi olumsuz olaylardan etkilenmemesini sağlamaktır. Her yaşta düzeltilebilen kepçe kulaklar, özgüven eksikliği gibi problemleri sona erdirmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Öncesi Doktorla Görüşme

Kepçe kulakları ile ilgili şikayetleri olanlar ve estetik düşünenler doktorlarımız ile görüşme gerçekleştirerek, yakın temas kurmaktadır. Bu görüşmede eğer estetik kararı alınırsa, hastanın 6 farklı açıdan kulağının fotoğrafı çekilmekte ve muhtemel durum hakkında hasta bilgilendirilmektedir. Estetik ameliyatı gerçekleştikten sonra ameliyat öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflar karşılaştırılmakta ve fark gözle görülmektedir. Estetik ameliyatı için hastaya uygun olacak bir tarih belirlenmekte ve ameliyat gerçekleşmeden bir saat önce hasta, hastanede olması gerekmektedir.

Estetik olacak kişiler, sigara içmeye ara verilmeli ve aspirin tarzında ilaçların kullanımı bir hafta önceden bırakılmalıdır. Kulağın görünen kısımlarına dikiş atılmamakta ve dikiş için kulak arkası tercih edilmektedir. Kalıcı dikişler ile sabitlenen kıkırdak, yapılan doğru şekillendirme ile kepçe kulak görüntüsünü sona erdirmektedir. Dikiş için eriyen dikiş kullanılmakta ve hastanın dikişi aldırması için hastaneye gelmesine gerek olmamaktadır. Lokal anestezi olan hastalar, estetik ameliyatından 4 saat sonraya kadar herhangi bir ağrı veya acı hissetmemektedir.

Geçen 4 saatlik sürenin ardından hasta hafif bir ağrı hissetmekte ama bu ağrı günlük yaşantı için herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Verilen ağrı kesiciler ile kendisini rahatlamış hisseden hastalar, sokağa çıkarak günlük yaşantılarına devam etmektedir. Estetik ameliyatından 4 gün sonra duşa girilmesinde herhangi bir sakınca olmamakta ve hasta kalıcı, kesin sonuçlar almaktadır.

Kepçe Kulak Estetiğinin İyileşme SüreciKepçe Kulak Estetiğinin İyileşme Süreci

Günümüzde kepçe kulaklara sahip olanlar, bilinçli bir şekilde estetiği tercih etmekte ve kulaklarının açılarını düzeltmektedir. Başarılı bir şekilde kepçe kulağı estetiği olan erkekler saçlarını rahat bir şekilde kestirebilecekleri gibi kadınlar da saçlarına istedikleri şekli vermekte ve kulaklarını saklama gereği duymamaktadır. Yaşadıkları sosyal problemler yüzünden kepçe kulak estetiğine yönelenler azımsanmayacak kadar fazladır. Birçok estetik ameliyatı kepçe kulağa uygulanmakta ve uygulanan yöntemler başarılı olmaktadır.

Estetik ameliyattan birkaç gün sonra çıkarılan sargıya pansuman yapılmakta ve sargılar kısa süre içerisinde çıkarılmaktadır. Kendiliğinden eriyen dikişlerin tamamen kaybolması yaklaşık bir hafta zaman almaktadır. Estetiğin ileriki yaşlarda yapılması, hastaya herhangi bir olumsuz etki sağlamamakla birlikte her yaşta başarılı sonuçlar almak mümkündür. Kepçe kulak estetik ameliyatı olanların çevreleri herhangi bir ameliyat geçirdiğini anlayamamakta çünkü görünürde herhangi bir yara izi olmamaktadır.

Yıllardır kepçe kulak estetiği için bekleyenler ve bir türlü cesaret edemeyenler, sağlık alanında gelişen teknolojiden son derece memnundur. Kepçe kulak estetiği ile kesin sonuçlar alınmakta ve hastalara gerçek anlamda konfor sağlamaktadır. Estetik işleminde kulağa uyum sağlayan ve herhangi bir zararı olmayan dikiş ipleri kullanılmaktadır. Hastanın hangi estetik yöntemine uygun olacağının anlaşılması için ön görüşme yapılması gerekmektedir. Ebeveynler çocuklarının ileride herhangi bir problem yaşamaması için daha küçük yaşta kepçe kulak estetiğine karar vermektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Olmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kepçe kulak estetiği olacak hastalar, herhangi bir kaygı veya endişe yaşıyorlarsa kaygılarından doktoruna bahsetmeli ve akıllarına takılan herhangi bir soruyu sormaktan çekinmemelidir. Estetik ameliyatı öncesi genel bilgi alan hastalar, gönül rahatlığı ile ameliyata girmektedir. Doktorlarımız, estetik ameliyatı öncesi hastaya birkaç soru yöneltmekte ve bu sorular genel anlamda güncel sağlık durumu ile ilgili olmaktadır. Hasta geçmişte veya şimdi kullandığı tüm ilaçları doktoruna söylemelidir. Güncel sağlık durumu ile ilgili sorulan sorular ile birlikte gerekirse tahlil de istenmektedir.

Kadınların regl döneminde kepçe kulak estetiği olmasının herhangi bir sakıncası bulunmamakta, yalnız bu dönem ödemden kaynaklı daha fazla şişlik olmaktadır. Estetik ameliyatına girecek hastalar, ameliyattan bir gün önce duşunu almalı ve rahat bir uyku çekmelidir. Kepçe kulak estetiği için hastaneye gelen hastalar, kendileri için ayarlanmış odalarına yerleştirilmekte ve gerekli tahliller için damar yolu açılmaktadır. Cilt kesisi ile başlayan kepçe kulak estetiği, kulak arkası kıvrımından yapılmaktadır.

Uygulanacak olan estetik yöntemi kulağın yapısına göre seçilmekte ve gerekli olduğu takdirde yöntemler tek tek uygulanabilmektedir. Rahatsız edici bir yanı olan kepçe kulaklar, kulak estetiği olmak için yeterli sebeptir. Hastaların kulakları ile ilgili sorun tespit edilmekte ve müdahale ona göre yapılmaktadır. Kimyasal yapıştırıcılar estetik aşamasında kullanılmamakta ve hiçbir doktor da böyle bir tavsiyede bulunmamaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği FiyatlarıKepçe Kulak Estetiği Fiyatları

Doğuştan kaynaklı bir problem olan kepçe kulak için kadın ve erkekler, yoğun bir istek ile estetik için başvurmaktadır. 0 oranında başarı gösteren kepçe kulak estetiği fiyatları net olmamakla birlikte tek kulak veya çift kulak için farklı bir fiyat istenmektedir. Kepçe kulak estetiği için kullanılacak tekniklerin her birinin farklı avantajları ve dezavantajları olmakta, hepsi göz önüne alınarak en uygun teknik tercih edilmektedir. Kepçe kulaklarda problem ne kadar büyükse, estetik ameliyatı da o kadar uzun sürmektedir.

İz bırakmadan yapılan kepçe kulak estetiği sayesinde, hasta kısa süre içerisinde iyileşme göstermektedir. Ertelenmemesi gereken bir estetik ameliyatı olan kepçe kulaklar, her yaşta risksiz bir şekilde yapılabilmektedir. Kepçe kulak problemi yaşayanlar ve aynaya her baktığında kendini kötü hissedenler için kepçe kulak estetiği büyük anlam taşımaktadır. Kişiye özel olarak planlanan kepçe kulak estetiği, farklı fiyatları doğurmaktadır. Yapılan işlemlerin her hasta için farklı olması, fiyatta görülen farklılıkların ana sebebidir.

Geçmişten günümüze kulak estetiği için birçok yeni teknik çıkmakta ve yeni teknikler ile birlikte kulak estetiği daha da başarılı olmaktadır. Genetik etkenlerden dolayı oluşan kepçe kulaklar, ameliyattan sonra asla büyüme göstermemektedir. Dışarıdan bariz bir şekilde fark edilen kepçe kulaklar, günümüzün estetik ameliyat şartları ile bir sorun olarak görülmemektedir.

Kepçe Kulak Estetiğiyle Kulak Doğallığını Sağlama

Yaklaşık %5 oranında görülen kepçe kulak sorunu, estetik ile düzeltilerek doğal bir kulak görünümüne kavuşturulmaktadır. Büyük kulak estetiği ile yüzün bütünlüğü korunmakta ve yeni bir şekilde bozukluğuna sebep olunmamaktadır. Büyük özveri ile gerçekleşen Büyük kulak estetiği, kulak kıkırdaklarına şekillendirme yapılmasıdır. Belirli bir yaşa gelene kadar estetik olma şansı bulamamış kişiler için her yaşta güzel ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Kepçe kulak estetiği olan kişilerin kendilerine güvenleri yerine gelmekte ve psikolojileri düzelmektedir.

Estetik ameliyatından kısa bir süre sonra bile kesin sonuçlar alındığı gözle görülebilmektedir. Kepçe kulak estetiğine küçük yaşta fırsat bulamamış yetişkinler, büyük ilgi göstermektedir. İstenildiği her an yapılabilen kepçe kulak estetiği, hastalara oldukça doğal olan bir görünüm kazandırmaktadır. Görsel anlamda kaygı yaşayanlara bir ümit kapısı olan büyük kulak estetiği, basit bir operasyondan ibarettir. Estetik ameliyatının 6 yaşından sonraki çocuklar ve yetişkinler için herhangi bir riski olmamakla birlikte ortaya çıkan sonuç tatmin edicidir.

Kepçe kulak estetiği olan kulak veya kulaklar birkaç gün hafif bir şekilde ağrısa da, birkaç gün içerisinde ağrı tamamen kesilmektedir. Kepçe kulak estetiğinden sonra ağrıyan kulak şikayetleri için ağrı kesici verilmektedir. Basitçe yapılan kepçe kulak estetiği, kulak arkasından girilerek ve şekillenmemiş kulağa yeniden doğru kıvrım kazandırılmaktadır. Ehil ellerde yapılan büyük kulak estetiği, 0’e yakın orandaki bir başarı ile sonuçlanmaktadır.

Kepçe Kulak Estetiğinin Sağladığı Avantajlar

Çok yüz güldürücü bir estetik ameliyatı olmakla birlikte aslına uygun yapılmaktadır. Saçını kepçe kulaklara sahip olduğu için rahat bir şekilde toplayamayan kadınlar, kepçe kulak estetiğinden sonra saçlarını çok rahat bir şekilde toplayabilmektedir. Günlük yaşama çok rahat katılan kepçe kulak estetiği olanlar, estetik ameliyattan sonra kulaklarına asılmamalı ve kulaklarının durumlarını riske sokmamalıdır. Direktiflere uygun davranan kişiler, başarılı kepçe kulak estetiğinden sonra normal bir kulak görüntüsüne sahip olmaktadır.

En erken 6 yaşında yapılan  kulak estetiği için çocukların kulak gelişiminin tamamlanması beklenmektedir. Kepçe olan kulaklar, kepçe kulak estetiği ile tamamen düzelmektedir. Kıkırdak gelişimi tamamlandıktan sonra 6 yaş civarında kepçe kulak estetiği yapılmaktadır. Kepçe kulak estetiğinden sonra herhangi bir iz kalmamakta ve ömür kalıcı bir sonuç elde edilmektedir. Kepçe kulak estetiği yaptırmak isteyenler için alt limit 6 yaş olsa da, üst bir yaş sınırı yoktur. 60-70 yaşındaki hastalar için bile kulak estetiği uygulanabilmektedir.

Lokal anestezi kulağın arkasından yapılmakta ve kulak tamamen uyuştuğundan dolayı estetik ameliyatı rahat bir şekilde yapılmaktadır. Ebeveynler çocuklarında kepçe kulak problemlerini görürse, çocuk okula başlamadan önce 6 yaş civarındaki çocuklarda, kepçe kulak estetiği halledilmesi gereken bir işlemdir. Estetik ameliyatsız yapılan kepçe kulak müdahaleleri geçici olmakla birlikte kulak kısa süre içerisinde eski halini almaktadır.

Kulak Estetiğinin Gerekli Olduğu DurumlarKulak Estetiğinin Gerekli Olduğu Durumlar

Kişinin rahatsız olabildiği her durum için kepçe kulak estetiği yapılmaktadır. Dışarıya doğru çıkıntılı olan kulaklar, değişik görünümleri ile dikkat çekmektedir. Tıbbi ve basit bir estetik operasyonu ile düzeltilen kepçe kulak estetiği, her kulağı aynı kategoride değerlendirmemektedir. Farklı kategorilerde değerlendirilen kepçe kulakları düzeltme, tama yakın olmaktadır. Estetik ameliyatından sonra yazılan ilaçlar tam ve eksiksiz kullanılmalı, hasta kafasına göre ilaç kullanmamaktadır.

Estetik ameliyatından sonra gerçekleşebilecek olağanüstü durumlar, ciddi bir müdahale gerektirmektedir. Kolay bir şekilde saklanamayacak kepçe kulaklar, estetik ameliyatı ile düzeltilmektedir. Kepçe kulak estetiğinin kulak gelişimine herhangi bir olumsuz etkisi olmamakta ve istenilen sonuca ulaşılmaktadır. Kepçe kulakların şekli kişiden kişiye değişmekte ve bazen her iki kulakta da farklılık saptanmaktadır. Bireyler kepçe kulaklara sahip oldukları zaman içine kapanmakta ve bunu sorun haline getirmektedir.

Kepçe kulak estetiği ile kepçe görünümü tamamen ortadan kalmakta ve anatomik görünüm ile istenilen görüntüye ulaşılmaktadır. Yapılan fiziki muayene ve görüşmeler sonucunda bireyin kepçe kulakları hakkında daha fazla bilgiye sahip olunmaktadır. Beklentilerini paylaşan hastalar, kulak estetiğinden sonra kulaklarının yeni görünümlerini çok beğenmektedir. Estetik ameliyattan sonra oluşan ağrılar, kolay bir şekilde kontrol altına alınabilmektedir. Titiz bir şekilde yapılan kulak estetiği, kısa süre içerisinde tamamen iyileşme göstermektedir. Yüz estetiği açısından kulak estetiği mutlaka olmalıdır.

Kulak Estetiğinin Oluşturabileceği Yan Etkiler

Kan birikmesi, kepçe kulak estetiğinde en sık rastlanan yan etkilerden biridir. Anında müdahale edilmesi durumunda herhangi bir ciddiyet arz etmemekte ve önüne geçilmektedir. Verilen antibiyotiğin kullanılmaması, enfeksiyona neden olmaktadır. Bu sebepten ötürü verilen ilaçlar; söylenen doğrultuda kullanılmalı, kullanılması ihmal edilmemelidir. Bireyler biraz daha yaş aldıkça kepçe kulaklarından rahatsız olmakta ve çözümü kepçe kulak estetiğinde bulmaktadır. Çok çeşitli tekniklerin olması ve uygulanabilme durumunun değişmesi nedeni ile en iyi teknik bu demek yanlış bir ön görüdür.

Estetik ameliyatın, kulağın arka yüzeyine yapılmasından dolayı iz görünme veya kalma gibi bir durum söz konusu değildir. Lokal anestezi ile estetik ameliyata giren kişiler herhangi bir acı veya sızı hissetmemekte, kendilerine verilen ayna ile yeni şekli kontrol etmektedir. kulak estetiği biter bitmez evine dönen hastalar, 3 aylık gibi bir süre boyunca kulaklarını kıvırma, çekme gibi hareketlere karşı korumalıdır. Kıvırma ve çekme gibi hareketlerin yapılması, iç dikişlerin yırtılmasına neden olmaktadır.

Kulak Estetiğinin Yapılması İçin En Uygun Yaş Aralığı

Kulak estetiği ile içinde kaldıkları durumdan kurtulan hastalar, günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam etmektedir. Bireylerin sosyalleşmesine olumsuz etki eden kepçe kulaklar için yapılacak en doğru çözüm, en kısa süre içerisinde kepçe kulak estetiği olmaktır. Kıkırdakların şekillenmesi ile doğru pozisyon kazanan kulaklar, kepçe görünümlerinden kurtulmaktadır. Çocuk yaşta  kulak estetiği olmamış kişiler; her yaşta estetik ameliyat olabilmekte, bir sakınca gözükmemektedir.

Aynı gün eve dönen hastaların ağrıları, ağrı kesiciler ile dindirilmeye çalışılmaktadır. 6 yaşından itibaren yapılabilen kepçe kulak estetiği, çocuğun yaşı ne kadar küçük olursa olsun herhangi bir tehlike içermediğinden dolayı ailelerin korkması gereksiz bir endişedir. Çocukların özgüvenlerini korumak için mutlaka kulak estetiği, çocuk okula başlamadan önce yapılmalıdır. Kepçe kulak estetiği ne kadar kolay geçerse geçsin, hastanın bakımı oldukça önemlidir. Birkaç ay küpe ve gözlük gibi aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Kadın veya erkek demeden herkese uygulanan kepçe kulak estetiği, kulakları estetik gerçekleştikten kısa bir süre sonra ideal görünümüne ulaştırmaktadır. Estetik aşamasına geçmeden önce hastaların istekleri dikkate alınmakta ve hasta ile verimli bir konuşma gerçekleştirilmektedir. Çoğunla genetik sebeplerden görülen kepçe kulaklar, şekil bozukluğuna neden olduğundan ve estetik sorunlar oluşturduğundan dolayı estetik ile düzeltilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiğiyle İdeal Görünüme Ulaşma

Kepçe kulak estetiğinin küçük yaşta yapılması, kıkırdağın istendiği gibi kıvrılabilmesine ve şekli daha iyi korumasını sağlamaktadır. Psikolojik travmalara sebep olan kepçe kulakların estetiksel bir görünüme kavuşturulması şarttır. Dikişler kendiliğinden erimektedir ve estetik ameliyattan sonra dikişlerin alınmasına gerek duyulmamaktadır. İki tane kulakta kepçelik varsa, ilk kulaktaki işlem bittikten sonra ayna ile sonuç hastaya gösterilmekte ve hastadan ilk yorum alınmaktadır.

Kepçe kulak estetiğinden sonra hastalar hayallerinin gerçek olduğunu görür ve ideal kulak görünümüne ulaştıkları için çok mutlu olmaktadır. Çok iyi teknik kullanılarak yapılan kepçe kulak estetikleri, hastalardan daha yüksek memnuniyet almaktadır. Birçok teknik mevcut olsa da, tekniklerin hepsi kulaktaki kepçeliğe son vermek için tercih edilmektedir. Genellikle kulak estetiği kolay ve basit bir işlem olarak görülmekte, hasta herhangi bir korkuya kapılmadan estetik ameliyat olmaktadır.