Vaser Liposuction

Vaser Liposuction; Farklı yöntemler ve gelişmiş teknolojik imkanlar medikal estetik yöntemi konusunda geniş seçenekler sunuyor. Vücudun değişik noktalarında birikmiş olan yağlardan kurtulmak için, bu açıdan birçok farklı uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalardan biri de vazer Liposuction yöntemidir. Daha çok bölgesel yağlardan arınma olarak da bilinir. Genelde uygulanan bölgedeki deri altında bulunan yağ hücrelerinin alınması ile gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama zayıflama yönteminden ziyade, deri altında yağ birikimine sebep olan hücrelerin alınması olarak dile getirilebilir. Vücut estetiği için en gerekli işlemlerden biridir.

Profesyonel bir anlayışla uzman ellerde gerçekleştirilen bu yöntem sayesinde, hiçbir ağrı ya da acı hissetmeden vücuttaki gereksiz yağlardan kurtulma şansı elde edilir. Egzersiz veya değişik diyet yöntemleri kullanarak zayıflamayı başaramamış kişiler için, en doğal ve kolay yöntemler arasında gelmektedir. Gerçekleştirecek olan uygulama günümüz üst düzey teknolojik yapıya sahip cihazlar ile ele alınarak sağlanır. Kişinin yaşadığı yağlanmaya bağlı olarak, farklı yöntemler ele alınmak suretiyle uygulama gerçekleştirilir.

Lazer Liposuction Uygulaması

Bu uygulama günümüz teknolojisine bağlı olarak geliştirilmiş önemli cihazlar ile sağlanmaktadır. Temel mantığı ultrasonografik ses dalgaları kullanılarak yağ katmanlarının parçalanması üzerine kuruludur. Bu sayede yağ katmanları sıvı bir forma bürünür. Daha sonra deri altında sıvı form içerisine girmiş olan yağ katmanları, aynı şekilde özel bir cihaz ile bölgeden tamamen uzaklaştırılır. Buna diğer bir isim ile aspire edilir de denmektedir. Klasik liposuction yöntemine farklı bir bakış açısı getirmek; lazer teknik cihazları kullanılarak biriken yağları bertaraf etmek için değerlendirilen önemli bir uygulamadır.

Gerçekleştirilen çalışmanın ardından bölgede doğal bir görünüm ortaya çıkarılır. Bunun temel sebebi ise yağ hücrelerinin olduğu gibi vücuttan alınmamasıdır. Daha çok sıvı bir form haline gelen yağ hücreler belirli bir aşama ile deri altından, özel bir cihaz kullanılarak çıkarılır. Böylece çok daha düzgün, fit ve istenilen formda güzel bir görünüm elde edilebilmektedir. İşlemin gerçekleştirileceği bölgeye bağlı olarak çalışmalar lokal ya da genel anestezi üzerinden uygulanmaktadır. Bölge tamamen uyuşturulduktan sonra 2 ile 4 mm kadar açılmış delik içerisinden, yağlı bölge kanüller yardımıyla dışarı alınır. Daha sonra cilt üzerindeki delikler kapatılmak suretiyle işlem sona erer.

Vaser Liposuction Öncesi Hazırlık

Lazer Liposuction uygulamasından önce mutlaka yer alması gereken bazı kıstaslar bulunmaktadır.

 • İlk olarak yaklaşık 10 gün önceden sigara tüketiminin bırakılması büyük öneme sahiptir.
 • Ayrıca bu uygulama için tehlike yaratacak farklı ilaç çeşitlerinin de kesilmesi gerekir. Özellikle kan sulandırma özelliği bulunan aspirin gibi farklı ilaçlar kesinlikle alınmamalıdır.
 • Estetik açıdan gerçekleştirilen bu gibi yöntemlerde olduğu gibi vitamin ilaçlarının da bırakılması gerekir.
 • Mutlaka paralel olarak bitkisel çay tüketiminden de uzak durulmalıdır.
 • Vaser Liposuction yöntemi oldukça kolay gerçekleştirilmesine rağmen, yine de yaklaşık 8 veya 9 saat önceden yiyecek ile içecek tüketimi alımına son verilmelidir.

Tüm bu unsurlar ele alınmak suretiyle daha sağlıklı, güvenilir şekilde bu etkileyici ve basit yöntem gerçekleştirilebilmektedir. Tabii öncesinde doktor kontrolü de hasta ile beraber detaylı biçimde ele alınır. Vücudun hangi bölgelerinde ne tür yoğunlukta bir yağlanma meydana gelmiş analiz edilir.

Ardından müdahale öncesi belirlenen bölge silinmeyen bir kalem ile çizilir. Böylece hasta vücudunun hangi noktasından ne kadar miktarda yağ alınacağına dair bilgi sahibi olur. Bu da onun psikolojik açıdan kendini daha güvende ve rahat hissetmesini olanak sağlar. Bu andan sonra seçilen anesteziye bağlı olarak uygulama gerçekleştirilir ve hastanın yağlı hücreleri vücuttan tamamen arındırılır.

Lazer Liposuction Yöntemi Sonrası İyileşme Süreci

Günümüz teknolojik yöntemler ve üst düzey cihaz çeşitleri ile ele alınan vaser Liposuction yöntemi, uygulama sonrası rahat bir iyileşme süreci sunmaktadır. Yapılan müdahalenin ardından sadece evde birkaç gün dinlenmek yeterli gelecektir. Daha sonra günlük aktif yaşama yeniden dönüş sağlanabilir. Banyo yapılabilir, çok zorlamayacak şekilde spor ve egzersiz yapılabilir; özgürce değişik giysiler tercih ederek farklı yerlere keyifle gidilebilir. Belirli bir süre boyunca uygulamanın sağlandığı bölgede bazı ağrılar yaşanması oldukça doğaldır. Uzman doktor kontrolü altında verilen ağrı kesici ilaçlar bu sorunu gidermektedir.

Özellikle 2 ya da 3 hafta sonra hasta hayatındaki her türlü yorucu ve ağır aktiviteye dönüş sağlayabilir. Ancak bu zaman süreci içerisinde belli başta bazı doktor önerilerini de dikkate almak gerekmektedir. Verilen önerilere uymak ve bunları harfiyen yerine getirmek; vaser Liposuction yönteminin istenilen sonucu en iyi şekilde vermesi konusunda büyük bir öneme sahiptir. Böylece kısa bir süre içerisinde iyileşme dönemi atlatılabilir ve görsel açıdan, tam da istenildiği gibi fit bir görünüm elde edilebilir. Nitekim günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen vaser Liposuction, herhangi bir sorun yaşanmadan kısa süre içerisinde günlük yaşama dönüş imkanı sağlıyor.

Vazer Liposuction Yönetimini Kimler Yaptırabilir?

Hem vaser liposuction hem de klasik liposuction yöntemi kesinlikle bir zayıflama tekniği değildir. Bu yüzden zayıflama mantığı üzerinden bu uygulamayı tercih etmek yanlış bir düşüncedir. Yalnızca zayıflamanın ardından bölgede biriken yağlardan tamamen arınma yöntemi olarak bilinmesi gerekmektedir. Gerçekleştirilen bu medikal estetik sayesinde bölgede dalgalanma oluşmadan düzgün bir görünümü elde edilebilmektedir. Tabii bazı insanların vücut yapısı, gerçekleştiren egzersiz ya da diyetle istenilen görünümün yakalanmasına imkan vermez. Bu yüzden vaser Liposuction böyle sorunlar yaşayan kişiler için en ideal yöntemler arasında yer almaktadır. Sadece kadınlar için değil erkekler adına da oldukça önemli bir yöntemdir. Zira özellikle Jinekomasti olarak bilinen meme büyüme probleminden kurtulma şansı sağlamaktadır.

Hem erkek hem de kadınlar için karın, kol, bacak, sırt ile kalça kısımlarındaki bölgesel yağlanmalardan tamamen arınma imkanı yakalanabilmektedir. Deri altında birikmiş olan yağ hücreleri öncelikle ses dalgaları ile parçalanarak sıvı forma getirilir. Özel cihaz eşliğinde dikkatli şekilde, aşamalı olarak sıvı birikmesi tamamen alınır. Böylece özellikle erkeklerdeki meme bölgesinde bulunan yağ birikmesi yok edilir ve doğal, düzgün bir görünüm sağlanır. Burada önemli olan doktor ile hasta arasındaki konuşma neticesinde, yapılacak olan detaylı inceleme ve uygulamadır.

Lazer Liposuction İle Uygulama Yapılan Farklı Bölgeler

Vücudun değişik noktalarında meydana gelen bölgesel yağlanma için vaser Liposuction yöntemi uygulanmaktadır. Bu konuda vücudun birçok farklı noktası adına ses dalgaları ile uygulanan bu yöntem ile alınabiliyor.

 • Karın
 • Bacak
 • Kol
 • Popo
 • Sırt
 • Meme bölgesi
 • Bilek kısmı
 • İç bacak bölümü

Zayıflama sonrası bu bölgelerde meydana gelen yağ birikme probleminden vaser Liposuction yöntemiyle büyük bir oranda kurtulmak mümkün. Fakat bu tekniğin her hasta için uygulanamadığını da söylemek gerekir. Nitekim genel veya lokal anestezi üzerinden bu yöntem ele alınmaktadır. Hastanın bu operasyonel müdahale için mutlaka gerekli şartlara uygun olması gerekir. Yapılacak olan ameliyat için hastaya engel olacak herhangi bir durum bulunmamalıdır.

Özellikle bazı önemli hastalıklar için mutlaka kullanılması gereken ve bırakılmayacak ilaçlar söz konusu olduğunda, bu uygulama gerçekleştirilemez. Aynı zamanda aşırı sarkma meydana gelen bölgeler için de vazer Liposuction yöntemi istenilen görünümü tam olarak ortaya çıkaramaz. Kişinin vücudunun bu operasyon için uygun olup olmadığını anlama konusunda, öncelikle uzman doktor bünyesinde klinikte detaylı bir inceleme gerçekleştirilmelidir. Buna göre hangi bölgelerdeki yağ birikme problemi için yöntemin uygulanabileceği operasyon yapacak doktorun kararına bağlıdır.

Vaser Liposuction ve Kombin Uygulama

Vazer Liposuction yöntemi tek başına uygulanabileceği gibi kombin şeklinde de ele alınabilmektedir. Farklı estetik müdahaleler ile birlikte eşzamanlı şekilde vaser liposuction yöntemi gerçekleştirilebiliyor. Bu konuda meme küçültme ve meme büyütme gibi estetik müdahaleler ile birlikte, vaser viposuction en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Bu sayede tek seferde farklı bölgelerde meydana gelen sorunlardan kurtulma şansı elde edilebilmektedir. Kişinin birden fazla kez genel ya da lokal anesteziye girmesine gerek kalmaz.

Ayrıca yüz germe ve karın germe gibi estetik ameliyatlar eşliğinde de bu yöntem kombin olarak ele alınmaktadır. Elbette isteğe bağlı olarak tek başına lazer liposuction yöntemini değerlendirmek mümkün. Bu medikal estetik uygulamasının diğer bir özelliği ise, vücuttan alınan yağ birikimlerinin, yağ dolgu enjeksiyonu adına değerlendirme imkanı vermesidir. Sağlanan farklı estetik girişimler ile birlikte, estetik uygulamaları gerçekleştirecek olan doktorun kararına bağlı olarak, lazer liposuction diğer yöntemler ile işlemler kombin olarak ele alınabilmektedir. Elbette bu konuda hastanın böyle bir ameliyata hazır olup olmadığı da verilecek olan kararı önemli ölçüde etkiler.

Lazer Liposuction Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Vücudun değişik noktalarında bölgesel yağlanmalar zayıflama sonrası ortaya çıkar. Ayrıca diyet ya da egzersiz ile kurtulma imkânı bulunmayan bölümler için de vazer liposuction oldukça etkilidir. Fit bir görünüm elde edebilmek adına en ideal yöntemler arasında yer alan uygulama yanında değişik avantajlar sunar. Özellikle yağ dokularının sıvı hale getirilerek kolaylıkla alınması en önemli avantajlar arasındadır. Ayrıca belli başlı bazı riskler bu yöntem ile birlikte büyük bir oranda ortadan kalkmaktadır. Sinir, damar ya da bağ dokusu zarar görme sorunları bu uygulamada yaşanmaz.

Nitekim yalnızca ultrasonografik ses dalgaları yöntemi ile önce yağ katmanı sıvı hale getirilir. Daha sonra fiziksel olarak uygulamaya geçilir ve sıvı hale gelen yağ hücreleri dikkatli şekilde vücuttan arındırılır. En önemli avantajları arasında ise bu uygulama gerçekleştirdikten sonra, çok daha az şişlik ve morarma söz konusu olmasıdır. Bu sayede iyileşme süreci çok daha hızlı, sağlıklı ve rahat şekilde tamamlanmaktadır. Herhangi bir risk teşkil etmeden ve yan etki oluşmadan birkaç gün içerisinde kişi günlük hayatına dönebilmektedir. En çok 2 veya 3 hafta içerisinde de hasta günlük yaşantısındaki tüm hareketliliği yeniden elde edebilmektedir.

Vaser Liposuction Fiyatları Nedir?

Uygulamanın piyasaya ilk çıktığı zamanların ardından artık günümüzde vaser Liposuction yöntemi, çok daha uygun fiyatlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tabii burada fiyatları belirleyici unsurlar, doktor bünyesinde yapılacak olan incelemeye bağlı olarak değişkenlik gösterir.

 •  Vücudun hangi bölgesi için uygulanacak
 •  Ne gibi bir miktarda yağ alımı yapılacak

Bu iki sebepten dolayı önceden kesin bir fiyat belirlemek doğru olmaz. Öncelikle doktor kontrolü altında klinikte gerekli incelemelerin yapılması büyük önem taşımaktadır. Ancak genel olarak günümüzde artık her bütçeye uygun şekilde bu yöntemin elde edilebileceğini söylemek mümkün. Güvenilir şekilde vücudun farklı noktalarında meydana gelmiş olan yağ birikmesi, teknolojik cihazlarla ele alınarak vaser Liposuction yöntemiyle yok edilebilir. Tabii fiyatlandırma uygulamanın tek başına ya da kombin şeklinde yapılacağı duruma bağlı olarak da değişebilmektedir.