Yüz Germe / yüz Estetiği

Yüz germe; Her insan, güzel ve genç görünmek ister. Bunun için de çağlar boyunca çeşitli arayışlar içinde bulunmuşlardır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde bu yöndeki arayışlar büyük ölçüde cevap bulmaktadır. Yaşlanma, güneş hasarı, yer çekimi ve kırışıklıkların etkisiyle yüz bölgesinde bazı değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Tüm bu değişiklikler ise kişiyi olduğundan çok daha yaşlı, yorgun ve de mutsuz gösteren etki yaratmaktadır.

Yüzde ortaya çıkan problemlerin giderilmesi için orta yaş ve üzerindeki hastalarda bu germe işlemi yapılabilmektedir. Bu germe estetiği daha çok 40’lı yaş ve üzerinde yapılmaktadır. Bundan dolayı ameliyatı yaptıracak olan kişinin önemli bir sağlık sorunu olmaması önemlidir. Yüz estetiğinde amaç; sarkmış boyun/yanak bölgesini tekrar eski yerine alarak kırışıklıkların azalmasını sağlamaktır. Yüz estetiği sayesinde yüze daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırılması sağlanmaktadır.

Yüz cildi germe estetiği daha yaşlı ve sarkması olan hastalarda klasik yüz germe şeklinde yapılır. Ancak daha az sarkması hastalara, orta yüz cildi germe ya da MACS lift şeklinde yapılabilir. Gerçekleştirilen Yüz cildi germe estetiği sayesinde daha iyi ve güzel görünmeniz mümkün hale gelir.

Yüz estetiği yaptıracak hastaların cilt yapıları, deri elastikiyeti gibi durumları uygulanacak ameliyat yöntemine etki eder. Teknolojinin büyük gelişme gösterdiği günümüzde, ameliyat tercih etmeyen hastalar için ameliyatsız yüz  cildi germe teknikleri bulunmaktadır.

Yüz Germe İşlemleri ve Operasyonları

Yüz Germe Estetiği Nedir?

İnsan yüzünün orta bölümünde yerini alan göz kapağı, yanak, ağız çevresi gibi alanlar bulunur. Bu alanlarda meydana gelen çizgiler için elmacık kemiklerine yapılan estetik ameliyatlarına yüz cildi germe olarak adlandırılır. Endoskopik orta yüz germe işlemi MID FACE LIFT olarak da bilinmektedir. İnsan yüzünde yer çekimi ve yaşlanmayla beraber zamanla meydana gelen deforme yapılar ortaya çıkar. Bu yapılar ise estetik açıdan kötü görüntülerin oluşmasına sebep olmaktadır. Yüz cildini germe ameliyatı ile insanı rahatsız eden yüzde meydana gelmiş olumsuzluklar giderilmektedir.

Bu ameliyatlar ise göz kapağı, alın germe ve kaş kaldırma işlemleri olabilir. Bu işlemlere de tam yüz gençleştirme adı verilmektedir. Kimi zamanda orta ve alt yüz germe ameliyatı tercih edilebilmektedir. Bu durum, hastanın yüzünde oluşan sarkmalar, kırışıklar ve planlanan değişikliklere bağlı olarak gelişebilmektedir.

Yüz estetiği, günümüzde uygulanan en önemli çözümler olarak varlık göstermektedir. Bu uygulamalar sayesinde hastalar kırışıklık ve sarkıklarından kurtularak çok daha genç görünme kavuşmaktadır. Böylelikle kişi daha genç ve estetik bir görünüm elde etmektedir.

Yüz Ameliyatından Önce Hangi İşlemler Yapılır?

Germe ameliyatıyla ilgili önemli konulardan biri de ameliyattan önce yapılan işlemlerin neler olduğu konusudur. Gerçekleştirilecek uygulama öncesinde cerrah tarafından bazı değerlendirilmeler yapılmaktadır. Buna göre; hastanın mevcut yüz yapısı ayrı bölgeler ve hem de bir bütün olarak değerlendirilmektedir.

Gerçekleştirilecek olan germe estetiğinde önemli aşamalardan birini ameliyat öncesi oluşturmaktadır. Bununla ilgili olarak alın, kaşlar, göz kapakları ve göz çevresi, yanaklar problemleri belirlenir. Bununla birlikte, orta yüz, alt çene, boyun ağız ve burun çevresindeki problemler belirlenir. Hastanın belirlenen sorunlarının giderilmesi için bu doğrultuda bir tedavi planı yapılır.

Hastanın çözüme ulaştırılması istenen sorunları ortadan kaldırılması için hastanın ihtiyacı göz önünde bulundurulur. Sonrasında ise hastanın gereksinimi ve de tercihine göre bölgelerin önceliği belirlenir. Sonrasında ortaya konan sorunların ardından en uygun nitelikte hayata geçirilecek estetik uygulaması belirlenir. Çözümün belirlenmesi aşamasında ise hasta ile cerrah birlikte en uygun yöntemim belirlenmesi konusunda karar alır. Çünkü nihayetinde kendisine uygulanacak tedavi hakkında son kararı verecek olan kişi hastanın kendisidir.

Yüz Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yüz germe estetiği yaptırmak isteyen hastalar muayene edilir. Bu muayene sonucunda boyun bölgesindeki sarkmalar, göz kapaklarının durumu, boyuna liposuction yapılıp yapılmayacağı belirlenir. Hastanın çene ucunun belirginleştirilerek implant konulabileceği, yanaklara yağ enjeksiyonu uygulanıp uygulanmayacağına karar verilir. Kimi zaman daha iyi bir sonuç alınması amacıyla bu uygulamaların kombinasyonu gerekli olabilir.

Yüz bölgesindeki mimik kaslarını hareket ettiren çok sayıda küçük sinir bulunur. Bu sinirlerin hasar görmemesi son derece büyük öneme sahiptir. Bu nedenle de germe estetiği, deneyim gerektiren bir ameliyat olma özelliğine sahiptir. Gerçekleştirilecek muayene uygulamasında, hastanın yasına uygun estetik teknikleri seçilir. Bununla birlikte hastaya ameliyatla alakalı gerekli bilgiler verilir. Yüz germe estetiği uygulamasından önce sigara kullanılıyorsa bırakılması istenir.

Hastaların; Tansiyon, şeker hastalığı, kalp rahatsızlıkları ve ya ek bir sağlık sorunu varsa belirtmeleri çok önemlidir. Yüz germe estetiğiyle alakalı bilgiler verilirken hastaya yapılabilecek alternatif ameliyatlar ve uygulamalar hakkında bilgi verilir. Yaşı genç olanlara germe ameliyatı öncesinde göz kapağı estetiği, gıdı liposuction gibi işlemler yapılabilir.

Yüz Germe Estetiği Seçenekleri Nelerdir?

Yüz germe operasyonu kararını alan hastaya, uygulanacak teknikler konusuna estetik cerrahıyla hasta karar verir. Hastaya anestezi tekniği hakkında bilgi verilir. İlave diğer girişimler, işlemin getirecekleri ve riskleri anlatılır. Estetiğin hangi hastanede gerçekleştirileceği ve bütçesi konusunda bilgi verilir. Yüz cildini germe estetiği, genel anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilen bir ameliyat olma özelliği barındırmaktadır. Ameliyat süresi gerçekleştirilecek işlere göre farklılık gösterir. Genellikle hastanın, hastanede 1 gece kalması yeterli olmaktadır.

Yüz gerdirme estetiği yaptırarak güzelleşmek ve gençleşmek isteyenler için, çeşitli alternatiflerin varlığı söz konusudur. Gelişen teknoloji sayesinde, kişinin sahip olduğu özellikler doğrultusunda en ideal işlem uygulanabilmektedir. Buna göre uygulanan germe estetik uygulamaları; Yüz estetiği öncelikle cilt germe işlemi ile başlamaktadır.

 Klasik yüz estetiği

  • MACS Lift yüz germe ameliyatı
  • Orta yüz germe ameliyatları

Gerçekleştirilen tüm seçeneklerin hastalara uygulanmasındaki amaç, hastanın kırışıklıklarından kurtulmasıdır. Bunun yanında daha gergin, güzel, biçimli ve genç bir görüm elde edilmesi sağlanmaktadır. Uygulanan işlem sonrası hastalar daha öz güvenli ve mutlu hale gelmektedir. Böylelikle hastalar, hayata daha bir sımsıkı sarılarak yaşamlarını sürdürme imkânı elde ederler.

Klasik Yüz Estetiği Nasıl Yapılır? Yüz Germe Estetiği Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?Yüz Germe Estetiği Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Yüz germe estetiği, mevcut görünümünden kurtulmak isteyenler için bir çözüm olma niteliği taşımaktadır. Bu sayede kişiler, olumsuz bir görünüm sergileyen problemlerinden kurtulur. Ancak, yüz germe estetik ameliyatı girişimleri, hastanın bireysel olarak karar vermesi gerekli olan durumlardandır. Bununla birlikte 50’li yaşlardaki bireylerin sıklıkla başvurduğu işlemler olarak uygulanmaktadır. Peki çoğunlukla hangi durumdaki insanlar bu yola başvurabilir?

Zaman içinde yaşlılıktan kaynaklı problemleri olan insanlar için kırışıklıklar ve sarkmalar ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Buna göre germe estetiği uygulanan kişiler şöyle listelenmektedir;

  • Yüz bölümünde sarkmalar söz konusu durumda olan kişiler,
  • Ağız ve dudak kenarlarında kırışıklık söz konusu durumda olan kişiler,
  • Yüzündeki yağ dokusu hacimlerinde azalma söz konusu durumda olan kişiler,
  • Son derece rahatsızlık verici nitelikte estetik dışı bir görünüme sahip gerdan oluşumu başlamış olan kişiler,
  • Çenesinin gıdı derisinde sarkma meydana gelmiş durumda olan kişiler,
  • Yüz bölgesinin tamamında estetik form kaybı nedeniyle özgüven problemi yaşayan kişiler,

Klasik Yüz Estetiği Nasıl Yapılır?

Klasik yüz germe estetiği olarak uygulanan estetik operasyonunda, ameliyat kesikleri şakak bölgesinden başlamaktadır. Kesik kulak önünden ve kulak yolu içinden gizlenecek biçimde, kulak memesi altından geçer. Sonrasında kulak ki saçlı deriye doğru yapılır. Estetik cerrahı, hastanın cildinin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik olarak germe işlemlerini yapar.Sonrasında da varsa yağ fazlalıklarını alır. Cildi germe işlemi ile kesi hatlarından taşan fazlalıkları ortadan kaldırır. Böylelikle estetik işlem yapılan kesik izleri, doğal yüz çizgileri içinde gizlenmiş olacaktır.

İşlem esnasında görülen deri fazlalıkları ortadan kaldırıldıktan sonra ince ve zarif dikişlerle açılan kesiler kapatılır. Uygulanan yüz estetik işlemi esnasında saçları kısaltmak ya da tıraş etmeye gerek yoktur. Gerçekleştirilen yüz germe amaçlı estetik girişimi, normal koşullar altında 3 ila 5 saat arasında tamamlanır. Estetik girişiminin bitimi esnasında ise bölgeye hafif basınçlı bir pansuman ve sargı tatbik edilir.

Gerçekleştirilen klasik yüz germe işlemi ile hastanın yüzündeki kırışıklıklar gibi olumsuz özelliklerden kurtulması sağlanmaktadır. Bu sayede hastaların arzu ettikleri güzel ve genç görünüme kavuşmaları mümkün olabilmektedir.

MACS Lift Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

MACS Lift Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kırışıklıklarından kurtularak daha genç ve güzel görünmek isteyenler için uygulanabilecek seçeneklerden biridir. MACS Lift Yüz Germe Estetik uygulaması yaşı daha genç olanlara yapılır. Çok yaşlı olmayan yaşı sebebiyle daha az az deri sarkıklığı olanlar için tercih edilen bir yüz germe estetiğidir.

Çok yaşlı olmayan hastalara uygulanan bir tekniktir. Daha fazla yumuşak doku sarkması söz konusu olan hastalarda için tercih edilmektedir. Bu teknikte, ameliyat kesisi ise kulak önünden başlamaktadır.Saçlı deri hizasına kadar da devam etmektedir. Başlayan kesi, kulak arkasına ve saçın içerisine geçmemektedir. Estetik uygulama esnasında deri, alttaki dokularından ayrılır. Sonrasında yağ yastıkçıklarının eski anatomik yerlerine getirmek amacıyla özel dikişler atılır.

Atılan dikişlerle yağ yastıkçıkları yukarı doğru toparlanmış ve askılanmış olmaktadır. MACS Lift Yüz Germe Estetik uygulaması sayesinde fazla olan cilt çıkartılır ve işlem sonlandırılır. İşlem sonrasında hastanın çok daha genç ve estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Böylelikle hasta kendisini zamanda geriye doğru yolculuk yapmış gibi hissedecektir.

Orta Yüz Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Orta Yüz Germe Estetiği; deri sarkması minimal düzeylerde olan genç yaştaki hastalar için tercih edilen tekniktir. Orta yüz germe estetiğinin gerçekleştirilmesi işleminde saçlı deri içerisinden küçük bir kesi yapılır. Bu sayede yüz germe işlemi gerçekleştirilir. Kimi zaman ağız içinden ek kesiler de gerekli olabilmektedir.

Estetik uygulama esnasında yumuşak dokular dikişlerle askılanabilmektedir. Ancak son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde kullanılmaya başlanılan Endotine adı verilen aletler kullanılmaktadır. Bu aletler sayesinde zaman içerisinde eriyen özel askılama işlemi yapılabilir hale gelmektedir.

Günümüzde başvurulan yüz germe estetik teknikleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bu yöntem sayesinde yaşı genç hastaların daha estetik bir görünüme kavuşması mümkün olmaktadır.Yüzde ortaya çıkan sorunların giderilmesi için hastalara uygulanan önemli estetik seçeneklerinden biri olma özelliği barındırmaktadır.

Yapılacak olan bu işleme, yüz germe ameliyatını yapacak olan cerrah ve hasta birlikte karar vermektedir. Yapılan işlem sonrasında hastanın arzu ettiği estetik ve güzel görünüm mümkün hale gelmektedir. Güzellik için önemli uygulamalardan biri olarak günümüzde sıklıkla başvurulan teknikler arasında yerini almaktadır.

Yüz Estetiği Ameliyatı Sonrası

Yüz germe estetiği uygulaması sonrası hasta hafif bir ağrı hissedebilir. Fakat hastaya ağrı hissettirmemek hem kanama kontrolünün sağlanması açısından hem de hasta konforu açısından önemlidir. Yüz gerdirme estetiği işleminde uzun etkili sınırlı uyuşturma uygulanmaktadır. Böylelikle hastaların ilk gün ağrı hissetmeleri söz konusu olmamaktadır.

Estetik işlemi sonrasında ise ağrı kesicilere cevap veren nitelikteki ağrılar kontrol edilebilmektedir. Estetik operasyonu sonrasında hastanın yüz bölgesinde, boyunda hatta göz kapaklarında şişlik, kimi zaman morluklar oluşabilir. Bu durumun en aza indirgemek için baskılı bir pansuman ve de yüz boyun korsesi uygulanmaktadır.

Kullanılan baskılı pansuman ve yüz boyun korsesi sayesinde hem kanama engellenmiş olmakta hem şişlikler azaltılmaktadır. Estetik uygulama sonrasında hasta, 1-2 gün pansumanlı kaldıktan sonra pansuman çıkartılmaktadır. Hasta, 1 haftayı tamamlanacak şekilde yüz maskesi ve ya korse giymeye devam eder. Estetik operasyonlardan sonra yerleştirilen drenler 24 saat içinde alınmaktadır. Uygulanan dikişler 7 günlük zaman içerisinde kendiliğinden iyileşmektedir. Bu sayede dikiş almaya gerek olmamaktadır.

Operasyon sonrası iyileşmenin erken kısmı 7 günde tamamlanırsa da kişi 10 gün içinde işine dönebilir. Bununla birlikte hasta sosyal yaşamına en erken zamanda dönebilme imkânına sahip olabilmektedir.

Yüz Estetiği Sonrasında Hastalar Nelere Dikkat Etmeli?

Gerçekleştirilen bu işlem sonrasında bazı durumlar söz konusu olabilmektedir. Bunların başında yüz bölgesinde oluşan şişlikler ve morluklar gelmektedir. Oluşan bu sorunlar ise ilk 24-28 saatte artış göstermesi söz konusu olabilmektedir. Bu olumsuz durumların azaltılması için hastanın yarı oturur pozisyonda dinlenmesi gerekir.

Bu süreç içerisinde hastanın zorlayıcı nitelikteki ıkınma ve öne eğilme gibi davranışlardan uzak durması önemlidir. Bunun nedeni ise bu gibi durumların baş ve boyun bölgesi basıncını arttıran hareketler olmasıdır. Böyle bir durumun önüne geçilmesi iyileşme süreci açısından önemli bir konudur.

Gerçekleştirilen tüm estetik ameliyatları sonrasında olduğu gibi hastanın 3 ay boyunca güneşten korunması gerekmektedir. Bu tutum sorunsuz bir iyileşme dönemi yaşanması için çok önemli bir konudur. Estetik yüz gerdirme işlemi sonrasında hasta, 6 günlük bir sürenin sonunda işine dönebilmektedir. Aynı şekilde günlük hayatına da rahatlıkla geri dönebilmektedir. Hastanın ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekli konulara uyması sorunsuz bir iyileşme süreci için önemlidir.

Germe İşlemi Sonrası İz Kalır Mı?

Başvurulan yüz germe estetiği sonrasıyla alakalı en merak edilen konuların başında iz kalması durumu gelmektedir. Gerçekleştirilen yüz cildini germe estetiğine bağlı meydana gelen izler, kulağın önünden arakasına doğru uzanmaktadır.

Gerçekleştirilen yüz germe işlemi sonrası bu izler zamanla solmaya başlar. Solan bu izler ise zaman içerisinde belirsiz bir hale gelir. Estetik tekniğinin uygulanması esnasında doğal yüz kıvrımları ve çizgileri içine saklanan kesi hatları kullanılmıştır. Bu sayede erken dönemde dahi hasta, mevcut kesi izlerinin makyajla kolaylıkla kapatabilme imkânına sahiptir.

Yüz germe estetiğinin hemen sonrasında hasta, yüzünde, boyun bölgesinde gerginlik hissi hissedebilmektedir. Bunun yanında hissedilen uyuşukluk, karıncalanma hisleri haftalar içinde kendiliğinden kaybolacaktır. Nihayetinde bir ameliyat olan yüz cildini germe uygulaması sonrası oluşan sertlik hissi 3 ay sonra kaybolur.

Her ameliyat gibi yüz germe estetiği sonrası için bu gibi durumların olması son derece normaldir. Ancak başarılı bir şekilde gerçekleştirilen her operasyon sonrası hastalar hızlı bir şekilde iyileşme gösterebilmektedir. Sonrasında ise günlük yaşamlarına rahatlıkla geri dönebilmektedirler.

Yüz Germe Estetik Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe estetik operasyonu fiyatlarıyla alakalı olarak net bilgiler verile bilmesi için hastanın şikâyetleri önemlidir. Bununla birlikte hastanın estetik beklentilerinin objektif olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Yüz germe fiyatları; göz kapağı, alın germe ve kaş kaldırma gibi işlemlerin beraberinde kombine yapılmaktadır. Bu nedenden ötürü de hastanın öncelikle muayene edilmesi gerekmektedir. Sonrasında da ne gibi işlemlere ihtiyacı olduğunun ortaya konmasının sonrasında belirlenebilmektedir.

Yüz germe estetiği fiyatlarını belirleyici nitelikte olan bir başka unsur da işlemin gerçekleştirileceği merkez olmaktadır. Bir başka önemli unsur ise işlemi gerçekleştirecek olan cerrahın uzmanlığı olmaktadır. Bu bakımdan estetik fiyatları belirli ölçülerde farklılık gösterebilmektedir.

Ancak işlem yaptıracağınız kurumun Sağlık Bakanlığı onaylı olması çok önemlidir. Bununla birlikte estetik merkezlerinin web sitelerinde yüz germe estetik ameliyat fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir. Bu doğrultuda hareket etmeyen merkezlere yönelik uygulanan cezai müeyyidelerin varlığı söz konusudur.

Güzelleşmek adına uygulanan estetik operasyonlar konusuna karar verirken fiyat çok önemli olmamalıdır. Fiyat dan daha çok ortaya konulacak olan çözümün yüz güldüren nitelikte olmasıdır. Bu bakımdan çok ucuz fiyatlı yüz gerdirme işlemi yapan yerleri tercih ederken dikkat etmenizde büyük yarar olacaktır.

Estetik Merkezi Seçimi Neden Önemli?

Yüz germe estetiği yaptırmaya karar verilirken, tercihte bulunulacak merkezin seçimi konusunda dikkatli olması önemlidir. İşlem yaptırılacak olan merkezin Sağlık Bakanlığı Tarafından yetki verilmiş olması çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü Sağlık Bakanlığı Tarafından yetkilendirilmemiş durumda olan yerlere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Bunun en önemli sebebi ise bu tür yerlerin, hastaları için gerekli sağlık koşullarını barındırmıyor olmasıdır. Bunun yanında Yüz cildini germe Estetiği ameliyatı tecrübe isteyen bir işlemdir. Bu bakımdan bu konuda cerrahın uzmanlığının olması gerekmektedir. Konusunda uzmanlığı olmayan kişilere yaptırılan işlem size istediğiniz sonucu sağlamaktan son derece uzaktır.

Kırışıklıklarınızdan ve sarkıklarınızdan kurtulmak isterken yanlış bir tercih yapmanız size ciddi bir sorun olarak geri dönecektir. Hatta çok daha ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmanıza sebebiyet verebilmektedir. Tüm bu ve benzeri olası nedenlerden dolayı bildiğiniz ve güvendiğiniz yerlere başvurmanızda yarar olacaktır.

Güzel olmak kadar sağlıklı bir işlem yaptırmış olmak, hayal kırıklığı yaşamamanız adına büyük önem barındırır. Aynaya her baktığınızda iyi ki yüz gerdirme estetiği yaptırmışım diyebileceğiniz kalitede merkezleri tercih etmelisiniz.