Sakal Ekim İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Sakal ekim işlemleri; Erkeklerin doğal aksesuarlarından biri de sakaldır. Sakal adeta erkeğin makyajı niteliğine sahiptir. Ancak bazı erkekler istedikleri sakal görünümüne ne yazık ki sahip olamamaktadırlar. Bu durumun temel sebepleri, hastalıklardan, genetik oluşum ya da sonradan yaşanmış herhangi bir kazadan ötürü sakallar ya hiç çıkmaz ya da seyrek biçimde çıkmaktadır. Hatta bazı durumlarda sakallarda yara izlerinden ötürü de sakalın çıkmama durumu bulunmaktadır. Bu ve öteki etkenler erkekler için adeta bir kabus niteliğindedir. Nitekim erkeğin sakal gibi bir aksesuarını kullanamaması büyük sorunlara yol açmaktadır. Hatta bu durumlardan etkilenerek depresyona düşme ihtimali de hiç az bir durum değildir.

Estetik Açıdan Büyük Sorun

Böylece erkekler arasında kirli sakal odası bile, sakal sıkıntısından ötürü bırakılamaz. Saç ekimi ile beraber sakal ekimi de yapılabilmektedir.

Sakalın eksik olması, seyrek olması ya da renginin açık bir biçimde olması elbette herhangi bir hastalığa veya sağlık sorununa yol açmaz. Fakat estetik açıdan erkeğin birçok eksiği olabildiği görülmektedir. Bu estetik kaygının yaşanması da zamanla erkekte bir ruhsal sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumdan etkilenerek sosyal yaşantıdan uzak durma, topluma yaklaşmama gibi eksik sosyal davranışların ortaya çıkmasına yol açabilir. Fakat gelişen teknolojinin doğurduğu estetik teknolojisi bu tip durumlara da çözüm sunmaktadır. Yani tüm bu sorunlara bir kenara bırakmak mümkün olabilmektedir. Sakal ekimi sayesinde erkeklerin tüm bu sakal problemlerine kalıcı bir biçimde çözümler üretilmektedir.

Sakal Ekim İşlemleri

Sakal Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Sakal ekimi, saç ekiminde olduğu gibi kişinin kendi vücudundan alınan kılların, sakalların eksik olduğu ya da hiç olmadığı bölgelere ekilerek dönüştürme işlemine denmektedir. Yani vücudun kendi yapısı kullanılmaktadır. Hatta bu yöntemin toplumda köse olarak bilinen, sakalı birazcık bile çıkmamış kişilerde bile mükemmel bir etki yaptığını söylemek mümkün olabilmektedir. Bu yöntem sayesinde, sakal kendi doğallığını koruyabilmektedir. Yani yöntem herhangi bir dış etken tarafından bir müdahale olmadığından, vücudun kendi doğal yapısı ile uygulanıyor. Bu da sakal görünümünde estetik bakımdan bir doğallık havası katıyor. İstenirse sık ve gür bir sakal prototipi de kolaylıkla oluşturulabiliyor. Ancak böyle bir durumda öncesinden doktoru uyarmak çok daha yerinde bir durum olabilir.

Lokal Anestezi İşlemi Yapılmaktadır

Sakal ekimi işlemi yapıldığında bilindiği üzere lokal anestezi işlemi uygulanmaktadır. Bu nedenle sakal ekimi yapıldığı esnada kişi herhangi bir acıya mağdur bırakılmadan, işlem bitirilmektedir. Aynı zamanda sakal ekiminde FUE tekniğinin kullanıldığını da söyleyebiliriz.

Sakal ekimi işleminde genellikle ense bölgesinden kıl alımı yapılmaktadır. Aynı zamanda bu bölgeden ya da başka bölgelerden alınan kılların, sakal bölgesindeki kılların açılarıyla aynı olmalıdır. Aksi durumlarda sakalda herhangi bir eğrilik durumu söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle ekim açısı büyük bir önem taşımaktadır. Doğal bir görünüm için bu önemli bir detaydır. Yani sakal ekiminde kılların, orada bulunan kıllarla aynı eğrilikte, orantılarda olması, doğallık için sakal ekimi yapıldığı belli olmaması için önem arz ediyor. Bu şekilde aynı zamanda ekilecek yerlerde herhangi bir çukurluğun olması da engellenmektedir.

Tekli Kıl Kökleri Kullanılmalıdır

Bunlarla beraber sakal ekimi esnasında mutlaka ama mutlaka tekli kıl kökleri kullanılmalıdır. Kılların enseden alınması durumunda, kıl köklerin tekli olduğuna muhakkak dikkat edilmelidir. Bunun böyle olmasının sebebi ise, sakal bölgesindeki kıl yapılarının tekli olması denilebilir. Aynı şekilde kıllar nerede çıkarılacaksa da bir an önce işlem yapılmalı, kıllar bekletilmemelidir. Şayet kıllar bekletilirse, oksijensiz kalarak yaşamsal işlevlerini yitirme gibi bir durum söz konusu olabilir.

Bu durumda da kıllar eklendiğinde bile kısa bir süre sonra kendiliğinde düşeceklerdir. Nitekim kılların da canlı olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. Eğer muhakkak bekletilecek ise bunlar için özel olan solüsyonlarda bekletilirler. Bu solüsyonların içerisinde kıl kökleri kendi canlılıklarını koruma imkanına sahip olabilmektedirler.

Doktorun Mutlaka Belli Bir Birikime Sahip Olması Gerekiyor

Tüm bu durumların özel bir deneyim ve tecrübe istediği de hasta tarafından unutulmamalıdır. Bu nedenle sakal ekimi yapılacak olan doktorun mutlaka iyi seçilmesi gerekmektedir. Acemi bir kişi tarafından yapılacak olan sakal ekimi çok büyük bir soruna neden olabilir. Ayrıca sakal ekim işlemi sadece köse olan kişilerde değil aynı zamanda sakal bölgesinde yara izi olanlarda, yanık izi olanlarda, sakalında sakal kıran olanlarda da yapılabilmektedir. Fakat bu gibi durumlarda da mutlaka daha detaylı bir değerlendirme de yapılmalıdır. Bu detaylı değerlendirmeyi yapacak kişinin, yani doktorun da mutlaka iyi bir bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Sakal ekim işlemlerinde Sonra Ne Olur?

Sakal ekimi işlemi yapıldıktan sonra sakallarda yaklaşık 15 günlük bir süreyle kırılmalar meydana gelebilmektedir. Bu kırılmalarda köklerin zarar görme gibi bir durumu söz konusu olmaz. Yani sadece sakalın kıl bölümünde yeniden yapılanma için bir çeşit dökülmeler yaşanabilir. Sakalın uzaman süresi ise 4 ile 8 ay gibi süreler ile değişim gösterebilmektedir. Bu süreçten sonraki dönemde sakal ekme işlemi yapan kişiler çok daha doğal bir sakal görünümüne sahip olabilirler. Aynı biçimde sakal ekimi yapılan bölgelerde kolonya ve türevi hiçbir madde kullanımı yapılmaması gerekir. Bununla birlikte sakalın kesiminde makineden mutlaka uzak durulmalıdır. Bunun yerine ise makas kullanımı yapılabilir. Sakal ekimi yapılan bölgenin kıl kökleri aktif olduğundan sakalların uzaması sonradan olmaktadır. Ayrıca bununla birlikte sakal ekim işleminden sonraki iyileşme süreci de bittiğinde, doktordan izin alınarak sakal tıraşı işlemi yapılabilmektedir.

Sakal ekim işlemleri Fiyatları Ne Kadardır?

Sakal ekimi fiyatları genellikle kıl kökü sayısıyla orantılıdır. Yani kıl kökleri ne kadar çok ise fiyat artarken, az olması durumunda ise fiyatlar daha da düşmektedir. Aynı biçimde sakal ekim fiyatlarının öğrenilebilmesi için mutlaka kişinin ne kadar sakal köküne ihtiyaç duyduğu öğrenilmelidir. Bunu da ancak alanında uzman bir doktora başvuru yapıldığında öğrenilebilir. Yani kişinin ihtiyaç duyacağı kıl kökü sayısına göre fiyatlandırma yapılabilmektedir.

Sakal ekim işlemlerinden Sonra İz Kalma Gibi Bir Durum Var Mı?

Sakal ekimi işlemleri den hemen sonraki zamanda ekim işlemi yapılan bölgelerde bazı kızarıklıklar, kanamalar meydana gelme gibi bir durum olabilmektedir. Fakat bu durumlar geçici olduklarından kısa bir süre sonra doğal bir biçimde kendiliğinden geçmektedir. Günümüz teknolojisinde kullanılan sakal ekme tekniklerinde bu tür kızarıklık gibi sorunların meydana gelmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Sakal ekim işlemi Yaparak Sakal Şekillendirmek

Günümüzde tercih edilen sakal ekme işlemleri, sadece kıl kökleri ekimi işlemi yapmak için tercih edilmemektedir. Aynı zamanda sakallarda belli başlı dağınıklık problemi yaşayan kişilerde işlemi yaptırmak için başvurabilirler. Burada ana sebep dağınık sakallardan kurtulmak hedeflenmektedir. Özellikle bu dağınık sakallarıyla uğraşmak istemeyenler, bu tüp işlemleri tercih edilebilmektedirler. Bu işlemde sadece seyrelme işleminde ekleme işlemi yapılmaz, aynı zamanda temizleme işlemi yapılarak da dağınıklık giderilebilmektedir. Bu yöntemden sonra kıl köklerinin daha sonra tekrar kesilmesine ihtiyaç duyulmadan işlem kolaylıkla tamamlanmaktadır.

Sakal ekim işlemi ile Sakal Sıkılaştırmanın Diğer Yolları Var Mı?

Sakal ekim işlemi yapacak olan kişiler, öncesinde sürekli şu soruları soruşturmaktadırlar. Acaba sakalları sıkılaştırmak için başka yollar var mıdır? Fakat bu durum bir duruma bağlanabilir. Eğer seyrelmeye neden olan şey testesteron hormonuysa, tedavi işlemi gerçekleştirilerek sakal sıkılaştırması yapılabilmektedir. Fakat yara izi, köselik, yanık izi olması durumlarında sakal sıkılaştırmanın tek yolu saç ekimi yapmaktır. Eğer sakallarda 7 aylık bir süre geçtikten sonra sakallar çıkmazsa mutlaka kıl ekme tedavisi uygulanmalıdır. Elbette piyasada kıl köklerini tekrar çıkarttığı iddia edilen birçok sprey türevi ilaçlar bulunmaktadır. Ancak ölü olan kıl köklerini tekrardan diriltmek imkansız bir durumdur. Yani kıl kökünde herhangi bir kayıp oluşması durumunda bu tür ilaçlarla tekrar geri getirme işlemi yapmak imkansızdır. Bu tür ürünler sakalların kalınlaşmasını tetiklese bile kıl köklerini tekrar geri getirmeleri imkansızdır

Sakal Ekimi İşlemi İle Mükemmel Favoriler

Son zamanlarda özellikle sakal ekimine başvuranlar sadece kıl ekmek için başvurmamaktadırlar. Aynı şekilde estetik açıdan da bu işlemin yapılması istenmektedir. Bu estetik biçimlerinden biri de favori görünümünde düzeltme istenmesidir. Nitekim favorilerinde dağınıklık olan erkekler her sabah aynı biçimde favorileriyle uğraşmak istemediklerinden favori düzeltme için başvururlar. İşte burada, sakal ekimi işlemi ile favori düzeltme imkanları devreye girer. İstendiği durumlarda seyrek olan favoriler, başka bir gölgeden kıl alınarak kolayca doğal bir görünüme kavuşturulabiliyor. Bu durumda favorilerin düzeltilmesi için ekstra bir uğraşa gerek kalmamaktadır. Yanaklara doğru yayılan kılların alımı da, daha temiz bir yüz görünümü yakalamak için tercihler arasında yer almaktadır.